polska lokalna - szachy

Artykuły - Szachy (7)

 • 50. rocznica odkrycia szachów sandomierskich

  Prezentacja dziejów "królewskiej gry", konferencja naukowa na temat kulturowej roli szachów, pokaz filmów i spotkania szachistów wypełnią program obchodów 50. rocznicy odkrycia szachów sandomierskich. Rozpoczną się one 24 maja w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie).
 • Bartel i Zawadzka szachowymi mistrzami

  Mateusz Bartel wśród mężczyzn i Jolanta Zawadzka (oboje KSz Polonia Wrocław) w rywalizacji kobiet zdobyli w Warszawie tytuły mistrzów Polski w szachach.
 • Szachy na lekcjach?

  Szachy na lekcjach?

  Inicjatorzy akcji "Szachy do szkół" muszą jeszcze zebrać 50 tys. podpisów. Jeśli im się powiedzie, projekt ustawy w tej sprawie trafi do Sejmu - informuje w swoim dzisiejszym wydaniu "Dziennik Polski".
 • Spektakularne osiągnięcie 17-letniego Kacpra

  Spektakularne osiągnięcie 17-letniego Kacpra

  Siedemnastoletni Kacper Piorun uczeń II klasy matematyczno - fizycznej pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu został mistrzem Europy juniorów w rozwiązywaniu zadań szachowych.
 • Tenis i szachy w Zielonej Górze

  Tenis i szachy w Zielonej Górze

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze zaprasza mieszkańców Zielonej Góry na kolejny turniej tenisa stołowego o Puchar Prezydenta Zielonej Góry.
 • Pan Rysiek i jego dźwig

  Pan Rysiek i jego dźwig

  Przy ulicy mjra Kopisty, na największym placu budowy na Podkarpaciu, stoją cztery strzeliste dźwigi. Ale tylko nad jednym, 45 metrów nad ziemią, powiewa biało-czerwona flaga. To znak, że na górze pracuje Ryszard Kowalewski.
 • Kraków: Gra w ogromne szachy

  Kraków: Gra w ogromne szachy

  Największe na świecie szachy, których król mierzy ponad cztery metry wysokości, przyjadą w sobotę do Krakowa. Zagrać może każdy - ich wielkość nie jest utrudnieniem.