system komputerowy

Artykuły - System komputerowy (18)

 • Nowa aktualizacja Windowsa 10 usprawnia pracę procesora

  Nowa aktualizacja Windowsa 10 usprawnia pracę procesora

  Microsoft wydał nową aktualizację swojego najnowszego systemu. Poza standardowymi poprawkami bezpieczeństwa niesie ze sobą także poprawę wydajności.
 • Jak przyspieszyć działanie komputera

  Jak przyspieszyć działanie komputera

  "Komputer działa coraz wolniej" - ten problem dotyczy każdego użytkownika systemu Windows. Wydawałoby się, że dzisiaj wiemy, jak sobie z nim poradzić. Nie brakuje jednak osób, które nadal mają z tym problem. Dla nich mamy szybki poradnik, jak postawić system na nogi.
 • Zmiany w zarządzie Surfland Systemy Komputerowe SA

  Do władz notowanej na NewConnect spółki Surfland Systemy Komputerowe SA (SSK) dołączył Bogdan Kosturek. Zastąpił na stanowisku prezesa Dariusza Kucharskiego, który objął funkcję wiceprezesa. Rozszerzenie składu zarządu ma na celu intensyfikację aktywności spółki w obszarze rozwoju i sprzedaży nowych usług IT.
 • Komputer, który rozpoznaje emocje

  Komputer, który rozpoznaje emocje

  Naukowcy z Madrytu i Grenady opracowali system komputerowy, który pozwala odczytywać emocje osoby, która porozumiewa się z maszyną za pomocą głosu.
 • Atak na procesor

  Atak na procesor

  Podczas konferencji Usenix Workshop on Large-Scale Exploits and Emergent Treats (Warsztaty na temat ataków na wielką skalę i przyszłych zagrożeń), naukowcy z University of Illinois at Urbana-Champaign zaprezentowali ciekawą metodę ataku na system komputerowy.
 • U2 "zawiesili" system komputerowy

  U2 "zawiesili" system komputerowy

  Sprzedaż biletów na koncert U2 w brazylijskiej metropolii Sao Paulo spowodowała zawieszenie systemów komputerowych odpowiedzialnych za liczenie wejściówek.
 • Paraliżująca piosenka

  Jedną piosenką brytyjscy żołnierze w Iraku sparaliżowali system dowodzenia na Wyspach. Przez kilka godzin szefowie resortu obrony musieli się porozumiewać za pomocą telefonów, bo wysiadł system komputerowy.
 • Zemsta Bin Ladena?

  Zemsta Bin Ladena?

  Amerykańskie federalne biuro śledcze (FBI) poinformowało, że zastanawia się co zrobić z niedawno opracowanym oprogramowaniem, które pozwala agentom na bieżącą wymianę informacji między sobą. Program ten został opracowany celem zapobieżenia takim tragediom jak atak terrorystyczny z 11 września 2001, któremu nie udało się zapobiec gdyż zawiodła stosowana wówczas metoda przekazywania posiadanych przez FBI informacji o terrorystach. W ramach walki z terroryzmem postanowiono zatem stworzyć szybki i bezpieczny system komputerowy. Wielokrotnie przesuwano termin ukończenia programu. W końcu premiera nastąpiła w grudniu 2004 r. Za oprogramowanie to rząd USA zapłacił 170 milionów USD.
 • PKP walczy z gapowiczami

  Polskie Koleje Państwowe wydają wojnę pasażerom bez biletów. Najnowsza broń, która ma pomóc w walce z amatorami jazdy na gapę to nowoczesny system komputerowy.