Fakty - system emerytalny

Artykuły - System emerytalny (7)

 • Prezydent rozważy zorganizowanie ponadpartyjnego spotkania

  Prezydent rozważy zorganizowanie ponadpartyjnego spotkania

  Prezydent Bronisław Komorowski rozważy zorganizowanie ponadpartyjnego spotkania, które ma służyć osiągnięciu porozumienia dot. walki z kryzysem demograficznymi oraz w sprawie systemu emerytalnego - powiedziała PAP szefowa prezydenckiego Biura Prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.
 • "Rzeczpospolita": Emerytalna porażka rządu

  "Rzeczpospolita": Emerytalna porażka rządu

  Indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego miało mieć 1,6 mln Polaków. Ale pieniądze trafiły tylko na 33 tys. kont - podaje "Rzeczpospolita", która twierdzi, że to emerytalna porażka rządu.
 • Referendum: Trzy razy "nie"

  Dwie największe centrale związkowe oraz potężna niegdyś, a dziś walcząca o przetrwanie, partia lewicowa - wzywają zgodnie do przeprowadzenia referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego. Dawni antykomuniści z dawnymi komunistami współpracują w celu storpedowania reformy proponowanej przez rząd. Jestem fundamentalnym przeciwnikiem rozpisywania referendum - z trzech powodów.
 • Tusk: Przychodzi taki moment w życiu polityka...

  Tusk: Przychodzi taki moment w życiu polityka...

  PSL nadal chce, by kobiety mogły wcześniej przechodzić na emeryturę, ma też w tej kwestii nową propozycję. Donald Tusk zaproponował, by ludowcy poszukali możliwości łagodzenia skutków zmian w systemie emerytalnym, szczególnie dla kobiet, w innych ustawach niż rządowy projekt reformy.
 • "Jeśli PSL będzie przeciw pomysłom rządu..." Tusk ostrzega

  "Jeśli PSL będzie przeciw pomysłom rządu..." Tusk ostrzega

  Jeśli PSL uzna, że nie chce razem z nami przeprowadzić pakietu reform zapowiedzianego w expose, jeśli będzie szukało pretekstu, by być przeciw koncepcjom rządu, jako całości, to trudno będzie dalej kontynuować współpracę - powiedział w poniedziałek premier Donald Tusk.
 • Rostowski o zmianach w systemie emerytalnym

  Rostowski o zmianach w systemie emerytalnym

  Minister finansów Jacek Rostowski ocenia, że projekt zmian ws. OFE jest kompromisem. Jak wyjaśnił, polega on na tym, że rząd przyjął docelową wysokość składki do OFE w jego wersji, natomiast w kwestii dziedziczenia składki przyjęto wersję ministra Michała Boniego.
 • Konto zamiast potomstwa?

  Od kilku tygodni jesteśmy pod wrażeniem kryzysu finansowego na rynkach światowych. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że kryzys zjadł zyski otwartych funduszy emerytalnych - co oznacza, że przynajmniej dziś emerytury wypłacane w ramach OFE byłyby... żadne. Pocieszamy się, że za jakiś czas - jak to z giełdą - powinno być lepiej.