Syria

Artykuły - Syria (3152)

 • Rośnie napięcie na granicy syryjsko-tureckiej. Kolejne ataki

  Rośnie napięcie na granicy syryjsko-tureckiej. Kolejne ataki

  Cztery rakiety wystrzelone z terytorium Syrii uderzyły wcześnie rano w niedzielę w miasto Kilis na południu Turcji przy granicy z Syrią - poinformowała turecka agencja Anatolia. Spotkało się to z analogiczną odpowiedzią strony tureckiej. Premier Turcji poinformował, że armia tego kraju wkroczyła do kurdyjskiej enklawy na terenie Syrii.
 • Atak na rosyjską bazę w Syrii

  Atak na rosyjską bazę w Syrii

  31 grudnia ostrzelano rosyjską bazę lotniczą Hmejmim w Syrii; w wyniku ataku zniszczonych zostało co najmniej siedem samolotów - poinformował w środę wieczorem rosyjski dziennik "Kommiersant", powołując się na źródła wojskowo-dyplomatyczne.
 • Syria: Dżihadyści opuszczają Rakkę

  Syria: Dżihadyści opuszczają Rakkę

  Trwa ewakuacja dżihadystów tak zwanego Państwa Islamskiego z syryjskiej Rakki, ich dawnej stolicy. Wśród opuszczających miasto bojowników są też zagraniczni najemnicy.
 • Syria: Siły rządowe przekroczyły Eufrat

  Syria: Siły rządowe przekroczyły Eufrat

  Armia Syrii przekroczyła Eufrat i opanowała kilka wiosek na wschodnim brzegu rzeki w ofensywie przeciwko Państwu Islamskiemu (IS) - poinformowały we wtorek syryjskie media państwowe.
 • Iran - Syria 2-2. Z radości strzelali z broni maszynowej

  Iran - Syria 2-2. Z radości strzelali z broni maszynowej

  W wielu miastach Syrii doszło we wtorek wieczorem do eksplozji radości, a nocne niebo rozświetliły błyski wystrzałów z broni maszynowej. Powodem był remis w meczu piłki nożnej Syria - Iran.
 • Moskwa chwali się kolejnymi sukcesami w Syrii

  Moskwa chwali się kolejnymi sukcesami w Syrii

  Rosyjski okręt Admirał Essen ostrzelał we wtorek pociskami manewrującymi Kalibr stanowiska i obiekty bojowników Państwa Islamskiego w syryjskiej prowincji Dajr az-Zaur; w regionie tym działają dżihadyści z byłych republik ZSRR - przekazał resort obrony Rosji.
 • ​Syria: Trwające od trzech lat oblężenie Dajr az-Zaur bliskie końca

  ​Syria: Trwające od trzech lat oblężenie Dajr az-Zaur bliskie końca

  W niedzielę wieczorem armia syryjska (SAA) zbliżyła się na odległość pięciu kilometrów od oblężonej od ponad trzech lat przez Państwo Islamskie (IS) rządowej enklawy w Dajr az-Zaur. Przerwanie oblężenia będzie jednak dopiero początkiem bitwy o kontrolę nad całym miastem.
 • Co wygrał Baszar el-Asad?

  Co wygrał Baszar el-Asad?

  Prezydent Syrii, po sześciu latach trwania krwawej wojny, wciąż ma się dobrze. Czy udało mu się już zniszczyć ostatnią nadzieję na demokrację w tej części świata? – czytamy na łamach "The New York Times".
 • Doradczyni Baszara el-Asada: Wojna w Syrii zbliża się ku końcowi

  Doradczyni Baszara el-Asada: Wojna w Syrii zbliża się ku końcowi

  Wojna w Syrii zbliża się ku końcowi po tym, gdy zagraniczne mocarstwa zaprzestały wspierania rebeliantów - oświadczyła doradczyni ds. politycznych prezydenta Syrii Baszara el-Asada Butaina Szaaban, cytowana w piątek przez agencję Reutera.
 • ​Co dalej z Syrią? ONZ: Bardzo liczymy na Rosję

  ​Co dalej z Syrią? ONZ: Bardzo liczymy na Rosję

  Specjalny wysłannik ONZ ds. Syrii Staffan de Mistura wyraził w czwartek nadzieję, że kolejna runda rozmów w sprawie uregulowania konfliktu syryjskiego odbędzie się w październiku lub listopadzie z udziałem delegacji rządu Syrii i zbrojnej opozycji.

Filmy - Syria (66)