Syria

Artykuły - Syria (1578)

 • Kryzys migracyjny: UE nie rozwiązała żadnego problemu na swoich granicach

  Kryzys migracyjny: UE nie rozwiązała żadnego problemu na swoich granicach

  W ciągu prawie pięciu lat od kryzysu migracyjnego Unia Europejska nie rozwiązała żadnego z długiej listy problemów na swoich granicach.
 • Syria: Inspektorzy nie są dopuszczani do miejsca ataku chemicznego

  Syria: Inspektorzy nie są dopuszczani do miejsca ataku chemicznego

  "Docierają do nas doniesienia, że inspektorzy OPCW mogliby zacząć inspekcję w Dumie, ale wciąż nie zostali oni dopuszczeni do miejsca, gdzie doszło do domniemanego ataku z użyciem broni chemicznej" - powiedziała rzecznika amerykańskiego Departamentu Stanu Heather Nauert.
 • Donald Trump chce powrotu amerykańskich sił z Syrii

  Donald Trump chce powrotu amerykańskich sił z Syrii

  Prezydent Donald Trump nadal chce, aby wojska amerykańskie w Syrii wróciły do domu tak szybko, jak to możliwe - oświadczył Biały Dom w niedzielę, po tym, jak francuski prezydent Emmanuel Macron powiedział, że przekonał Trumpa do utrzymywania w Syrii sił amerykańskich.
 • Baszar el-Asad: Byliśmy świadkami amerykańskiej agresji

  Baszar el-Asad: Byliśmy świadkami amerykańskiej agresji

  Prezydent Syrii Baszar el-Asad powiedział grupie rosyjskich deputowanych, że naloty zachodnich sił na jego kraj były aktem agresji; zapewnił, że siły syryjskie zdołały ją skutecznie odeprzeć - poinformowały w niedzielę rosyjskie agencje.
 • "Ataki Zachodu nie zatrzymają Asada"

  "Ataki Zachodu nie zatrzymają Asada"

  Ataki rakietowe i lotnicze Zachodu na syryjskie zasoby broni chemicznej mogły być karą spadającą z nieba, ale nie wpłyną w sposób zasadniczy na zmniejszenie potencjału machiny wojennej, której główne bazy, zapasy broni i personel pozostały nienaruszone - ocenia amerykańska agencja Associated Press.
 • ​ONZ: Projekt rezolucji USA, Francji i Wielkiej Brytanii w sprawie Syrii

  ​ONZ: Projekt rezolucji USA, Francji i Wielkiej Brytanii w sprawie Syrii

  USA, Francja i Wielka Brytania przedłożyły w sobotę Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji w sprawie Syrii potępiający użycie broni chemicznej w tym kraju oraz postulujący utworzenie niezależnego mechanizmu badania takich incydentów.
 • Wojna w Syrii. Narada Putina z Erdoganem

  Wojna w Syrii. Narada Putina z Erdoganem

  Prezydent Rosji Władimir Putin i jego turecki odpowiednik Recep Tayyip Erdogan przedyskutowali w sobotę w rozmowie telefonicznej sytuację w Syrii i zgodzili się zintensyfikować współpracę dwustronną w celu politycznego uregulowania konfliktu w tym kraju - poinformował Kreml.
 • Już pół miliona zabitych w wojnie w Syrii

  Już pół miliona zabitych w wojnie w Syrii

  Około 511 tys. ludzi zginęło od rozpoczęcia w 2011 r. wojny domowej w Syrii - poinformowało w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, organizacja z siedzibą w Londynie monitorująca konflikt.
 • Wojna ma twarz dziecka

  Wojna ma twarz dziecka

  Liczba ofiar wojen domowych w Syrii i Jemenie dawno przekroczyła pół miliona. Wśród nich znalazły się też tysiące dzieci. Jeżeli nawet uda im się uciec ze stref walk, często trafiają do obozów, gdzie panuje głód i co chwila wybuchają epidemie. Niedożywione, przerażone i pozbawione nadziei maluchy stają się również łakomym kąskiem dla wojennych watażków.
 • Rośnie napięcie na granicy syryjsko-tureckiej. Kolejne ataki

  Rośnie napięcie na granicy syryjsko-tureckiej. Kolejne ataki

  Cztery rakiety wystrzelone z terytorium Syrii uderzyły wcześnie rano w niedzielę w miasto Kilis na południu Turcji przy granicy z Syrią - poinformowała turecka agencja Anatolia. Spotkało się to z analogiczną odpowiedzią strony tureckiej. Premier Turcji poinformował, że armia tego kraju wkroczyła do kurdyjskiej enklawy na terenie Syrii.

Filmy - Syria (83)

 • Co za samobój! Piłkarz zaliczył ogromną wtopę. Wideo

  Gol samobójczy Yosiefa Mohammada w meczu Syria - Katar (2-2) w ramach mistrzostw Azji do lat 23.
 • Upadł ostatni przyczółek ISIS

  Syryjskie Siły Demokratyczne zdobyły ostatni obóz wojsk Daesh po wschodniej stronie Eufratu. Operacja trwała od stycznia, ale mimo tego zwycięstwa biuro prasowe SDF przestrzega przez ogłaszaniem pełnej wiktorii.
 • Upadł ostatni przyczółek ISIS

  Syryjskie Siły Demokratyczne zdobyły ostatni obóz wojsk Daesh po wschodniej stronie Eufratu. Operacja trwała od stycznia, ale mimo tego zwycięstwa biuro prasowe SDF przestrzega przez ogłaszaniem pełnej wiktorii.
 • Syryjskie Siły Demokratyczne zaatakowały ostatni bastion tak zwanego Państwa Islamskiego

  Al-Baghuz Faukani, Syria. Wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne zaatakowały ostatnią twierdzę tak zwanego Państwa Islamskiego (IS, dawniej ISIS) niedaleko Baghouz w Syrii. Syryjskie siły wezwały terrorystów do poddania się do 10 marca do godziny 16:00. Po tym terminie amerykańsko-syryjska koalicja rozpoczęła nalot. Rzecznik prasowy Syryjskich Sił Demokratycznych Mustafa Bali napisał, że jego siły zaangażowały się w „bezpośrednie, gwałtowne starcia” i że samoloty prowadziły naloty głównie na magazyny broni. Operacja przeciwko ostatniej twierdzy tak zwanego Państwa Islamskiego rozpoczęła się 1 marca, po tym, jak prawie 15 000 członków ISIS wraz ze swoimi rodzinami poddało się. Operacja została wstrzymana 4 marca, ze względu na to, że więcej bojowników zapowiedziało kapitulację. (RUPTLY/x-news)