synoptycy

Artykuły - Synoptycy (44)

 • Nadciąga wir polarny. Meteorolodzy ostrzegają

  Nadciąga wir polarny. Meteorolodzy ostrzegają

  Zima w USA wciąż nie daje za wygraną. Kolejna fala arktycznych mrozów, nazywana polarnym wirem, nadciąga nad środkowe i północno-wschodnie stany.
 • Długoterminowa prognoza pogody

  Długoterminowa prognoza pogody

  Ostrej zimy z siarczystym mrozem i śniegiem w tym roku nie będzie? Na mapach na kolejnych 16 dni widać, że na razie aura będzie dla nas bardzo łaskawa, a na termometrach należy spodziewać się nawet 11 kresek! Wprawdzie w przyszłym tygodniu na kilka dni ochłodzi się, ale takie "załamanie" pogody nie potrwa długo.
 • Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią

  Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią

  Uwaga na gołoledź. Najgorzej będzie w nocy oraz podczas dwóch kolejnych poranków - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 • Gwałtowne załamanie pogody. Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi

  Gwałtowne załamanie pogody. Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi

  Huragan przyniósł w Polsce gwałtowne załamanie pogody. Wichury zrywały dachy z domów i łamały drzewa jak zapałki. Strażacy musieli interweniować ponad 2692 razy. Silny wiatr ma się utrzymać do soboty. Teraz synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Spodziewane opady śniegu lokalnie mają być intensywne. Duże zachmurzenie się utrzyma. W sobotę będzie nieco chłodniej. Termometry lokalnie wskażą wartości poniżej zera.
 • Przed nami sroga zima? Jeśli te prognozy się potwierdzą...

  Przed nami sroga zima? Jeśli te prognozy się potwierdzą...

  Nadchodząca zima będzie długa i mroźna - ostrzegają klimatolodzy Rosyjskiej Akademii Nauk. Do ich raportu dotarła synoptyk TVN Meteo.
 • Gwałtowne burze przeszły nad Polską

  Gwałtowne burze przeszły nad Polską

  Straż pożarna w ciągu ostatnich dwóch dni interweniowała prawie dwa tysiące razy. Wszystko przez burze, które przeszły prawie nad całą Polską. Towarzyszył im silny wiatr i intensywne opady deszczu, a nawet gradu.
 • Synoptycy przewidują w tym roku większą liczbę huraganów

  Synoptycy przewidują w tym roku większą liczbę huraganów

  W tym roku nad Atlantykiem będzie więcej huraganów i będą one gwałtowne - ostrzegają amerykańscy synoptycy z Narodowej Administracji Oceanu i Atmosfery (NOAA). Według nich powstanie od 13 do 20 burz tropikalnych, z których 7-11 przekształci się w huragany.
 • Synoptycy: Ciepły majowy weekend w Tatrach

  Synoptycy: Ciepły majowy weekend w Tatrach

  Nawet do 26 st. C. pokażą termometry w długi majowy weekend pod Tatrami - przewidują synoptycy. Majówka w Zakopanem zapowiada się słonecznie, tylko pod koniec weekendu przewidywane są opady deszczu.
 • RMF24: W Moskwie padł rekord zimna

  RMF24: W Moskwie padł rekord zimna

  Rosyjscy synoptycy nie mają wątpliwości - to będzie najzimniejsza zima od dziesięcioleci. Na wschodzie Rosji już jest minus 50 stopni, ale syberyjskie mrozy zagoszczą także we wschodniej Europie.
 • Rosja: Pada lodowy deszcz. Synoptycy ostrzegają

  Od kilku godzin w Moskwie pada lodowy deszcz. Rosyjskie służby ratownicze ostrzegają, że zjawisko będzie trwać kilka dni i może spowodować wiele awarii.