symptomy

Artykuły - Symptomy (18)

 • Sposoby na ból piersi

  Sposoby na ból piersi

  Leczenie hormonalne, dieta czy okłady? Dowiedz się, jakie są metody łagodzenia nadwrażliwości biustu.
 • Realizacja zysków na S&P500 trwa. Czy widać symptomy odreagowania?

  Korekta wzrostów na głównych amerykańskich indeksach postępuje. Od momentu, gdy rynek otrzymał informacje o możliwym ograniczeniu luzowania ilościowego w polityce monetarnej, inwestorzy wolą realizować zyski niż bardziej angażować się w amerykańskie akcje.
 • Widać silne symptomy spowolnienia koniunktury - Belka

  Widać silne symptomy spowolnienia koniunktury - Belka

  - Widać silne symptomy spowolnienia koniunktury gospodarczej, co wpływa na postrzeganie sytuacji gospodarczej przez RPP, jednak nie należy tego uznawać za zmianę nastawienia Rady na neutralne - ocenił w środę prezes NBP Marek Belka.
 • Pierwsze symptomy wojny cenowej między deweloperami

  Pierwsze symptomy wojny cenowej między deweloperami

  Marzec przyniósł znaczny spadek poziomu optymizmu na rynku nieruchomości i to pomimo bieżącej poprawy sytuacji. Rekordowy odsetek - 47 proc. doradców Home Broker - spodziewa się spadku cen mieszkań w perspektywie 12 miesięcy. Wciąż jednak środkowa prognoza jest pozytywna. W perspektywie roku ceny powinny wzrosnąć o 0,3 proc.
 • Fed dostrzega na horyzoncie symptomy spowolnienia

  Amerykańscy konsumenci kontynuują zaciskanie pasa i spłacają kredyty, a to przekłada się na coraz gorsze warunki dla firm. Nie mają motywacji do tworzenia nowych miejsc pracy.
 • Rynek kredytów hipotecznych

  W 2009 roku sytuacja na rynku kredytów mieszkaniowych była pochodną zaostrzenia warunków przyznawania kredytów, które banki przeprowadziły jeszcze w 2008 r. Wciąż utrzymywały się stosunkowo wysokie poziomy marż, choć ostatni kwartał przyniósł pierwsze symptomy poprawy sytuacji.
 • Ciech widzi już symptomy poprawy

  Według prezesa Grupy Ciech Ryszarda Kunickiego, widać już symptomy poprawy na najważniejszych dla grupy rynkach produktowych, czyli w sodzie i TDI. Kunicki uważa, że sytuacja powinna się poprawić w czwartym kwartale tego roku.
 • Kolejne symptomy poprawy

  Fala optymizmu jaki w ostatnim czasie pojawiła się na światowych parkietach nie ominęła wczoraj większości giełd europejskich, choć podaż też dawała o sobie znać w trakcie dnia. Piątkowe zwyżki za oceanem oraz dobre zachowanie rynków azjatyckich spowodowało, że i na naszym kontynencie inwestorzy przystąpili do gry w bardzo dobrych nastrojach.
 • Październikowe posiedzenie RPP

  Przeciwko podwyżce stóp w X przemawiała silna aprecjacja złotego działająca antyinflacyjnie oraz symptomy osłabienia tempa wzrostu. Argumentami za podwyżką były perspektywy inflacji przedstawione w projekcji - wynika z opublikowanego przez NBP opisu dyskusji na październikowym posiedzeniu RPP.

Filmy - Symptomy (1)

 • Ty też możesz cierpieć na tę chorobę – i o tym nie wiedzieć!

  Wirusowe zapalenie wątroby typu C bywa nazywane przez lekarzy cichym zabójcą. Szacuje się, że na całym świecie z wirusem HCV – który je wywołuje – żyje około 180 milionów osób. Większość z nich nie ma pojęcia o chorobie. Jej pierwsze objawy są mało charakterystyczne, a te, które są charakterystyczne, pojawiają się na późnym etapie jej rozwoju. Wirus zapalenia wątroby typu C jest przekazywany najczęściej podczas kontaktu z krwią nosiciela. Potencjalne zagrożenie stanowią więc zabiegi medyczne, takie jak pobieranie krwi czy transfuzja, a także operacje. Równie ostrożni powinniśmy być w trakcie zabiegów niemedycznych, jak wykonywanie tatuażu.