Biznes - Sylwester

Artykuły - Sylwester (46)

 • Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Według danych z 2018 roku Polska plasuje się na 4. miejscu światowych eksporterów pirotechniki. Wyprzedzją nas jedynie Chiny, Holandia i Niemcy. Z danych tych wynika, że importerzy w naszym kraju eksportują rocznie towar o wartości prawie 15,5 mln dolarów.
 • Tegoroczny Sylwester będzie raczej oszczędny. Na huczne imprezy i wyjazdy decyduje się niewielu Polaków

  Tegoroczny Sylwester będzie raczej oszczędny. Na huczne imprezy i wyjazdy decyduje się niewielu Polaków

  Na powitanie Nowego Roku Polacy wydadzą 219 zł. Najwięcej na jedzenie i alkohol - wynika z badania Barometr Providenta. Blisko 60 proc. spędzi Sylwestra w domu, z rodziną lub znajomymi. Tylko niewielka część planuje huczne imprezy i zagraniczne wyjazdy. Większość sfinansuje zabawę z bieżących dochodów, a co trzecia osoba sięgnie po oszczędności. Wydatków i pokus w tym okresie jest bardzo wiele. Nie warto wydawać pieniędzy pod wpływem emocji, na nieprzemyślane i niezaplanowane wcześniej wydatki - przypominają eksperci.
 • Na zabawę sylwestrową wydamy ponad 300 zł

  Na zabawę sylwestrową wydamy ponad 300 zł

  Rok 2018 chcemy zakończyć z przytupem. Przeciętny Kowalski wyda na zabawę w sylwestrową noc ponad 300 zł. Jak wynika z badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor, część z nas jest nawet skłonna pożyczyć pieniądze, aby dobrze się bawić. Noworoczny toast wzniesiemy w domu lub u znajomych.
 • "Rzeczpospolita": Z dymem fajerwerków puścimy pół miliarda złotych

  "Rzeczpospolita": Z dymem fajerwerków puścimy pół miliarda złotych

  Mimo mody na niestrzelanie sylwester to nadal czas żniw dla dystrybutorów wyrobów pirotechnicznych. Rosną w siłę organizatorzy profesjonalnych pokazów - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Sylwester w Alpach to spory wydatek

  Sylwester w Alpach to spory wydatek

  Brak śniegu to dla polskich gór nowa przypadłość. Dla miłośników szusowania rozwiązaniem może być więc wyjazd w Alpy. Nawet jednak tam grubość pokrywy śnieżnej nie wszędzie zachwyca.
 • Polacy wolą bawić się za darmo

  Polacy wolą bawić się za darmo

  Rynek darmowych imprez plenerowych wart jest setki milionów złotych - szacuje Łukasz Ratajczak, ekspert branży koncertowej. Takie imprezy cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością.
 • Szampan może uczynić twojego Sylwestra wyjątkowym...

  Szampan może uczynić twojego Sylwestra wyjątkowym...

  ...o ile nabędziesz wyjątkową butelkę tego trunku w nieprzeciętnej cenie. Najdroższa dostępna na polskim rynku kosztuje blisko 10 tys. zł, a najdroższa na świecie - 1,2 mln funtów!
 • Sylwester za granicą? Nie przepłacaj za wymianę waluty

  Sylwester za granicą? Nie przepłacaj za wymianę waluty

  Wyjeżdżając za granicę na Sylwestra, warto zastosować się do kilku praktycznych porad, które pozwolą nam obniżyć koszty wymiany pieniędzy. Expander podpowiada, że gdy udajemy się do egzotycznego kraju najlepiej nie kupować lokalnej waluty w Polsce, lecz zabrać ze sobą dolary bądź euro. Do krajów należących do Strefy Euro najlepiej natomiast zabrać kartę do rachunku walutowego prowadzonego w euro. Dzięki korzystaniu z niej unikniemy nieatrakcyjnych kursów bankowych.
 • W Wigilię markety czynne do godz. 14, w Sylwestra do godz. 18

  W Wigilię markety czynne do godz. 14, w Sylwestra do godz. 18

  W Wigilię zakupy w sklepach dyskontowych będzie można zrobić do godz. 14, a w większości hipermarketów do godz. 15. W Sylwestra sklepy będą czynne do godz. 18. Związkowcy apelują, by nie zwlekać z zakupami, by pracownicy sklepów mogli także cieszyć się świętami.
 • Na święta, Sylwestra oraz ferie wydamy blisko 28 miliardów złotych

  Na święta, Sylwestra oraz ferie wydamy blisko 28 miliardów złotych

  Z najnowszego raportu firmy doradczej KPMG na temat zimowych planów i wydatków Polaków na Święta, Sylwestra oraz wyjazdy zimowe wynika, że tej zimy polskie gospodarstwa domowe przeznaczą na nie łącznie kwotę 28 mld zł. Podobnie jak w ubiegłym roku, nieco ponad połowę tej sumy, tj. 14,4 mld zł, będą stanowiły wydatki na Święta Bożego Narodzenia. W porównaniu z rokiem 2012 wzrosną wydatki na Sylwestra - o 5 proc. do poziomu 9,6 mld zł.