Fakty - Sylwester

Artykuły - Sylwester (47)

 • Meksyk: Makabryczny sylwester, odcięte głowy

  Meksyk: Makabryczny sylwester, odcięte głowy

  Co najmniej pięć osób straciło życie w sobotę i w niedzielę w położonym na południowym zachodzie Meksyku stanie Guerrero - podała miejscowa policja. W portowym mieście Acapulco policja znalazła trzy odcięte głowy ofiar. Zabici zostali też dwaj policjanci.
 • ​"Rzeczpospolita": Sylwester pod większą ochroną

  ​"Rzeczpospolita": Sylwester pod większą ochroną

  Tegoroczne plenerowe imprezy pożegnania starego roku będzie zabezpieczać więcej sił porządkowych niż w poprzednich latach - informuje "Rzeczpospolita".
 • Bruksela odwołuje zabawę sylwestrową

  Bruksela odwołuje zabawę sylwestrową

  ​Mer Brukseli Yvan Mayeur poinformował w środę wieczorem w wywiadzie dla belgijskiej telewizji RTBF, że odwołane zostały tradycyjne noworoczne uroczystości oraz pokazy sztucznych ogni w stolicy z powodu zagrożenia zamachami terrorystycznymi.
 • ​Włochy: W 850 miastach i miasteczkach zakaz fajerwerków w sylwestra

  ​Włochy: W 850 miastach i miasteczkach zakaz fajerwerków w sylwestra

  W 850 włoskich miastach i miasteczkach wprowadzono zakaz odpalania petard i fajerwerków w sylwestra. Nigdy wcześniej aż tyle miejscowości nie zareagowało w ten sposób na apele obrońców zwierząt, bo to oni głównie domagali się spokojnego powitania Nowego Roku.
 • Policja: Sylwester spokojny, ale pracowity

  Policja: Sylwester spokojny, ale pracowity

  Było dużo pracy, ale spokojnie - tak sylwestrową noc podsumował Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji. Sylwester i pierwsze godziny nowego roku były podobne, jak w latach ubiegłych - ocenił Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej.
 • Tragiczny finał sylwestrowej zabawy w Bukowinie Tatrzańskiej

  Tragiczny finał sylwestrowej zabawy w Bukowinie Tatrzańskiej

  Nie żyje uczestnik sylwestrowej zabawy w Bukowinie Tatrzańskiej. 23-latek z Podkarpacia został ugodzony nożem. Policja pod nadzorem zakopiańskiej prokuratury prowadzi w tej sprawie śledztwo.
 • Sylwestrowy koszmar we Włoszech

  Miał to być "niezapomniany sylwester, jakiego świat nie widział". Zapamiętało go blisko półtora tysiąca osób, które dały się zwabić obietnicom organizatorów; o to, by i oni go nie zapomnieli, postara się teraz prokurator.
 • Londyn przywitał Nowy Rok niezwykłymi atrakcjami

  Londyn przywitał Nowy Rok niezwykłymi atrakcjami

  Po raz pierwszy w Londynie Nowy Rok przywitano za pomocą specjalnych ogni sztucznych i towarzyszących ich pokazowi atrakcji - można je było nie tylko zobaczyć, ale również powąchać, a nawet zjeść.
 • Policja: To była pracowita, ale spokojna noc

  Policja: To była pracowita, ale spokojna noc

  To była pracowita, ale spokojna noc; policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów w związku z kilkudziesięcioma sylwestrowymi, dużymi imprezami w kraju - powiedział Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.
 • Największe sylwestrowe imprezy pod gołym niebem

  Największe sylwestrowe imprezy pod gołym niebem

  Największe imprezy sylwestrowe odbyły się we Wrocławiu, Warszawie, Gdyni i Krakowie.