Sport - Sylwester

Artykuły - Sylwester (159)

• "Dwudniowy" bieg sylwestrowy w Nałęczowie

Ponad 20 imprez biegowych zorganizowanych zostanie w Polsce w Sylwestra, ale wyjątkowe zawody odbędą się po raz 22. w Nałęczowie.
  • Rodriguez numerem jeden na koniec sezonu

Rodriguez numerem jeden na koniec sezonu

Hiszpan Joaquin Rodriguez zajął pierwsze miejsce w rankingu UCI na zakończenie sezonu 2010 - poinformowała w poniedziałek Międzynarodowa Unia Kolarska. Rodriguez wyprzedził swego rodaka Alberto Contadora oraz Belga Philippe'a Gilberta.
  • Wojna o Ekstraklasę: Cacek kontra Rusko

Sylwester Cacek wszedł do Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. To znaczące wydarzenie, obrazujące, że wkrótce może dojść do zmiany prezesa tej organizacji. Obecny - Andrzej Rusko i Cacek są na wojennej ścieżce. We Wrocławiu trwa właśnie proces, który Cacek wytoczył Rusce...
  • Tour de l'Avenir: Hardy wygrał 4. etap

Romain Hardy, reprezentujący kadrę Francji A, wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de l'Avenir, długości 183 km z Ambert do Vals-les-Bains. Najlepszy z Polaków Sylwester Janiszewski zajął ósme miejsce. Liderem wyścigu pozostał Belg Yannick Eijssen.
  • Tour de l'Avenir: Eijssen wygrał 3. etap, słaby występ Polaków

Belg Yannick Eijssen wygrał 3. etap wyścigu kolarskiego Tour de l'Avenir o długości 157 km z Saint-Pour do Col du B i został liderem. Najlepszy z Polaków Adrian Honkisz zajął 26. miejsce, a do zwycięzcy stracił ponad pięć minut.
  • Tour de l'Avenir: Kwiatkowski trzeci, wygrana Degenkolba

Niemiec John Degenkolb wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Tour de l'Avenir o długości 144,5 km prowadzący z Vierzon do Saint-Amand-Montrond. Trzecie miejsce zajął Michał Kwiatkowski, świeżo upieczony zawodowiec w amerykańskiej grupie RadioShack.
  • Czołówka bez zmian, duży awans Szmyda

W czołówce rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) nie zaszły żadne zmiany. Na prowadzeniu jest zwycięzca Tour de France Hiszpan Alberto Contador. Dzięki szóstemu miejscu w Tour de Pologne aż o 71 pozycji awansował Sylwester Szmyd, który teraz jest 74.
  • Tour de Pologne: Martin wygrał wyścig

Zwycięzcą 67. Tour de Pologne został kolarz młodego pokolenia Irlandczyk Daniel Martin z ekipy Garmin-Transitions. Na ostatnim etapie, z Nowego Targu do Krakowa, utrzymał niewielką przewagę nad Słoweńcem Gregą Bole i Holendrem Bauke Mollemą.
  • 6. etap Tour de Pologne: Zwycięstwo Mollemy, Marin liderem

Holender Bauke Mollema z grupy Rabobank wygrał w Bukowinie Tatrzańskiej, po samotnym finiszu, szósty etap Tour de Pologne. W przeddzień zakończenia wyścigu koszulkę lidera zachował Irlandczyk Daniel Martin (Garmin-Transitions).
  • Tour de Pologne: Szmyd na podium

Tour de Pologne: Szmyd na podium

Irlandczyk Daniel Martin z ekipy Garmin-Transitions został niespodziewanym liderem 67. Tour de Pologne, zdobywając żółtą koszulkę po samotnym finiszu na Równicy w Ustroniu.