mobtech - sygnały

Artykuły - Sygnały (14)

 • Tatuaż współpracujący z telefonem - nowy patent Nokii

  Tatuaż współpracujący z telefonem - nowy patent Nokii

  Nokia stara się opatentować specjalny typ atramentu, który będzie podatny na sygnały pochodzące z telefonu komórkowego. Oznacza to kolejną metodę dyskretnego informowania o przychodzących połączeniach.
 • Telefony komórkowe szkodzą... pszczołom

  Telefony komórkowe szkodzą... pszczołom

  Sygnały z telefonów komórkowych i masztów mogą częściowo odpowiadać za... wymieranie pszczół miodnych. W ramach eksperymentu dr Daniel Favre umieścił pod ulem 2 komórki i monitorował reakcje robotnic.
 • Dwustronna komunikacja radiowa jest możliwa

  Dwustronna komunikacja radiowa jest możliwa

  Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda ogłosili koniec jednokierunkowej komunikacji radiowej. Opracowali oni urządzenie, które potrafi jednocześnie odbierać i wysyłać sygnały na tej samej częstotliwości.
 • Która sieć ma najlepszy sygnał

  Która sieć ma najlepszy sygnał

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził analizę sieci komórkowych w Polsce. Dzięki niej możemy się dowiedzieć, który operator ma najwięcej udanych połączeń, a który sprawia największe problemy.
 • Wzmacnianie sygnału z komórki

  Wzmacnianie sygnału z komórki

  Słaby zasięg telefonii komórkowej w Polsce to nie lada problem. Jednym z potencjalnych rozwiązań tego problemu mogą być systemy wzmacniające sygnał GSM,
 • Jeszcze lepszy sygnał

  Jeszcze lepszy sygnał

  Nie wszędzie można skorzystać z dostępu do internetu za pośrednictwem GSM. Częstym problemem jest bardzo niska moc sygnału. Można go jednak w bardzo prosty sposób rozwiązać, stosując odpowiednią antenę lub urządzenie wzmacniające. Prezentujemy najciekawsze z nich.
 • Internet od Orange zakłóca telewizję

  Internet od Orange zakłóca telewizję

  Z całej polski docierają do UKE sygnały o zakłóceniach w odbiorze telewizji. Winę ponosi... internet oferowany przez Orange.
 • 10 lat za kradzież sygnału?

  10 lat za kradzież sygnału?

  Chociaż coraz więcej osób korzysta z telefonów komórkowych, kradzież sygnału nadal jest standardem.
 • Znikający sygnał Telekomunikacji Polskiej

  Znikający sygnał Telekomunikacji Polskiej

  Znaczna część abonentów Telekomunikacji Polskiej w powiecie słupskim ma duże problemy z uzyskaniem połączenia ze światem. Najbardziej interesujący w całej tej sprawie jest fakt, że niedawno w tamtym rejonie operator modernizował sieć.
 • Operatorzy straszą brakiem sygnału

  Operatorzy straszą brakiem sygnału

  UE walczy z operatorami o tanie rozmowy międzynarodowe w ramach roamingu. Wkrótce ma odbyć się ostateczne głosowanie w tej sprawie. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", operatorzy broniąc do końca atrakcyjnego dla siebie kąska, straszą głuchymi telefonami.