Biznes - sygnały

Artykuły - Sygnały (244)

 • Fatalne sygnały z Niemiec. Mamy się czego obawiać

  Fatalne sygnały z Niemiec. Mamy się czego obawiać

  Polska jest ściśle powiązana gospodarczo z Niemcami - każde pogorszenie za Odrą odbija się w naszym kraju.
 • Obwoźny handel polskim mięsem daje zaskakujące wyniki

  Obwoźny handel polskim mięsem daje zaskakujące wyniki

  Minister rolnictwa Marek Sawicki mpo wizycie w Azji ówi, że sygnały są optymistyczne i nawet Chińczycy są gotowi rozmawiać o zniesieniu embarga na polską wieprzowinę.
 • Pesymistyczny sygnał z rynku złotego

  Inwestorzy na rynkach akcji wyraźnie czekają z decyzjami do piątku, podczas gdy od wtorku obserwujemy silną deprecjację złotego. Może to zwiastować odwrót od ryzykownych aktywów, co zapewne w negatywny sposób odbiłoby się na rynku akcji.
 • Możliwy optymistyczny sygnał z USA

  Pierwsza godzina sesji w USA przynosi próbę przełamania trwającego ostatnio impasu. Indeks S&P 500 zwyżkuje do 1410 pkt, lecz jak zwykle kluczowe będzie zamknięcie dnia. Kurs EUR/PLN kolejny dzień konsoliduje się pod poziomem 4,10 PLN udanie go broniąc.
 • Chiny idą na odsiecz bykom

  Dobre informacje z Chin, kontra złe dane z Niemiec, plus sygnały dotyczące gospodarki amerykańskiej. Taka mieszanka będzie kształtowała nastroje w trakcie czwartkowej sesji.
 • Ważny sygnał na rynku eurodolara

  Na koniec tygodnia na rynkach utrzymały się bardzo dobre nastroje. Indeks S&P 500 zbliża się do kluczowego poziomu 1375 pkt, a na rynku EUR/USD doszło do wybicia przez poziom 1,2323 USD, które stwarza sygnał do dalszej aprecjacji wspólnej waluty.
 • Indeks S&P 500 w obliczu ważnego sygnału

  Poziom 1375 pkt jest dla S&P500 czytelnym oporem, którego przebicie ma szansę stworzyć silny impuls wzrostowy. Amerykańskim inwestorom nie przeszkadzają nieco słabsze dane, pogorszenie nastrojów na europejskim rynku obligacji czy niemoc eurodolara.
 • Rynek czeka na sygnał

  Poniedziałek przynosi kopię znanego już nam obrazu - wobec tracącego euro względem dolara złoty zyskuje wobec wspólnej waluty i utrzymuje wartość wobec amerykańskiej, zaś wzrosty na EURUSD ogólnie złotemu sprzyjają. Niejednoznaczne dane z amerykańskiej gospodarki nie były w stanie zmienić obrazu rynku. Być może sygnał da jutrzejsze wystąpienie Bernanke.
 • Kurs akcji prawdę ci powie

  Kurs akcji prawdę ci powie

  Szklane kule prognoz i fusy fundamentalnych analiz dotyczących sytuacji spółek są często warte niewiele więcej niż wróżenie z ręki lub kart. Sygnały płynące z zachowania kursu akcji na giełdzie rzadko wprowadzają w błąd.
 • Złoty i dług słabe, podatne na sygnały z Brukseli

  Złoty i dług w czwartek słabły w oczekiwaniu na porozumienie na szczycie UE w Brukseli. Negatywnie na rynek długu wpłynęła aukcja długu dla KFD - oceniają analitycy.