Motoryzacja - sygnały

Artykuły - Sygnały (8)

 • Jechał na sygnale, zabił dwie osoby. Zawinił?

  Przed Sądem Rejonowym w Słupsku (Pomorskie) ruszył w czwartek proces 31-letniego Mirosława K., policjanta, który w październiku ub. r. kierując radiowozem na sygnałach, doprowadził do zderzenia z taksówką; w wypadku zginęły dwie osoby.
 • Jechał radiowozem na sygnale, uderzył w taxi. Dwie ofiary

  Do 22 września Sąd Rejonowy w Słupsku odroczył w czwartek proces policjanta, który w październiku ub.roku, kierując radiowozem na sygnałach, doprowadził do zderzenia z taksówką; w wypadku zginęły dwie osoby.
 • Spowodował katastrofę, bo zignorował sygnał

  Spowodował katastrofę, bo zignorował sygnał

  64-letni kierowca ciężarówki, w którą 28 kwietnia na przejeździe kolejowym w Mostach k. Lęborka (Pomorskie) uderzył pociąg osobowy, być może usłyszy zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy komunikacyjnej, w której zginęli ludzie.
 • Jechał na sygnale, zabił dwie osoby. Ma proces

  Prokuratura Rejonowa w Chojnicach (Pomorskie) oskarżyła kierującego oznakowanym radiowozem policjanta ze Słupska o umyślne naruszenie zasad ruchu drogowego, czego wynikiem był śmiertelny wypadek, w którym zginęły dwie osoby.
 • Zderzenie dwóch karetek na sygnale

  Dwie karetki pogotowia, jadące na sygnale po pacjentów, zderzyły się w piątek rano na skrzyżowaniu w Myślenicach (woj. małopolskie).
 • Cenny sygnał społeczny

  Cenny sygnał społeczny

  W odpowiedzi na (...) e-mail z dnia 18 lutego 2008 roku w sprawie nadesłanej przez czytelnika portalu Interia.pl fotografii, na której utrwalono wizerunek radiowozu policyjnego - zaparkowanego na drodze wewnętrznej osiedla Jeziorna w Ełku, w miejscu oznaczonym znakiem informacyjnym D18 / T29 informuję, iż Komendant
 • Jak pozbyć się "szrotów"?

  Jak pozbyć się "szrotów"?

  W ostatnim okresie, właściwie odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, zewsząd docierają do nas sygnały o pogarszającej się sytuacji na rynku motoryzacyjnym. Większość jego przedstawicieli zastanawia się, w jaki sposób poprawić koniunkturę.
 • Policja odpowiada: wadliwe ale uzsadnione!

  W oparciu o wyjaśnienia złożone przez wspomnianego funkcjonariusza a także opinię Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie ustalono, że faktycznie działanie polegające na próbie zatrzymania Pana jako uczestnika ruchu drogowego przez policjanta służb operacyjnych pojazdem nieoznakowanych wysyłający jedynie sygnały dźwiękowe było działaniem nieprawidłowym - odpowiada policja. Ale...