sygnały

Artykuły - Sygnały (362)

 • RMF 24: Tajemnicze błyski jak sygnał obcej cywilizacji?

  RMF 24: Tajemnicze błyski jak sygnał obcej cywilizacji?

  Szybkie błyski radiowe (FRB), jedne z najbardziej tajemniczych sygnałów, docierających do nas z kosmosu, stały się... jeszcze bardziej tajemnicze. Opublikowana właśnie analiza 10 zarejestrowanych dotąd błysków pokazała, że łączy je zadziwiająca matematyczna prawidłowość, której astronomowie nie potrafią na gruncie obecnej naukowej wiedzy wyjaśnić. Natychmiast pojawiły się hipotezy, że błyski mogą pochodzić od obcej cywilizacji, na razie równie prawdopodobne są jednak podejrzenia, że to ślad działalności człowieka.
 • Fatalne sygnały z Niemiec. Mamy się czego obawiać

  Fatalne sygnały z Niemiec. Mamy się czego obawiać

  Polska jest ściśle powiązana gospodarczo z Niemcami - każde pogorszenie za Odrą odbija się w naszym kraju.
 • Obwoźny handel polskim mięsem daje zaskakujące wyniki

  Obwoźny handel polskim mięsem daje zaskakujące wyniki

  Minister rolnictwa Marek Sawicki mpo wizycie w Azji ówi, że sygnały są optymistyczne i nawet Chińczycy są gotowi rozmawiać o zniesieniu embarga na polską wieprzowinę.
 • Czy to normalne, że noworodek...

  Czy to normalne, że noworodek...

  Po powrocie ze szpitala wielu rodziców ma obawy, czy maluszek dobrze się rozwija. Wraz z położną i pediatrą wyjaśniamy wasze wątpliwości.
 • Pesymistyczny sygnał z rynku złotego

  Inwestorzy na rynkach akcji wyraźnie czekają z decyzjami do piątku, podczas gdy od wtorku obserwujemy silną deprecjację złotego. Może to zwiastować odwrót od ryzykownych aktywów, co zapewne w negatywny sposób odbiłoby się na rynku akcji.
 • Możliwy optymistyczny sygnał z USA

  Pierwsza godzina sesji w USA przynosi próbę przełamania trwającego ostatnio impasu. Indeks S&P 500 zwyżkuje do 1410 pkt, lecz jak zwykle kluczowe będzie zamknięcie dnia. Kurs EUR/PLN kolejny dzień konsoliduje się pod poziomem 4,10 PLN udanie go broniąc.
 • Krzyki umierających gwiazd

  Krzyki umierających gwiazd

  Astrofizycy po raz pierwszy odkryli oscylujący sygnał, który jest ostatnim "tchem" wydawanym przez gwiazdę zapadającą się w czarną dziurę. Charakter tego sygnału przypomina krzyk umierającej istoty.
 • Chiny idą na odsiecz bykom

  Dobre informacje z Chin, kontra złe dane z Niemiec, plus sygnały dotyczące gospodarki amerykańskiej. Taka mieszanka będzie kształtowała nastroje w trakcie czwartkowej sesji.
 • "Sensacja w świecie sztuki". Polska: Śledzimy sygnały

  Nie posiadamy informacji, gdzie dokładnie znajduje się obraz "Portret młodzieńca" Rafaela. Niemniej możemy zapewnić, że MSZ na bieżąco śledzi wszystkie sygnały o przypuszczalnych miejscach przechowywania obrazu - informuje resort spraw zagranicznych.