sydney hobart

Artykuły - Sydney hobart (40)

 • Regaty Sydney-Hobart. Po proteście zmiana na pierwszym miejscu

  Regaty Sydney-Hobart. Po proteście zmiana na pierwszym miejscu

  Międzynarodowe jury uznało protest właściciela jachtu "LDV Comanche" przeciwko innej australijskiej jednostce "Wild Oats XI" i zmieniło kolejność na pierwszych dwóch miejscach w 73. edycji prestiżowych regat Sydney - Hobart.
 • Polska załoga gotowa do startu w Rolex Sydney Hobart Yacht Race!

  Polska załoga gotowa do startu w Rolex Sydney Hobart Yacht Race!

  We wtorek zaprezentowano załogę Przemysława Tarnackiego, która w barwach Ocean Challenge Yacht Club wystartuje w tegorocznej edycji prestiżowych regat Rolex Sydney Hobart Yacht Race. Załoga Tarnackiego będzie tym samym trzecią polską ekipą na starcie tych regat po Selma Expeditions i Katharsis II.
 • Sydney-Hobart: jacht "Giacomo" zdobył główne trofeum

  Jacht "Giacomo", którego skipperem był Jim Delegat, został zwycięzcą 72. regat Sydney-Hobart w czasie przeliczeniowym i zdobył główną nagrodę Tattersall’s Cup. Jako pierwszy do mety dopłynął "Perpetual Loyal" Anthony'ego Bella.
 • Sydney-Hobart: „Perpetual Loyal” wygrał z rekordem trasy

  Jacht "Perpetual Loyal" wygrał 72. regaty Sydney-Hobart. Australijska jednostka zameldowała się na mecie w stolicy Tasmanii po zaledwie dobie, 13 godzinach, 31 minutach i 20 sekundach co jest nowym rekordem trasy.
 • Faworyt Wild Oats XI wycofał się z wyścigu Sydney-Hobart

  Faworyt Wild Oats XI wycofał się z wyścigu Sydney-Hobart

  Australijski jacht Wild Oats XI, który osiem razy wygrał regaty Sydney-Hobart, przerwał we wtorek rywalizację w tegorocznej edycji. Po raz drugi z rzędu załoga 100-stopowego jednokadłubowca musiała wycofać się, tym razem przyczyną był uszkodzony taran hydrauliczny.
 • Regaty Sydney-Hobart: "Wild Oats XI" musiał się wycofać

  Regaty Sydney-Hobart: "Wild Oats XI" musiał się wycofać

  Załoga ubiegłorocznego triumfatora - jachtu "Wild Oats XI" - została zmuszona do wycofania się z rozpoczętych w sobotę słynnych regat na trasie Sydney-Hobart. Powodem jest uszkodzenie żagla.
 • Jacht "Wild Oats XI" zwyciężył w regatach Sydney - Hobart

  Jacht "Wild Oats XI" zwyciężył w regatach Sydney - Hobart

  Jacht "Wild Oats XI" zwyciężył w regatach Sydney - Hobart. Należąca do milionera Roberta Oatley'a australijska jednostka wygrała te jedne z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych regat na świecie już po raz ósmy.
 • 70. regaty Sydney-Hobart - faworyci na czele stawki 117 jachtów

  Po 20 godzinach od startu 70. żeglarskich regat Sydney-Hobart na czele stawki 117 jachtów z 11 krajów są faworyci, gigantyczne 100-stopowe jednostki - amerykański "Comanche" i australijski "Wild Oats XI".
 • 70. regaty Sydney-Hobart - na starcie 117 jachtów, w tym dwa polskie

  70. regaty Sydney-Hobart - na starcie 117 jachtów, w tym dwa polskie

  Prawie dwa tysiące żeglarzy i 117 jachtów, m.in. z Polski, Australii, Kajmanów, Nowej Zelandii, USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii szykuje się do najbardziej znanego klasycznego wyścigu na trasie Sydney-Hobart. Po raz 70. rozpocznie się on 26 grudnia.
 • Jacht "Wild Oats XI" wygrał 69. regaty Sydney-Hobart

  Jacht "Wild Oats XI" wygrał 69. regaty Sydney-Hobart

  Australijski jacht "Wild Oats XI", z 21-osobową załogą, jako pierwszy ukończył 69. regaty Sydney-Hobart, odnosząc siódme zwycięstwo w tym słynnym żeglarskim klasyku. Dystans 628 mil (w linii prostej) pokonał w 2 dni 6 godzin 7 minut 27 sekund.