'Świteź'

Artykuły - 'Świteź' (9)

 • Tajemnicze zabójstwo. Na Ukrainie znaleziono ciała 17-letniej Polki i 68-letniego Serba

  Tajemnicze zabójstwo. Na Ukrainie znaleziono ciała 17-letniej Polki i 68-letniego Serba

  Ukraińska milicja wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa Polki i Serba w Łucku - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Ciała 17-latki i 68-letniego mężczyzny znaleziono w hotelu Świteź. Oboje mieli rany postrzałowe głowy.
 • "Świteź" z nagrodą w Palm Springs

  "Świteź" z nagrodą w Palm Springs

  Film "Świteź" w reżyserii Kamila Polaka, animowana adaptacja ballady Adama Mickiewicza, zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Palm Springs w USA.
 • "Świteź" na zakończenie Gdyni

  "Świteź" na zakończenie Gdyni

  11 czerwca, podczas Uroczystości Zamknięcia 36. FPFF w Gdyni, pokazany zostanie film "Świteź" w reżyserii Kamila Polaka.
 • Berlinale: Kogo obchodzi "Świteź"?

  Berlinale: Kogo obchodzi "Świteź"?

  Podczas Berlinale miała miejsce premiera animowanego filmu Kamila Polaka "Świeteź", będącego adaptacją ballady Adama Mickiewicza
 • "Świteź" w konkursie Berlinale

  "Świteź" w konkursie Berlinale

  "Świteź" w reżyserii Kamila Polaka, jako jedyny polski obraz, został zakwalifikowany do konkursu filmów krótkich Berlinale Shorts, podczas 61. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Pokaz animacji obędzie się w środę, 16 lutego.
 • Polskie filmy na Berlinale

  Polskie filmy na Berlinale

  "Świteź" Kamila Polaka, "Sala samobójców" Jana Komasy, "Jutro będzie lepiej" Doroty Kędzierzawskiej, "Made in Poland" Przemysława Wojcieszka oraz "El Premio" Pauli Markovitch to filmy, które w tym roku zaznaczą polską obecność na Berlinale.
 • "Świteź" na pokazach w szkołach

  "Świteź" na pokazach w szkołach

  "Świteź" Kamila Polaka, animowana adaptacja ballady Adama Mickiewicza, która wystartuje w konkursie tegorocznego Berlinale, będzie prezentowana na specjalnych pokazach w polskich szkołach - powiedziała producentka filmu Eliza Oczkowska.
 • Polska animacja na Berlinale

  Polska animacja na Berlinale

  Animacja "Świteź" w reżyserii Kamila Polaka jako jedyny polski film został zakwalifikowany do konkursu filmów krótkich Berlinale Shorts 61.Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, który odbędzie się w dniach 10 - 20 lutego.
 • Polski film "Świteź" będzie walczył na Berlinale

  Polska animacja "Świteź" w reżyserii Kamila Polaka została zakwalifikowana do konkursu filmów krótkich "Berlinale Shorts" w ramach tegorocznej 61. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.