święty Mikołaj

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Święty Mikołaj (Film (2007)[Joulutarina] Reż.Juha Wuolijoki) ,

Artykuły - święty Mikołaj (43)

 • W piątek na drogach pojawią się "święte Mikołaje"

  Policyjne zmotoryzowane patrole z udziałem "świętych Mikołajów" pojawią się w piątek w Łódzkiem. Kolejny raz odbędzie się akcja "Mikołaj na drodze", zorganizowana przez policję oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
 • Nowoczesne mieszkania to kłopot dla św. Mikołaja?

  Nowoczesne mieszkania to kłopot dla św. Mikołaja?

  Jak wiadomo, Święty Mikołaj ma w okresie świątecznym ręce pełne roboty. Setki tysięcy kilometrów do pokonania, tony prezentów do dostarczenia i miliony dzieci, które z niecierpliwością czekają na wymarzony upominek. Z biegiem lat jego zadanie nie staje się niestety łatwiejsze, a utrudnia mu je coraz więcej udogodnień i nowinek technicznych, które stosują specjaliści budujący nasze domy.
 • Mikołaj w czołówce, sprzedawca choinek na drugim miejscu

  Mikołaj w czołówce, sprzedawca choinek na drugim miejscu

  Grudniowe szaleństwo zakupowe zbliża się wielkimi krokami. Ostatni miesiąc roku to czas wysokich wydatków, ale też wyjątkowych możliwości zarobku. Warto zapoznać się ze stawkami wynagrodzenia, aby jak najlepiej wykorzystać nadarzającą się okazję.
 • Jaki jest filmowy Święty Mikołaj?

  Jaki jest filmowy Święty Mikołaj?

  Święty Mikołaj to jeden z najczęstszych bohaterów filmowych. Jego wizerunek dobrodusznego staruszka z białą brodą, dużym brzuchem i workiem pełnym prezentów, przez lata nie uległ zmianie. Ale są filmy, które burzą ten prorodzinny obraz. To lubimy!
 • Kim naprawdę był święty Mikołaj

  Kim naprawdę był święty Mikołaj

  Postać, na której wzorowany jest Mikołaj przynoszący prezenty pod choinkę, to św. Mikołaj, który był podobno biskupem Miry.
 • Święta dookoła świata

  Święta dookoła świata

  Nie na każdym wigilijnym stole jest ryba i nie zawsze prezenty przynosi święty Mikołaj. O leniwych świętach Brytyjczyków, sposobach amerykańskich dzieci na świętego Mikołaja i o tym jak indyk przegadał w niektórych krajach karpia - opowiadają goście Interia.tv.
 • Bronić Świętego Mikołaja!

  Bronić Świętego Mikołaja!

  Święty Mikołaj, znany też jako Gwiazdor, a w krajach anglosaskich jako Santa Claus, trafił na celownik malkontentów. Ujawnił się legion wrogów tej dobroczynnej postaci.
 • Bronić Świętego Mikołaja!

  Bronić Świętego Mikołaja!

  Święty Mikołaj, znany też jako Gwiazdor, a w krajach anglosaskich jako Santa Claus, trafił na celownik malkontentów. Ujawnił się legion wrogów tej dobroczynnej postaci.
 • Święty Mikołaj zapomniał o Adamie Małyszu

  Święty Mikołaj zapomniał o Adamie Małyszu

  Święty Mikołaj tradycyjnie już 6 grudnia obdarowuje prezentami miliony ludzi na całym świecie, głównie dzieci i młodzież. Zapomniał jednak tym razem o najlepszym polskim skoczku narciarskim Adamie Małyszu do którego nie dotarł.
 • Uwaga, grypa! Nie całować św. Mikołaja

  Uwaga, grypa! Nie całować św. Mikołaja

  Świńska grypa (A/H1N1), szerząca się na całym świecie, skłoniła węgierskie władze sanitarno-epidemiologiczne do wydania ostrzeżenia, mającego związek ze zbliżającymi się mikołajkami: święty Mikołaj nie powinien całować dzieci i vice versa.

Filmy - święty Mikołaj (9)

 • Wizyta u Mikołaja była udana? Mina mówi wszystko

  Pies złożył Mikołajowi wizytę w jego domu i chyba była, patrząc na jego minę, bardzo udana.
 • Jak Święty Mikołaj nauczył się języka polskiego?

  Jak wygląda Święty Mikołaj wie każdy - to starszy mężczyzna z białą brodą, który przeciskając się przez komin, zostawia prezenty pod choinką. Jak to możliwe, że tak szybko nauczył się języka polskiego i w jeden dzień potrafi obdarować prezentami dzieci na całym świecie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak narysować Świętego Mikołaja?

  Zajęcia plastyczne to nieodłączny element edukacji każdego dziecka. Nie każdy z nas jednak ma na tyle samozaparcia i woli, by próbować rysunku do skutku. Nie poddawajcie się jednak po kilku nieudanych próbach! By wykonywać estetyczne, przyjemne dla oka rysunki, wystarczy poznać kilka prostych trików, jak odwzorowywać postaci i przyciągać wzrok detalami! Tym razem przygotowaliśmy dla was poradnik, jak narysować Świętego Mikołaja - to dziecinnie proste!
 • Czy Lewandowski wierzy w Świętego Mikołaja?

  Czy polscy sportowcy wierzą w Mikołaja? Tak! Ale okazuje się, że nie wszyscy byli w tym roku grzeczni. Więcej przeczytasz TUTAJ