świętokrzyskie

Artykuły - świętokrzyskie (43)

 • Zabójstwo księdza w Tarnawie. Są zarzuty dla 26-latka

  Zabójstwo księdza w Tarnawie. Są zarzuty dla 26-latka

  Prokuratura postawiła we wtorek zarzut zabójstwa 70-letniego księdza, proboszcza parafii w Tarnawie (gm. Sędziszów) 26-letniemu mężczyźnie. Podejrzany został zatrzymany w związku ze sprawą. Śledczy wystąpią z wnioskiem do sądu o jego areszt.
 • Zarobki w województwie świętokrzyskim w 2016 roku

  Zarobki w województwie świętokrzyskim w 2016 roku

  Mediana wynagrodzeń w województwie świętokrzyskim w 2016 roku wynosiła 3200 zł. Co czwarty zatrudniony w tym województwie zarabiał 4500 zł i więcej, a 25 proc. zatrudnionych 2500 zł i mniej.
 • Potężna wichura w Świętokrzyskiem

  G​wałtowne burze przeszły nad Polską. W Rożnicy w Świętokrzyskiem wichura zniszczyła dachy, rozbiła okna, a ściany podziurawił padający grad.
 • ​Świętokrzyskie: Ksiądz skazany za pedofilię

  ​Świętokrzyskie: Ksiądz skazany za pedofilię

  Na karę trzech lat pozbawienia wolności za obcowanie płciowe z małoletnią poniżej 15. roku życia, skazał w poniedziałek Sąd Rejonowy w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) 45-letniego księdza, Adama W. Wyrok zapadł bez procesu - duchowny przyznał się do zarzutu i dobrowolnie poddał karze.
 • Uczniowie z Podkarpacia i świętokrzyskiego mogą nie otrzymać podręczników na czas

  Uczniowie z Podkarpacia i świętokrzyskiego mogą nie otrzymać podręczników na czas

  Jedna czwarta gmin i powiatów z województw podkarpackiego i świętokrzyskiego nie złożyła jeszcze wniosków o dotację do podręczników na nowy rok szkolny - wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej, do których dotarło radio RMF FM. Istnieje obawa, że w szkołach znajdujących się na tym obszarze uczniowie nie dostaną książek 1 września.
 • Cenne i rzadkie znalezisko pod Jędrzejowem

  "Wagą tego znaleziska jest to, że jest rzadkie i bardzo dobrze zachowane" – tak odkryty diadem ocenia Igor Maciszewski z firmy prowadzącej prace archeologiczne.
 • RMF24: 47-latek śmiertelnie raniony nożem

  RMF24: 47-latek śmiertelnie raniony nożem

  Ciało 47-latka znaleziono w jednym z mieszkań na Osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na jego ciele widoczna była rana zadana nożem. Sprawę wyjaśnia policja.
 • Pobił, więził i wielokrotnie zgwałcił 18-latkę. Wyrok - tylko 5 lat więzienia

  Gwałcicielowi ze wsi Tarnawa Góra w woj. świętokrzyskim groziło 12 lat więzienia za porwanie, bicie, bezprawne uwięzienie i wielokrotny gwałt na osiemnastoletniej dziewczynie.
 • Świętokrzyskie: 800 gospodarstw bez prądu; wzrasta poziom rzek

  Świętokrzyskie: 800 gospodarstw bez prądu; wzrasta poziom rzek

  Około 800 odbiorców w południowo-wschodniej części woj. świętokrzyskiego nie ma prądu z powodu wichur, jakie w nocy przeszły nad regionem. Wzrasta poziom rzek; na Wiśle przekroczone zostały stany ostrzegawcze.
 • Świętokrzyskie: 54-latek oskarżony o zgwałcenie i przetrzymywanie 18-latki

  Świętokrzyskie: 54-latek oskarżony o zgwałcenie i przetrzymywanie 18-latki

  O porwanie, przetrzymywanie i kilkakrotne zgwałcenie 18-latki prokuratura we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie) oskarżyła 54-letniego sąsiada kobiety - poinformowano dziś w prokuraturze.

Filmy - świętokrzyskie (3)