święto trzech króli

Artykuły - święto trzech króli (39)

 • Trzech Króli w niedzielę. Czy należy się dodatkowy dzień wolny?

  Trzech Króli w niedzielę. Czy należy się dodatkowy dzień wolny?

  Święto Trzech Króli obchodzone jest zawsze 6 stycznia. W 2019 roku ten dzień wypada w niedzielę. Czy w związku z tym pracodawca odda pracownikom dodatkowy dzień wolny?
 • W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

  W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

  Planujecie duże zakupy w ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem jest Święto Trzech Króli.
 • Ulicami Warszawy przeszedł Orszak Trzech Króli

  Ulicami Warszawy przeszedł Orszak Trzech Króli

  Orszak Trzech Króli przeszedł w poniedziałek ulicami Warszawy. Poprzedziła go modlitwa Anioł Pański; zakończyło wspólne kolędowanie. Podobne uroczystości odbyły się także w około 200 innych polskich miastach.
 • Katolicy obchodzą uroczystość Objawienia Pańskiego

  Katolicy obchodzą uroczystość Objawienia Pańskiego

  Wierni Kościoła katolickiego obchodzą dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, tak zwane święto Trzech Króli. Ma ono przypominać, że Jezus ukazuje się także poganom.
 • Uwaga! W niedzielę będą problemy ze zrobieniem zakupów

  Uwaga! W niedzielę będą problemy ze zrobieniem zakupów

  Ze względu na przypadające w najbliższą niedzielę Święto Trzech Króli, duża część sklepów na terenie Polski, zgodnie z przepisami, będzie nieczynna. Wyjątkiem będą te, w których za ladą stanie właściciel bądź pracownicy zatrudnieni na podstawie umów cywilnych.
 • Handel: Gdzie jutro zrobimy zakupy?

  Handel: Gdzie jutro zrobimy zakupy?

  Jutro zakupów w super-, hipermarketach i innych dużych placówkach handlowych na pewno nie zrobimy.
 • Przerwa majowa lepsza niż Trzech Króli

  Przerwa majowa lepsza niż Trzech Króli

  Aż 2/3 osób, ankietowanych przez serwis rekrutacyjny Pracuj.pl, wolałoby odebrać wolne za święto przypadające w sobotę i przedłużyć ciepły majowy weekend niż mieć wolne w zimowe święto Trzech Króli. Większość z nas twierdzi, że urlop w długi majowy weekend to zastrzyk nowej energii, który odświeża umysł i poprawia kreatywność. Jak wykorzystać ten czas, żeby wrócić do pracy wypoczętym i jak do sprawy powinni podejść ci, którzy z pracy wyrwać się nie mogą?
 • Wolne w święto Trzech Króli to bardzo zła decyzja

  Wolne w święto Trzech Króli to bardzo zła decyzja

  Zdaniem Pracodawców RP przyjęty przez Senat projekt ustawy o ustanowieniu święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy niesie za sobą negatywne konsekwencje zarówno dla pracowników jak i pracodawców.
 • Nowe święto już 6 stycznia 2011 r.

  Wolne w święto Trzech Króli, a w zamian zniesienie zasady oddawania pracownikowi dnia wolnego za święto przypadające w sobotę. Zmiany wchodzą w życie w nowym roku.
 • Senatorowie zgodzili się na dzień wolny w Święto Trzech Króli

  Senatorowie zgodzili się na dzień wolny w Święto Trzech Króli

  Komisje senackie - Gospodarki Narodowej oraz Rodziny i Polityki Społecznej przyjęły ustawę, która wprowadza dzień wolny od pracy w Święto Trzech Króli, przy jednoczesnym zniesieniu obowiązku zapewnienia pracownikom dnia wolnego w zamian za święto przypadające w sobotę. Do ustawy zostały wprowadzone tylko poprawki o charakterze techniczno-legislacyjnym. PKPP Lewiatan od początku zdecydowanie sprzeciwiał się ustanowieniu nowego dnia wolnego od pracy.

Filmy - święto trzech króli (1)