święto pracy

Artykuły - święto pracy (17)

 • Ile pracują i zarabiają Europejczycy?

  Ile pracują i zarabiają Europejczycy?

  Polskie społeczeństwo utożsamia Święto Pracy, obchodzone 1 maja, z uroczystością komunistyczną. Jednak geneza tego święta ma inny, bardziej wymowny charakter.
 • Pierwszomajowa manifestacja bezdomnych i wykluczonych

  Pierwszomajowa manifestacja bezdomnych i wykluczonych

  Pod hasłami walki z dyskryminacją, nierównością i wykluczeniem społecznym manifestowali w środę w Katowicach bezdomni i bezrobotni. Ich przedstawiciele wskazywali, że 1 maja to dobra okazja, by upomnieć się o prawa i godność ludzi pozbawionych mieszkań i pracy.
 • Miller: Mamy Święto Pracy bez pracy

  Miller: Mamy Święto Pracy bez pracy

  Mamy Święto Pracy bez pracy, a Polska nie jest zieloną, lecz szarą wyspą. Wypełniają ją obywatele zrobieni na szaro przez władze Rzeczypospolitej - mówił szef SLD Leszek Miller przed rozpoczęciem dorocznego pochodu OPZZ i SLD w Warszawie.
 • Moskwa balonów, kwiatów i ludzi pracy

  Moskwa balonów, kwiatów i ludzi pracy

  Kilkadziesiąt tysięcy związkowców i zwolenników Władimira Putina przemaszerowało ulicami Moskwy. Uczestniczący w pierwszomajowym pochodzie domagali się poszanowania praw pracowniczych i wyższych pensji.
 • 1 maja - Święto Pracy

  1 maja przypada obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata Święto Pracy. Upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886 roku, który ostał brutalnie stłumiony przez policję.
 • Przy Łazienkowskiej praca wre

  Przy Łazienkowskiej praca wre

  Średnio 330 robotników pracuje każdego dnia na budowie stadionu piłkarskiego Legii Warszawa. "Modernizacja obiektu toczy się zgodnie z harmonogramem, więc zasłużyliśmy chyba na wolne w Święto Pracy" - przyznał kierownik budowy Henryk Przybysz.
 • W kraju obchodzono Święto Pracy

  W kraju obchodzono Święto Pracy

  Uczestnicy pierwszomajowych pochodów, które odbyły się dziś w całym kraju z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy skandowali m.in.:"Więcej płacy, mniej lustracji", "Praca, pokój i socjalizm" i "Niech się święci 1 maja"