Święto państwowe

Artykuły - Święto państwowe (4)

 • Praca w Boże Ciało

  Praca w Boże Ciało

  1 maja, 3 maja, Boże Ciało - spora część pracowników nie przychodzi w te dni do pracy. Jest też i taka grupa osób, dla których niedziela czy święto państwowe to zwyczajny dzień pracy, np. kierowca, lekarz czy restaurator. W tej grupie znajdują się też osoby współpracujące z zagranicznymi kontrahentami.
 • Mieszane nastroje na giełdach

  Środa na rynku giełdowym upływa w oczekiwaniu na jutrzejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, po którym przedstawione zostaną szczegóły programu skupu ABS-ów, a także na dane z gospodarki amerykańskiej. Poranne, finalne odczyty PMI dla przemysłu w strefie euro negatywnie zaskoczyły rynek, co doprowadziło do odbicia na europejskich giełdach z uwagi na zwiększenie oczekiwań co do dodatkowych działań ze strony EBC. Z uwagi na święto państwowe nie odbywał się dziś handel w Chinach.
 • Cisza przed burzą

  Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły usypiającą sesję, której scenariusz napisano zanim na parkiecie rozpoczął się handel. W istocie dzisiejsza sesja została w największym stopniu zdominowana przez święto państwowe, które wyłączyło z gry Wall Street. Już wczoraj w Nowym Jorku handlowano na tyle krótko, by gracze na rynkach europejskich nie mieli do czego odnosić się o poranku.
 • Niewielka zmienność na rynku złotego

  Poniedziałkowa sesja na rynku złotego upłynęła pod znakiem stabilizacji kursu naszej waluty. Na niewielką zmienność na polskim rynku walutowym bez wątpienia wpłynął fakt, że nie pracowały dzisiaj banki w Londynie, ze względu na święto państwowe.