Święto Niepodległości

Artykuły - Święto Niepodległości (94)

Filmy - Święto Niepodległości (10)

 • J. Brudziński o incydentach podczas marszu w Warszawie

  Joachim Brudziński odniósł się do incydentów podczas marszu „Dla Ciebie, Polsko”. Szef MSWiA zwrócił uwagę, że były one „godnymi potępienia i karygodnymi, marginalnymi działaniami”. (TVN24/x-news)
 • Sklepy nie wiedzą, co z handlem 12 listopada. Opozycja: PiS kombinuje i komplikuje Polakom życie

  Mimo że do 12 listopada został niecały tydzień, nadal nie wiadomo, czy tego dnia będą mogły być otwarte sklepy. W środę (07.11) posłowie mają się zająć ustawą, która wróci do nich z Senatu. Senatorowie nanieśli w niej poprawki mówiące, że tego dnia wolne mają mieć także pracownicy handlu. To stwarza ogromne zamieszanie, ponieważ przedsiębiorcy wciąż nie wiedzą, jak zaplanować pracę na ten dzień. (TVN24/x-news)
 • Senat przyjął z poprawkami ustawę ustanawiającą 12 listopada dniem wolnym od pracy

  Senat przyjął z poprawkami ustawę ustanawiającą 12 listopada tego roku dniem wolnym od pracy. Teraz przepisy wrócą do Sejmu. Za przyjęciem ustawy z poprawkami głosowało 46 senatorów, przeciw było 20. Dwóch senatorów wstrzymało się od głosu. (TVN24/x-news)
 • Senacka komisja wyraża wątpliwości wobec wolnego dnia 12 listopada

  Pośpiech oraz nieuwzględnienie skutków dla polskiej gospodarki - to niektóre zarzuty senatorów wobec ustanowienia 12 listopada dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Krytykę w tej sprawie wyraziło też Biuro Legislacyjne. Podczas posiedzenia senackiej komisji jego przedstawiciel podkreślił, że nie odpowiada ona "standardom przyzwoitej legislacji" i jest niezgodna z "zasadami demokratycznego państwa prawnego". (TVN24/x-news)