święto

Artykuły - święto (492)

 • ​Posłowie chcą nowego święta. 14 kwietnia dniem Chrztu Polski?

  ​Posłowie chcą nowego święta. 14 kwietnia dniem Chrztu Polski?

  14 kwietnia Świętem Chrztu Polski - projekt ustawy w tej sprawie złożyła w Sejmie grupa posłów m.in. z klubów Kukiz15, PiS, koła WiS oraz Republikanie. Nowe święto państwowe ma służyć upamiętnieniu chrystianizacji Polski oraz być dniem narodowej refleksji nad sprawami ojczyzny.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

  Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

  6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako Trzech Króli. Na Wschodzie była ona znana już w III w. Sto lat później pojawiła się także na Zachodzie, gdzie przeobraziła się w święto Trzech Króli.
 • Samhain, Halloween czyli kiedy ciemność zwycięża światło

  Samhain, Halloween czyli kiedy ciemność zwycięża światło

  Ten sabat czarownic czczony jest tradycyjnie w noc z 30 października na 1 listopada. W zasadzie we wszystkich kulturach właśnie wtedy, albo w pobliżu tej daty praktykowane były rytuały święta zmarłych.
 • Długoterminowa prognoza pogody

  Długoterminowa prognoza pogody

  Ciepło i słonecznie - tak będzie w nadchodzącym tygodniu. Polska złota jesień nie zamierza ustępować miejsca zimie. Sprzyjająca aura zostanie z nami co najmniej do końca listopada. A jakiej pogody należy spodziewać się w święto Wszystkich Świętych? Sprawdź naszą prognozę!
 • Statystyczny polski nauczyciel ma 42 lata i jest kobietą

  Statystyczny polski nauczyciel ma 42 lata i jest kobietą

  Statystyczny polski nauczyciel ma 42 lata, wykształcenie wyższe i jest kobietą - wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. W Polsce jest ponad 660 tys. nauczycieli. 14 października przypada ich święto - Dzień Edukacji Narodowej.
 • Dziś Kościół katolicki obchodzi nowe święto

  Dziś Kościół katolicki obchodzi nowe święto

  23 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi nowe święto - Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma ono służyć pogłębieniu świętości życia duchownych i być kolejnym dniem modlitwy o nowe powołania.
 • DJ Adamus: W Nowy Rok DJ-e mają swoje święto

  DJ Adamus: W Nowy Rok DJ-e mają swoje święto

  Kiedy wybrzmią echa sylwestrowej nocy, w Nowy Rok spotykają się czasem DJ-e. Mają wtedy swoje nieformalne święto - mówi w wywiadzie jeden z najsłynniejszych polskich DJ-ów, Adamus - połówka duetu Wet Fingers.
 • Biskupi apelują o właściwe świętowanie niedzieli

  Biskupi apelują o właściwe świętowanie niedzieli

  O właściwe świętowanie niedzieli: niepodejmowanie niekoniecznych prac oraz zmianę ustawodawstwa dotyczącego handlu w ten dzień - apelują biskupi w liście pasterskim na niedzielę Świętej Rodziny, przypadającą 30 grudnia.
 • Biskupi zwrócą się do papieża o zgodę na nowe święto

  Biskupi zwrócą się do Stolicy Apostolskiej o zgodę na obchodzenie w Polsce nowego święta Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - poinformowało Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
 • Rosjanie świętują dziś Dzień Matki

  Tylko w samej Moskwie z tej okazji zaplanowano kilkadziesiąt koncertów, przyjęć i festynów sportowych. W specjalnej ustawie przyjętej w 1998 roku Duma Państwowa zapisała, że święto "ma wzmacniać więzy rodzinne i oddawać hołd matkom wychowującym dzieci".

Filmy - święto (15)

 • Maluch obchodzi swoje pierwsze Halloweeen

  Ten maluch w uroczy sposób postanowił obchodzić swoje pierwsze Halloween - siedzi w środku wielkiej dyni.
 • Jak zrobić kotylion na Święto Niepodległości?

  Narodowe Święto Niepodległości to święto nas wszystkich! Radosne fale patriotyzmu, które wtedy wędrują do nas zewsząd, są świetną okazją do pokazywania własnych uczuć związanych z krajem! Kotyliony to świetny, tradycyjny sposób na manifestację patriotyzmu w ten szczególny dzień, jakim jest święto 11 listopada! Zobaczcie, jak w kilka chwil zrobić elegancki kotylion na Święto Niepodległości.
 • Pomysł na winietki na przyjęcie

  Wesele to wyjątkowe przyjęcie, w czasie którego wszystko musi być dopięte na ostatni guzik! Coraz częściej niezwykle ważną sprawą jest kwestia przydzielania miejsc dla gości przy weselnym stole - warto więc zadbać o odpowiednie oznaczenia. Dobrym pomysłem jest zrobienie prostych, ale pięknych winietek - możliwości są właściwie nieograniczone, my przygotowaliśmy dla was pomysł z łódeczkami. Co więcej, takie winietki można wykorzystać nie tylko w przypadku wesel, ale każdych innych większych imprez!
 • Życzenia w wydmuszce

  Wydmuszki, z którymi kojarzymy święta Wielkanocne, mogą być nie tylko świetną, misternie przygotowaną ozdobą, ale też ciekawym pomysłem na przygotowanie... świątecznych życzeń! Do pustej skorupki z jajka można włożyć przecież niewielki rulonik z życzeniami - będzie to inna forma chińskich ciasteczek! Jak więc zrobić wydmuszkę? Zobaczcie nasz poradnik!