Nowe Technologie - święta

Artykuły - święta (36)

 • Bezpieczne zakupy w internecie - na co trzeba uważać?

  Bezpieczne zakupy w internecie - na co trzeba uważać?

  Zakupy w sieci to dzisiaj norma, tymczasem aż 70 proc. polskich sklepów internetowych nie jest odpornych na najczęściej występujące cyberataki. Na co zatem należy uważać robiąc zakupy w internecie?
 • Niebezpieczne święta

  Niebezpieczne święta

  Jak co roku, nasze elektroniczne skrzynki pocztowe zapełnią się teraz e-kartkami, a internet zdominują zabawne wielkanocne aplikacje i filmy. Niestety, święta to okazja dla cyberprzestępców,
 • Niebezpieczne święta na Facebooku

  Niebezpieczne święta na Facebooku

  Święta to ulubiony okres hakerów. W tym roku cyberprzestępcy szczególnie upodobali sobie serwis społecznosściowy Facebook, który wykorzystują do rozpowszechniania nowego wariantu znanego wirusa Koobface GK - ostrzegają specjaliści z Laboratorium PandaLabs.
 • 12 internetowych zagrożeń na święta

  12 internetowych zagrożeń na święta

  Internauci w okresie świątecznym staną się celem ataków cyberprzestępców.
 • Komputer na święta - uwaga na wirusy

  Komputer na święta - uwaga na wirusy

  Właściciele nowo nabytych komputerów zostali ostrzeżeni przed instalacją różnego rodzaju oprogramowania podczas Świąt Bożego Narodzenia.
 • Święta - raj dla cyberprzestępców

  Święta - raj dla cyberprzestępców

  FBI ostrzega przed świąteczną falą spamu zawierającego złośliwe oprogramowanie - listy często podszywają się pod kartki świąteczne lub promocyjne oferty różnego rodzaju sklepów.
 • Zaatakują w święta

  Zaatakują w święta

  Specjaliści ds. bezpieczeństwa ostrzegają przed zwiększoną aktywnością cyberprzestępców podczas okresu przedświątecznego.
 • Wirus Storm uderzył w święta

  Wirus Storm uderzył w święta

  Sieć wirusów Storm wykazała się wysoką aktywnością w okresie świątecznym. 24 grudnia pojawił się pierwszy spam, związany z Bożym Narodzeniem, w którym znalazły się adresy zachęcające do odwiedzenia witryny merrychristmasdude.com, na której hakerzy umieścili najnowszą wersję wirusa Storm - Email-Worm.Win32.Zhelatin.pd.
 • Hasło rzecz święta

  Hasło rzecz święta

  W Vermont zapadł wyrok, który może poważnie utrudnić walkę z dziecięcą pornografią oraz będzie miał olbrzymie znaczenie dla ochrony danych elektronicznych. Sąd uznał, że ani organa ścigania, ani oskarżenie nie mogą zmusić oskarżonego do ujawnienia hasła do swojego komputera.
 • Niebezpieczne Święta

  Niebezpieczne Święta

  Autorzy złośliwego oprogramowania bardzo szybko przystosowują swoje produkty do nadchodzących wydarzeń, aby wykorzystując socjotechnikę namawiać nieświadomych internautów do odwiedzenia określonych stron internetowych bądź kliknięcia na złośliwy odnośnik.