Biznes - święta

Artykuły - święta (161)

 • Świąteczny poradnik finansowy: Jak pożyczać, aby nie stracić?

  Świąteczny poradnik finansowy: Jak pożyczać, aby nie stracić?

  Polacy zaczynają oszczędzać. 78 procent rodzin badanych przez firmę Deloitte zadeklarowało, że chce sfinansować święta z własnych oszczędności. Ta informacja jest akurat pozytywna, ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby okazało się, że po prostu mamy z czego oszczędzać. GUS twierdzi, że na żywność wydajemy jedną czwartą funduszy przeznaczanych co miesiąc na życie, dla porównania w Niemczech jest to 10 proc.
 • Na święta, Sylwestra oraz ferie wydamy blisko 28 miliardów złotych

  Na święta, Sylwestra oraz ferie wydamy blisko 28 miliardów złotych

  Z najnowszego raportu firmy doradczej KPMG na temat zimowych planów i wydatków Polaków na Święta, Sylwestra oraz wyjazdy zimowe wynika, że tej zimy polskie gospodarstwa domowe przeznaczą na nie łącznie kwotę 28 mld zł. Podobnie jak w ubiegłym roku, nieco ponad połowę tej sumy, tj. 14,4 mld zł, będą stanowiły wydatki na Święta Bożego Narodzenia. W porównaniu z rokiem 2012 wzrosną wydatki na Sylwestra - o 5 proc. do poziomu 9,6 mld zł.
 • Za mało zarabiamy, żeby sfinansować święta

  Za mało zarabiamy, żeby sfinansować święta

  Minimalny wzrost średniej płacy i utrzymujące się bezrobocie nie zniechęcają Polaków przed zwiększaniem wydatków na cele świąteczne. Deklarujemy, że w tym roku wydamy nawet więcej na Święta niż rok temu. Work Service podsumowało, ile godzin pracy muszą wykonać przedstawiciele wybranych zawodów, aby zarobić na planowane tegoroczne święta.
 • Nie dawaj złodziejowi świątecznego prezentu

  Nie dawaj złodziejowi świątecznego prezentu

  W okresie świątecznym nierzadko prezenty dajemy nie tylko najbliższym, ale także złodziejom. W czasie zakupowego szaleństwa zapominamy bowiem o podstawowych zasadach korzystania z karty płatniczej. Expander ostrzega, że jeśli chcemy mieć spokojne święta, to powinniśmy zawsze zasłaniać wprowadzany PIN i przyglądać się bankomatom, z których korzystamy.
 • UOKiK: Większość Polaków zakupy świąteczne robi według listy

  UOKiK: Większość Polaków zakupy świąteczne robi według listy

  75 proc. Polaków świąteczne zakupy spożywcze robi z listą w dłoni. 10 proc. kupujących dokonuje w sklepie wyboru, zapominając o przygotowanym wcześniej spisie - wynika z badania przeprowadzonego dla Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
 • Koniec święta dla Wall Street

  Koniec święta dla Wall Street

  Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła w środę reformę systemu bankowego, określaną jako najbardziej kompleksową od lat 30. ub. wieku.
 • Znikome wahania na walutach

  Dzisiejszy dzień upłynął bardzo spokojnie, wykresy par walutowych praktycznie się nie poruszały, za co odpowiedzialne są święta w USA i Wielkiej Brytanii, a tym samym niska aktywność inwestorów. Przez cały poniedziałek eurodolar oscylował wokół poziomu 1.23, na który zszedł z piątkowej górki po informacji o obniżeniu ratingu dla Hiszpanii.
 • Uwaga: 1 i 3 maja okrojone z handlu

  Uwaga: 1 i 3 maja okrojone z handlu

  Choć 1 i 3 maja to dni wolne od pracy, niektóre sklepy będą otwarte. Handlować w nich mogą jednak tylko właściciele lub osoby zatrudnione na umowę zlecenie. Pracownicy zatrudnieni na stałe mają w tym czasie wolne.
 • W święta wielkanocne może handlować tylko właściciel

  W święta wielkanocne może handlować tylko właściciel

  4 i 5 kwietnia, czyli święta wielkanocne, to dni ustawowo wolne od handlu. Jeśli sklep w te dni ma być otwarty, to sprzedawać w nim może tylko właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie. Nie dotyczy to pracowników np. stacji benzynowych i aptek.
 • Tegoroczne święta będą rekordowo drogie

  Tegoroczne święta będą rekordowo drogie

  Tegoroczne Święta Wielkanocne, jeśli chodzi o poziom cen paliw, będą rekordowo drogie - poinformowało Biuro Reflex. Analitycy portalu e-petrol są zgodni co do tego, że w tym tygodniu ani hurtownicy, ani właściciele stacji benzynowych nie obniżą cen.