menway - święta

Artykuły - święta (33)

 • Gdzie stoi najdroższa choinka świata? Jest warta 12 milionów euro

  Gdzie stoi najdroższa choinka świata? Jest warta 12 milionów euro

  Najdroższa choinka na świecie znajduje się w miejscowości Estepona koło Malagi, na południu Hiszpanii. Mierzy trzy i pól metra wysokości i jest udekorowana diamentami, szmaragdami i innymi drogimi kamieniami o łącznej wartości około 12 mln euro.
 • Świąteczne gry alkoholowe. Przetrwaj święta!

  Świąteczne gry alkoholowe. Przetrwaj święta!

  Na świecie żyją jednostki, które nie znoszą świąt. Na samą myśl o wizytach cioć, karpiu, czy śpiewaniu kolęd robi im się niedobrze. Postanowiliśmy pomóc tym nieszczęśnikom przeżyć święta z uśmiechem na twarzy.
 • Święta na luzie w 3 krokach

  Święta na luzie w 3 krokach

  Nie lubisz stać w kolejkach, godzinami szukać wolnego miejsca na parkingu, w panice zastanawiać się, co kupić niewidzianej od dawna ciotce w prezencie gwiazdkowym? My też nie! Na szczęście, aby uniknąć przedświątecznego galimatiasu, wystarczy odpowiednio wcześnie zaplanować przygotowania. Jako mistrzowie przedświątecznych uników, radzimy…
 • Andrzej Grabowski: Niech każdy spędza święta, jak chce

  Andrzej Grabowski: Niech każdy spędza święta, jak chce

  "Żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie jestem żadnym wielkim kucharzem, a tematu odchudzania unikam jak ognia!" - zdradza Andrzej Grabowski. Popularny aktor telewizyjny i filmowy w wywiadzie wspomina czasy, gdy wierzył w świętego Mikołaja, opowiada o swoich talentach kulinarnych, a także broni dobrego imienia Ferdynanda Kiepskiego, w którego rolę wciela się już od 432 odcinków.
 • Wino na wielkanoc - doradzamy co podać gościom

  Wino na wielkanoc - doradzamy co podać gościom

  Kiedy ze świąteczną wizytą pojawią się goście warto ugościć ich nie tylko ciastem i sałatkami, ale także dobrym winem. Podpowiadamy w jakie jego rodzaje warto zaopatrzyć się na święta Wielkiej Nocy.
 • Mężczyzna a malowanie jajek

  Mężczyzna a malowanie jajek

  Od dłuższego czasu kobiety szaleją sprzątając, gotując i piekąc. Wszystko jest postawione na nogach ponieważ nadchodzą święta. Facet poradziłby sobie z tym lepiej i szybciej. Zobaczcie jak.
 • Jeden dzień świąt to pół paczki smalcu na głowę

  Jeden dzień świąt to pół paczki smalcu na głowę

  Na głowę statystycznego Brytyjczyka przypada w czasie świąt pół paczki smalcu, będącej odpowiednikiem spożytych tłuszczy nasyconych i soli w ilości występującej w 50 paczkach chrupek - ostrzega Fundacja Serca. Do tego dochodzi nadmierna konsumpcja cukru.
 • Co kraj, to bożonarodzeniowy obyczaj

  Co kraj, to bożonarodzeniowy obyczaj

  Ile krajów, tyle różnych tradycji i sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Polacy stroją choinkę i przyrządzają kutię, Norwedzy dokarmiają baśniowe gnomy, a Czeszki wróżą sobie przyszłość. Oto kilka najdziwniejszych bożonarodzeniowych zwyczajów.
 • Kupuj prezenty na ostatnią chwilę

  Kupuj prezenty na ostatnią chwilę

  Przedświąteczna atmosfera udziela się wszystkim, szczególnie tym, którzy jeszcze nie kupili prezentów dla najbliższych. Naukowcy jednak uspokajają - prezent kupiony na ostatnią chwilę, może się okazać podarunkiem idealnym.
 • Święta w Korei - kimchi i wołowina z grilla

  Święta w Korei - kimchi i wołowina z grilla

  Rodzinne spotkania, przyozdobione choinki - Korea również obchodzi święta Bożego Narodzenia. Tego dnia Koreańczycy chętnie wychodzą do restauracji, które serwują tradycyjne potrawy jak wołowina z grilla, kimchi, fermentowana kapusta z papryczką czy noodle, makaron z warzywami.