Biznes - Święta Bożego Narodzenia

Synonimy:
święta boże narodzenie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Święta Bożego Narodzenia (48)

 • Nowa moda: Coraz więcej Polaków chce kupować używane prezenty na święta, głównie markową odzież

  Nowa moda: Coraz więcej Polaków chce kupować używane prezenty na święta, głównie markową odzież

  Badanie, przeprowadzone przez serwis DING.pl, wykazało, że 35 proc. konsumentów planuje kupić używany prezent na święta, a 13 proc. się waha. Aż 43 proc. Polaków twierdzi, że zrobi to ze względu na znane marki. Dopiero później liczy się cena - 35 proc., a także ekologia - 8 proc. Ponad połowa badanych wstydziłaby się wręczyć taki przedmiot. Niektórzy uważają, że raczej nie wypada tego robić - 31 proc.
 • Polacy unikają Bożego Narodzenia na kredyt

  Polacy unikają Bożego Narodzenia na kredyt

  Gwiazdka coraz bliżej, w sklepach już pojawiły się świąteczne wystawy, a Polacy zaczynają planować bożonarodzeniowe wydatki. Jak wynika z badania Barometr Providenta, w tym roku aż 84 proc. z nas pokryje koszt świątecznych zakupów z bieżących dochodów, a co piąty skorzysta z odłożonych wcześniej pieniędzy.
 • Organizacja świąt może wpędzić w kłopoty finansowe co szóstego Polaka

  Organizacja świąt może wpędzić w kłopoty finansowe co szóstego Polaka

  Na Boże Narodzenie średnio wydamy w tym roku około 1280 złotych, czyli około 100 zł więcej niż rok temu - wynika z danych BIG InfoMonitor. Lwią część budżetu pochłoną prezenty i jedzenie. Choć sytuacja materialna Polaków jest coraz lepsza, to święta mogą wpędzić w kłopoty finansowe 16 proc. z nich.
 • Święta wpędzają w długi?

  Święta wpędzają w długi?

  Ostatni miesiąc roku to wyjątkowo trudny czas dla finansów Polaków. Święta Bożego Narodzenia, prezenty, przygotowania do Sylwestra czy sezonowe wyprzedaże sprawiają, że części osób trudno jest dopiąć domowy budżet. Mają problemy ze spłatą kredytów, pożyczek czy bieżących rachunków. Co trzecia osoba na prostą wychodzi w styczniu, niektórzy dopiero w marcu - wynika z danych BIG InfoMonitor. Przekładanie płatności rachunków i zapożyczanie się nie rozwiążą problemu, a tylko pogłębią zadłużenie - podkreślają eksperci. To właśnie w lutym i marcu do rejestru trafia zazwyczaj najwięcej dłużników.
 • Koniec z peerelowskim zwyczajem zabijania karpi

  Koniec z peerelowskim zwyczajem zabijania karpi

  Stowarzyszenie ekologiczne Klub Gaja zaapelowało do konsumentów, by przed Bożym Narodzeniem nie kupowali żywych karpi i reagowali, gdy dostrzegą w sklepach ich złe traktowanie i cierpienia - poinformował w tym tygodniu prezes klubu Jacek Bożek.
 • Co roku przed Bożym Narodzeniem wycina się 6 mln choinek. W walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza pomóc może wypożyczalnia drzewek

  Co roku przed Bożym Narodzeniem wycina się 6 mln choinek. W walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza pomóc może wypożyczalnia drzewek

  Co roku w ramach bożonarodzeniowej tradycji w Polsce wycina się nawet 6 mln drzew. Każda wycięta choinka to więcej dwutlenku węgla, bardziej zanieczyszczone powietrze i większe ryzyko smogu. Rozwiązaniem może być wypożyczenie świątecznego drzewka, które po Bożym Narodzeniu trafi z powrotem do szkółki. Firma Volvo już po raz drugi rusza z akcją "Wypożyczalnia choinek". W tym roku do domów może trafić 500 choinek. Za każde wypożyczone drzewko Volvo zasadzi kolejne dziesięć, czyli łącznie nawet 5 tysięcy.
 • Mężczyźni częściej kupują żywe choinki

  Mężczyźni częściej kupują żywe choinki

  Choć dbałość o świąteczne udekorowanie domu wciąż (niesłusznie) wydaje się zadaniem dla kobiet, badania rynku wyraźnie wskazują, iż to mężczyźni mają coraz więcej do powiedzenia w sprawie wyboru ozdób. Od lat męskim zadaniem bywa też zakup choinki.
 • Święta z umiarem

  Święta z umiarem

  Na najbliższe święta wydamy średnio 719 złotych, niemal tyle samo co w dwóch ostatnich latach - wynika z badania Barometr Providenta. Co drugi ankietowany przyznał jednak, że podczas przedświątecznych zakupów ograniczy się do najtańszych produktów. Zdecydowana większość oświadczyła, że 24 grudnia będzie czekać na przyjście św. Mikołaja.
 • Pozorne promocje przedświąteczne - czyli jak nie dać się nabić w butelkę przed Bożym Narodzeniem

  Pozorne promocje przedświąteczne - czyli jak nie dać się nabić w butelkę przed Bożym Narodzeniem

  - Grudzień to najlepszy miesiąc handlowy w całym roku i okres żniw dla sprzedawców. Gotowe zestawy prezentów, pachnące pierniki i choinki oraz świąteczne ceny zachęcają nas do zakupów. Jednak niektóre promocje są pozorne, a sprzedawcy tylko czyhają na to, aby złapać nas w świąteczną pułapkę - mówi dr Marek Borowiński, znany jako Shop Doctor.
 • Rosną wydatki świąteczne Polaków

  Rosną wydatki świąteczne Polaków

  Wydatki na organizację przyjęcia wigilijnego w tym roku będą o około 8 proc. wyższe niż w 2015 roku. Przeciętna polska rodzina zamierza przeznaczyć na ten cel nieco ponad 1475 zł, o 112 zł więcej niż dwanaście miesięcy temu. Ale nakłady beneficjentów programu Rodzina 500 plus będą większe i zamkną się kwotą wyższą niż 1700 zł. Większość zostanie wydana na kupno produktów spożywczych.