Święta Bożego Narodzenia

Synonimy:
święta boże narodzenie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Święta Bożego Narodzenia (150)

 • Nowa moda: Coraz więcej Polaków chce kupować używane prezenty na święta, głównie markową odzież

  Nowa moda: Coraz więcej Polaków chce kupować używane prezenty na święta, głównie markową odzież

  Badanie, przeprowadzone przez serwis DING.pl, wykazało, że 35 proc. konsumentów planuje kupić używany prezent na święta, a 13 proc. się waha. Aż 43 proc. Polaków twierdzi, że zrobi to ze względu na znane marki. Dopiero później liczy się cena - 35 proc., a także ekologia - 8 proc. Ponad połowa badanych wstydziłaby się wręczyć taki przedmiot. Niektórzy uważają, że raczej nie wypada tego robić - 31 proc.
 • Polacy unikają Bożego Narodzenia na kredyt

  Polacy unikają Bożego Narodzenia na kredyt

  Gwiazdka coraz bliżej, w sklepach już pojawiły się świąteczne wystawy, a Polacy zaczynają planować bożonarodzeniowe wydatki. Jak wynika z badania Barometr Providenta, w tym roku aż 84 proc. z nas pokryje koszt świątecznych zakupów z bieżących dochodów, a co piąty skorzysta z odłożonych wcześniej pieniędzy.
 • Organizacja świąt może wpędzić w kłopoty finansowe co szóstego Polaka

  Organizacja świąt może wpędzić w kłopoty finansowe co szóstego Polaka

  Na Boże Narodzenie średnio wydamy w tym roku około 1280 złotych, czyli około 100 zł więcej niż rok temu - wynika z danych BIG InfoMonitor. Lwią część budżetu pochłoną prezenty i jedzenie. Choć sytuacja materialna Polaków jest coraz lepsza, to święta mogą wpędzić w kłopoty finansowe 16 proc. z nich.
 • Święta wpędzają w długi?

  Święta wpędzają w długi?

  Ostatni miesiąc roku to wyjątkowo trudny czas dla finansów Polaków. Święta Bożego Narodzenia, prezenty, przygotowania do Sylwestra czy sezonowe wyprzedaże sprawiają, że części osób trudno jest dopiąć domowy budżet. Mają problemy ze spłatą kredytów, pożyczek czy bieżących rachunków. Co trzecia osoba na prostą wychodzi w styczniu, niektórzy dopiero w marcu - wynika z danych BIG InfoMonitor. Przekładanie płatności rachunków i zapożyczanie się nie rozwiążą problemu, a tylko pogłębią zadłużenie - podkreślają eksperci. To właśnie w lutym i marcu do rejestru trafia zazwyczaj najwięcej dłużników.
 • Koniec z peerelowskim zwyczajem zabijania karpi

  Koniec z peerelowskim zwyczajem zabijania karpi

  Stowarzyszenie ekologiczne Klub Gaja zaapelowało do konsumentów, by przed Bożym Narodzeniem nie kupowali żywych karpi i reagowali, gdy dostrzegą w sklepach ich złe traktowanie i cierpienia - poinformował w tym tygodniu prezes klubu Jacek Bożek.
 • Co roku przed Bożym Narodzeniem wycina się 6 mln choinek. W walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza pomóc może wypożyczalnia drzewek

  Co roku przed Bożym Narodzeniem wycina się 6 mln choinek. W walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza pomóc może wypożyczalnia drzewek

  Co roku w ramach bożonarodzeniowej tradycji w Polsce wycina się nawet 6 mln drzew. Każda wycięta choinka to więcej dwutlenku węgla, bardziej zanieczyszczone powietrze i większe ryzyko smogu. Rozwiązaniem może być wypożyczenie świątecznego drzewka, które po Bożym Narodzeniu trafi z powrotem do szkółki. Firma Volvo już po raz drugi rusza z akcją "Wypożyczalnia choinek". W tym roku do domów może trafić 500 choinek. Za każde wypożyczone drzewko Volvo zasadzi kolejne dziesięć, czyli łącznie nawet 5 tysięcy.
 • Mężczyźni częściej kupują żywe choinki

  Mężczyźni częściej kupują żywe choinki

  Choć dbałość o świąteczne udekorowanie domu wciąż (niesłusznie) wydaje się zadaniem dla kobiet, badania rynku wyraźnie wskazują, iż to mężczyźni mają coraz więcej do powiedzenia w sprawie wyboru ozdób. Od lat męskim zadaniem bywa też zakup choinki.
 • Święta z umiarem

  Święta z umiarem

  Na najbliższe święta wydamy średnio 719 złotych, niemal tyle samo co w dwóch ostatnich latach - wynika z badania Barometr Providenta. Co drugi ankietowany przyznał jednak, że podczas przedświątecznych zakupów ograniczy się do najtańszych produktów. Zdecydowana większość oświadczyła, że 24 grudnia będzie czekać na przyjście św. Mikołaja.
 • Zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w okresie przedświątecznym

  Zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w okresie przedświątecznym

  Koniec roku to dla wielu z nas czas zwiększonych wydatków. Święta Bożego Narodzenia i sylwester mogą uszczuplić nasz portfel naprawdę mocno. Dlatego część osób szuka przed świętami dodatkowego źródła zarobku. Wcale nie musi być to chodzenie po centrum handlowym w stroju mikołaja lub śnieżynki.
 • 10 najpopularniejszych świątecznych klipów na Youtube

  10 najpopularniejszych świątecznych klipów na Youtube

  Serwis Youtube ujawnił listę 10 najchętniej oglądanych teledysków do utworów utrzymanych w świątecznym klimacie.

Filmy - Święta Bożego Narodzenia (61)

 • Lewandowski i inni o wymarzonym prezencie pod choinką

  Jakie były najlepsze prezenty, które sportowcy znaleźli pod choinką? Więcej o wymarzonych prezentach polskich sportowców przeczytasz TUTAJ
 • Tradycje wigilijne polskich sportowców

  Czy sportowcy trzymają się diety w Wigilię? Przekonaj się jakie są ich ulubione dania! Więcej o tradycjach wigilijnych sportowców przeczytasz TUTAJ
 • Na tym polega magia Świąt!

  Boże Narodzenie to bardzo rodzinne święta. Lotniska, dworce kolejowe, autostrady przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdy chce dotrzeć do domu przed pierwszą gwiazdką. To wideo nagrano kilka dni temu na lotnisku Heathrow. Ukazuje ono zmęczonych podróżą pasażerów, którzy rozpromieniają się na widok wyczekujących ich bliskich. Spotykają się oni ze swoimi rodzinami pierwszy raz po długiej i dalekiej rozłące. Te rozczulające sceny przypominają, na czym polega magia Świąt. Uwaga! Przygotujcie chusteczki! Będzie wzruszająco!
 • Natalia Siwiec: Nie umiem robić prezentów

  Natalia Siwiec do tej pory nie kupiła prezentów gwiazdkowych. Twierdzi, że w przeciwieństwie do swojego partnera nie potrafi wybierać odpowiednich upominków. Tegoroczne Boże Narodzenie modelka spędzi w Wałbrzychu i Szczecinie, u rodziców swoich i Mariusza Raduszewskiego. W sylwestrową noc bawić się będzie natomiast w gronie przyjaciół. Nachodzący weekend Natalia Siwiec spędzi na zakupach. Modelka musi kupić świąteczne prezenty dla swoich bliskich. Do galerii handlowych wybiera się z razem partnerem, twierdzi bowiem, że sama nie potrafi wybrać odpowiednich upominków. Mariusz Raduszewski natomiast świetnie sobie z tym radzi – nigdy nie zdarza mu się podarować nietrafionego prezentu. – Nigdy nie udało mi się nikomu zrobić niespodzianki, nigdy nie kupiłam jakiegoś najlepszego prezentu komukolwiek. A Mariusz intuicyjnie chyba wyczuwa, kto czego potrzebuje i dokładnie wiem, jak to ma wyglądać i zawsze ten prezent jest trafiony – mówi Natalia Siwiec. Modelka twierdzi, że tylko raz w życiu udało jej się zrobić komuś małą niespodziankę. Dlatego woli pytać, co dana osoba chciałaby otrzymać w prezencie, dotyczy to zwłaszcza jej partnera. Sama także znacznie wcześniej sygnalizuje, o czym aktualnie marzy. Dzięki temu ma całkowitą pewność, że Mariusz kupi jej dokładnie taki prezent, jakiego oczekuje.