Święta Bożego Narodzenia

Synonimy:
święta boże narodzenie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Święta Bożego Narodzenia (204)

 • Święta z umiarem

  Święta z umiarem

  Na najbliższe święta wydamy średnio 719 złotych, niemal tyle samo co w dwóch ostatnich latach - wynika z badania Barometr Providenta. Co drugi ankietowany przyznał jednak, że podczas przedświątecznych zakupów ograniczy się do najtańszych produktów. Zdecydowana większość oświadczyła, że 24 grudnia będzie czekać na przyjście św. Mikołaja.
 • Zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w okresie przedświątecznym

  Zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w okresie przedświątecznym

  Koniec roku to dla wielu z nas czas zwiększonych wydatków. Święta Bożego Narodzenia i sylwester mogą uszczuplić nasz portfel naprawdę mocno. Dlatego część osób szuka przed świętami dodatkowego źródła zarobku. Wcale nie musi być to chodzenie po centrum handlowym w stroju mikołaja lub śnieżynki.
 • 10 najpopularniejszych świątecznych klipów na Youtube

  10 najpopularniejszych świątecznych klipów na Youtube

  Serwis Youtube ujawnił listę 10 najchętniej oglądanych teledysków do utworów utrzymanych w świątecznym klimacie.
 • Pozorne promocje przedświąteczne - czyli jak nie dać się nabić w butelkę przed Bożym Narodzeniem

  Pozorne promocje przedświąteczne - czyli jak nie dać się nabić w butelkę przed Bożym Narodzeniem

  - Grudzień to najlepszy miesiąc handlowy w całym roku i okres żniw dla sprzedawców. Gotowe zestawy prezentów, pachnące pierniki i choinki oraz świąteczne ceny zachęcają nas do zakupów. Jednak niektóre promocje są pozorne, a sprzedawcy tylko czyhają na to, aby złapać nas w świąteczną pułapkę - mówi dr Marek Borowiński, znany jako Shop Doctor.
 • Rosną wydatki świąteczne Polaków

  Rosną wydatki świąteczne Polaków

  Wydatki na organizację przyjęcia wigilijnego w tym roku będą o około 8 proc. wyższe niż w 2015 roku. Przeciętna polska rodzina zamierza przeznaczyć na ten cel nieco ponad 1475 zł, o 112 zł więcej niż dwanaście miesięcy temu. Ale nakłady beneficjentów programu Rodzina 500 plus będą większe i zamkną się kwotą wyższą niż 1700 zł. Większość zostanie wydana na kupno produktów spożywczych.
 • Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Polacy mają zamiar wydać średnio 700 zł

  Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Polacy mają zamiar wydać średnio 700 zł

  W tym roku planujemy wydać na organizację świąt Bożego Narodzenia średnio 722 zł, czyli o ok. 100 zł mniej niż przed rokiem. Tylko 10 proc. Polaków przeznaczy na ten cel więcej niż 1 tys. zł, a 24 proc. nie więcej niż 400 zł - wynika z badania Providenta. Największe wydatki poniosą osoby mające duże rodziny, najmniejsze najmłodsi respondenci. 77 proc. z nas spodziewa się prezentu pod choinką, choć optymizm w tej sprawie spada wraz z wiekiem. Kobiety chcą najczęściej otrzymać kosmetyki, odzież bądź biżuterię, a mężczyźni elektronikę lub alkohol.
 • Święta z metalu wykute

  Święta z metalu wykute

  "Co, to ty się śmiejesz?" - usłyszał kiedyś Fenriz z Darkthrone od jednego ze zdumionych fanów, którzy pielgrzymowali do "Elm Street", słynnej knajpy w Oslo odwiedzanej często przez norweskich blackmetalowców. Z tego punktu widzenia obchodzenie przez metalowców świąt Bożego Narodzenia zakrawa na świętokradztwo (sic!). Rzeczywistość bywa jednak zgoła odmienna.
 • Nawet co trzeci Polak zrezygnuje z zakupu choinki

  Nawet co trzeci Polak zrezygnuje z zakupu choinki

  Prawie 3/4 Polaków zamierza obdarować bliskich prezentami. Jednak 70 proc. badanych planuje oszczędzać na bożonarodzeniowych zakupach.
 • Ile trzeba zapłacić za świąteczną choinkę?

  Ile trzeba zapłacić za świąteczną choinkę?

  Nikt z nas nie wyobraża sobie świąt bez choinki. Drzewko bożonarodzeniowe to bardzo ważny zakup, którego dokonujemy najczęściej w ostatniej chwili, aby zgodnie z tradycją przystroić je w wigilijny poranek.
 • Kupujesz prezent? Czy wiesz, jak został wyprodukowany?

  Kupujesz prezent? Czy wiesz, jak został wyprodukowany?

  Aż 62 proc. z nas uważnie czyta informacje na opakowaniach nabywanych upominków świątecznych. Coraz większe znaczenie mają dla nas zasady sprawiedliwego handlu i odpowiedzialnej produkcji.

Zdjęcia - Święta Bożego Narodzenia (0)

 • Polska Lokalna
  Budowa miasteczka świątecznego

Filmy - Święta Bożego Narodzenia (62)

 • Lewandowski i inni o wymarzonym prezencie pod choinką

  Jakie były najlepsze prezenty, które sportowcy znaleźli pod choinką? Więcej o wymarzonych prezentach polskich sportowców przeczytasz TUTAJ
 • Tradycje wigilijne polskich sportowców

  Czy sportowcy trzymają się diety w Wigilię? Przekonaj się jakie są ich ulubione dania! Więcej o tradycjach wigilijnych sportowców przeczytasz TUTAJ
 • Na tym polega magia Świąt!

  Boże Narodzenie to bardzo rodzinne święta. Lotniska, dworce kolejowe, autostrady przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdy chce dotrzeć do domu przed pierwszą gwiazdką. To wideo nagrano kilka dni temu na lotnisku Heathrow. Ukazuje ono zmęczonych podróżą pasażerów, którzy rozpromieniają się na widok wyczekujących ich bliskich. Spotykają się oni ze swoimi rodzinami pierwszy raz po długiej i dalekiej rozłące. Te rozczulające sceny przypominają, na czym polega magia Świąt. Uwaga! Przygotujcie chusteczki! Będzie wzruszająco!
 • Natalia Siwiec: Nie umiem robić prezentów

  Natalia Siwiec do tej pory nie kupiła prezentów gwiazdkowych. Twierdzi, że w przeciwieństwie do swojego partnera nie potrafi wybierać odpowiednich upominków. Tegoroczne Boże Narodzenie modelka spędzi w Wałbrzychu i Szczecinie, u rodziców swoich i Mariusza Raduszewskiego. W sylwestrową noc bawić się będzie natomiast w gronie przyjaciół. Nachodzący weekend Natalia Siwiec spędzi na zakupach. Modelka musi kupić świąteczne prezenty dla swoich bliskich. Do galerii handlowych wybiera się z razem partnerem, twierdzi bowiem, że sama nie potrafi wybrać odpowiednich upominków. Mariusz Raduszewski natomiast świetnie sobie z tym radzi – nigdy nie zdarza mu się podarować nietrafionego prezentu. – Nigdy nie udało mi się nikomu zrobić niespodzianki, nigdy nie kupiłam jakiegoś najlepszego prezentu komukolwiek. A Mariusz intuicyjnie chyba wyczuwa, kto czego potrzebuje i dokładnie wiem, jak to ma wyglądać i zawsze ten prezent jest trafiony – mówi Natalia Siwiec. Modelka twierdzi, że tylko raz w życiu udało jej się zrobić komuś małą niespodziankę. Dlatego woli pytać, co dana osoba chciałaby otrzymać w prezencie, dotyczy to zwłaszcza jej partnera. Sama także znacznie wcześniej sygnalizuje, o czym aktualnie marzy. Dzięki temu ma całkowitą pewność, że Mariusz kupi jej dokładnie taki prezent, jakiego oczekuje.