Święta Bożego Narodzenia

Synonimy:
święta boże narodzenie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Święta Bożego Narodzenia (159)

 • Rekordowy handel w okresie świąt

  Rekordowy handel w okresie świąt

  ​Analitycy firmy Salesforce, globalnego lidera w dziedzinie systemów CRM, opublikowała raport dotyczący zakupów w okresie świątecznym w 2020 roku. Przedstawiono w nim dane i trendy odnotowane pod koniec ubiegłego roku i wpływające na zachowania konsumentów w roku 2021.
 • "Nawet w święta Niemcy nie mówią ludzkim głosem". Boże Narodzenie pod okupacją

  "Nawet w święta Niemcy nie mówią ludzkim głosem". Boże Narodzenie pod okupacją

  Z dniem 1 września 1939 roku nie odwołano nagle wszystkich świąt, a Boże Narodzenie nie zniknęło z kalendarza. Kiedy nadchodził 24 grudnia, Polacy jak dawniej wypatrywali pierwszej gwiazdki, a pod obrus wkładali sianko. Zmieniła się za to cała reszta.
 • "GW": Uwaga, służbowo już nie wypoczniesz

  "GW": Uwaga, służbowo już nie wypoczniesz

  Zamknięcie hoteli od Nowego Roku albo centralny rejestr pobytów służbowych w ośrodkach wypoczynkowych, to - jak informuje w czwartek "Gazeta Wyborcza", pomysły rządu na ukrócenie hotelarskiego podziemia.
 • Sondaż: Duża część Polaków chce wprowadzenia zakazu przemieszczania się przed świętami

  Sondaż: Duża część Polaków chce wprowadzenia zakazu przemieszczania się przed świętami

  Czterech na dziesięciu Polaków stwierdza, że rząd powinien wprowadzić zakaz przemieszczania się tuż przed Bożym Narodzeniem i w jego trakcie. Natomiast przeszło połowa rodaków jest temu przeciwna. Największy odsetek zwolenników zastosowania obostrzeń występuje w grupie osób, które mają ponad 60 lat. Do tego badani w większości deklarują, że zamierzają spędzić Wigilię i święta w gronie od dwóch do pięciu osób. Ci, którzy mają w rodzinie seniorów, przeważnie zamierzają ich odwiedzić.
 • Polacy na świąteczne wydatki muszą pracować ponad tydzień

  Polacy na świąteczne wydatki muszą pracować ponad tydzień

  Z najnowszego świątecznego raportu Deloitte wynika, że Polacy w tym roku na święta wydadzą ok. 1,3 tys. zł. To oznacza, że osoba zarabiająca średnią krajową musi przepracować 8 dni, żeby pokryć wszystkie wydatki na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Osobom otrzymującym minimalne wynagrodzenie zajmie to dłużej, bo nieco ponad dwa tygodnie - wynika z analizy Personnel Service. Najszybciej na świąteczne zakupy zarobią pracownicy branż informacyjno-komunikacyjnej oraz finansowo-ubezpieczeniowej. W ich przypadku wystarczą zaledwie 4 dni.
 • Świąteczna sprzedaż choinek wyższa niż zwykle - mimo epidemii w Wielkiej Brytanii

  Świąteczna sprzedaż choinek wyższa niż zwykle - mimo epidemii w Wielkiej Brytanii

  Stacja BBC poinformowała, że spowodowane epidemią koronawirusa restrykcje świątecznie nie tylko nie zmniejszyły w Wielkiej Brytanii popytu na choinki, ale ich sprzedaż w tym roku zapowiada się rekordowo.
 • Zła prognoza. Święta bez wielkich zakupów

  Zła prognoza. Święta bez wielkich zakupów

  Zwykle o tej porze roku magazyny polskich firm były wypełnione towarem. Gromadzono zapasy z myślą o świątecznym boomie zakupowym. Tym razem tak nie jest. Przedsiębiorcy spodziewają się, że w tym roku przed Bożym Narodzeniem Polacy nie wydadzą w sklepach wielkich pieniędzy.
 • Europa szykuje się na gwiazdkę z koroną w tle. WHO proponuje świętowanie na zewnątrz

  Europa szykuje się na gwiazdkę z koroną w tle. WHO proponuje świętowanie na zewnątrz

  Nikt nie ukrywa, że tegoroczne święta nie będą zwyczajne. Otwarte pozostaje jednak pytanie, ile tej „zwyczajności” uda się uratować. Rządy planując okołoświąteczne obostrzenia, biorą pod uwagę dobro psychiczne obywateli bardziej niż przy pierwszej fali.
 • Recesja: Polacy wydadzą na święta o 1/3 mniej niż rok temu

  Recesja: Polacy wydadzą na święta o 1/3 mniej niż rok temu

  Z 23. edycji międzynarodowego badania Deloitte "Zakupy świąteczne 2020" wynika, że w tym roku na prezenty, żywność, podróże oraz spotkania z najbliższymi na święta zamierzamy przeznaczyć średnio 1318 zł, czyli o 29 proc. mniej niż rok temu.
 • Nowa moda: Coraz więcej Polaków chce kupować używane prezenty na święta, głównie markową odzież

  Nowa moda: Coraz więcej Polaków chce kupować używane prezenty na święta, głównie markową odzież

  Badanie, przeprowadzone przez serwis DING.pl, wykazało, że 35 proc. konsumentów planuje kupić używany prezent na święta, a 13 proc. się waha. Aż 43 proc. Polaków twierdzi, że zrobi to ze względu na znane marki. Dopiero później liczy się cena - 35 proc., a także ekologia - 8 proc. Ponad połowa badanych wstydziłaby się wręczyć taki przedmiot. Niektórzy uważają, że raczej nie wypada tego robić - 31 proc.

Filmy - Święta Bożego Narodzenia (45)