Świeta Bożego Narodzenia

Artykuły - Świeta Bożego Narodzenia (16)

 • Polski karp jest ekologiczny

  Polski karp jest ekologiczny

  Polski karp jest rybą ekologiczną i trzeba promować wśród Polaków jego spożywanie - mówił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, który uczestniczył w odławianiu karpia w gospodarstwie rybackim w Opolu Lubelskim.
 • Deloitte: do świąt ceny będą raczej rosły

  Deloitte: do świąt ceny będą raczej rosły

  Analizy firmy Deloitte z ubiegłych lat pokazały, że ceny aż do świąt będą raczej rosnąć niż spadać. Dotyczy to szczególnie najpopularniejszych kategorii prezentowych, do których zaliczają się zarówno kosmetyki i perfumy, jak i zabawki - informuje spółka w czwartkowym komunikacie.
 • Co trzeci Polak na świetach zamierza oszczędzać

  Co trzeci Polak na świetach zamierza oszczędzać

  Do świąt Bożego Narodzenia pozostało mniej niż półtora miesiąca. Na ich organizację w tym roku najwięcej - ponad 2 tys. zł - zamierzają przeznaczyć rodziny z dziećmi - wynika z Barometru Providenta.
 • Świąteczne zakupy coraz częściej online. Ile Polacy wydali na święta w 2018?

  Świąteczne zakupy coraz częściej online. Ile Polacy wydali na święta w 2018?

  Święta to czas radości, rodzinnego ciepła i... sporych wydatków. Tymi ostatnimi zajmiemy się w tym materiale. A więc zasadnicze pytanie brzmi: ile statystyczna rodzina z Polski ma zamiar wydać w tym roku na świąteczne zakupy? Odpowiedź może zaskakiwać, ale kwota sięga niespełna 1200 złotych. Co ciekawe, aż 44 proc. tej sumy - czyli ponad 500 złotych - wydamy online.
 • Święta na koszt przedsiębiorców - do 1000 zł na pracownika

  Święta na koszt przedsiębiorców - do 1000 zł na pracownika

  Przedsiębiorcom grudzień powinien kojarzyć się z kosztami, bo koniec roku to ostatni moment na obniżenie podatku. Właściciele firm zapraszają więc pracowników na świąteczną kolację, obdarowują ich prezentami, a także dokonują "pospiesznych" zakupów, które uchronią przed przyszłoroczną zmianą przepisów podatkowych. Na co w grudniu powinny zwrócić uwagę ponad 3 miliony polskich firm - radzą księgowi Tax Care. Wydatek z ZFŚS na prezenty dla pracowników do kwoty 1000 zł na pracownika.
 • Składki od nagród wypłacanych na koniec roku

  Składki od nagród wypłacanych na koniec roku

  Niektóre zakłady w ramach podsumowania rocznej pracy wypłacają pracownikom nagrody roczne w formie pieniężnej, od których naliczają składki ZUS. Niekiedy świadczenie takie otrzymuje osoba po ustaniu zatrudnienia. Wypłacona takiej osobie nagroda też będzie oskładkowana.
 • Przedświąteczna gorączka zakupowa? Tak kupują Polacy w IV kwartale 2016 r.

  Przedświąteczna gorączka zakupowa? Tak kupują Polacy w IV kwartale 2016 r.

  Świąteczne zakupy dotychczas kojarzyły nam się z gorączkowym poszukiwaniem prezentów "na ostatnią chwilę" i długimi kolejkami w sklepach. Jednak w czasach, gdy już połowa z nas kupuje w internecie, ten stereotyp powoli odchodzi w zapomnienie.
 • Polacy na święta wydadzą blisko 1500 zł

  Polacy na święta wydadzą blisko 1500 zł

  Polskie gospodarstwa domowe planują wydać na najbliższe święta łącznie 20 mld zł, 8 proc. więcej niż rok wcześniej. Średnio polska rodzina wyda na tegoroczne święta 1475,80 zł. W 2015 roku było to 1365,25 zł. W 2015 roku Polacy wydali 18,6 mld zł na świąteczne zakupy. To 1,5 mld zł mniej niż w tym roku.
 • Polak potrzebuje 10 dni pracy na sfinansowanie świąt

  Polak potrzebuje 10 dni pracy na sfinansowanie świąt

  W tym roku Polacy planują wydać na zakupy świąteczne średnio 1282 zł. To o ponad 120 zł więcej niż w roku ubiegłym. Jak wynika z analizy ekspertów Work Service, wzrost planowanych wydatków na Święta Bożego Narodzenia będzie kosztował Polaków więcej przepracowanych dni. Statystyczny Polak, aby zarobić na wydatki świąteczne będzie pracował prawie 10 dni.
 • Sklepy przygotowują się na świąteczne żniwa

  Sklepy przygotowują się na świąteczne żniwa

  Handel już szykuje się na bożonarodzeniowe żniwa. Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas, w którym sklepy notują najwyższy w skali roku wzrost obrotów.

Filmy - Świeta Bożego Narodzenia (5)