świeta

Artykuły - świeta (13)

 • Badanie: Polacy pójdą po znicze do dyskontów i hipermarketów

  Badanie: Polacy pójdą po znicze do dyskontów i hipermarketów

  Prawie połowa badanych chce wydać w tym roku na znicze od 30 do 40 zł. Większość planuje kupić 4-5 szt. Łącznie aż 60 proc. będzie szukało lampek w promocji. Tymczasem sklepy oferują ich o ponad 80 proc. mniej niż w ub.r. Najmocniej ograniczyły obniżki dyskonty i hipermarkety, w których 58 proc. ankietowanych zamierza dokonać zakupu. Natomiast co piąta osoba zrobi to przy samym cmentarzu. Dodatkowo znicze z rabatem zdrożały średnio o 23 proc. Najbardziej widać to w hipermarketach, gdzie ceny poszły w górę o ponad 20 proc. Z kolei w dyskontach spadły o blisko 7 proc.
 • Co przyniesie wolny poniedziałek? Mniej pieniędzy na wynagrodzenia

  Co przyniesie wolny poniedziałek? Mniej pieniędzy na wynagrodzenia

  Ludzie mają gdzie mieszkać, w co się ubrać i co jeść nie dlatego, że świętują, ale dlatego że pracują i wytwarzają potrzebne produkty i usługi. To praca jest źródłem rozwoju gospodarczego i zwiększa zamożność obywateli - komentuje dr hab. Tomasz Rostkowski, prof. SGH , Główny ekonomista Pracodawców RP.
 • Polacy na święta wydadzą blisko 1500 zł

  Polacy na święta wydadzą blisko 1500 zł

  Polskie gospodarstwa domowe planują wydać na najbliższe święta łącznie 20 mld zł, 8 proc. więcej niż rok wcześniej. Średnio polska rodzina wyda na tegoroczne święta 1475,80 zł. W 2015 roku było to 1365,25 zł. W 2015 roku Polacy wydali 18,6 mld zł na świąteczne zakupy. To 1,5 mld zł mniej niż w tym roku.
 • Wymiar czasu pracy w 2016 r.

  Wymiar czasu pracy w 2016 r.

  W 2016 r. żadne ze świąt nie przypada w sobotę. Zatem pracodawcy, którzy stosują podstawową organizację czasu pracy i dniami wolnymi z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy są u nich soboty, nie muszą wyznaczać w przyszłym roku innych dodatkowych dni wolnych od pracy dla pracowników.
 • Sklepy przygotowują się na świąteczne żniwa

  Sklepy przygotowują się na świąteczne żniwa

  Handel już szykuje się na bożonarodzeniowe żniwa. Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas, w którym sklepy notują najwyższy w skali roku wzrost obrotów.
 • Na święta najszybciej zarobi...projektant

  Na święta najszybciej zarobi...projektant

  Kto w tym roku najszybciej zarobi na święta?
 • "Rzeczpospolita": Idą świąteczne żniwa sklepów

  "Rzeczpospolita": Idą świąteczne żniwa sklepów

  Dla odkładających na ostatnią chwilę wyprawę do sklepu najgorętszy czas przedświątecznych zakupów dopiero nadchodzi. Z dnia na dzień ruch w sklepach jest coraz większy, Polacy już powoli się rozkręcają, zwłaszcza w internecie - pisze "Rzeczpospolita".
 • Czeka nas ograniczony wzrost cen żywności

!

  Czeka nas ograniczony wzrost cen żywności !

  Ceny żywności w okresie świątecznym będą wyższe o kilka procent, ale mniej niż 10 proc. w porównaniu do ubiegłego roku - ocenił Stanisław Kalemba, minister rolnictwa. Dodał, że tańsze niż przed rokiem będą owoce i produkty mleczarskie, a zdrożeje pieczywo.
 • Ile w tym roku zapłacimy za święta?

  Ile w tym roku zapłacimy za święta?

  Święta zbliżają się nieubłaganie, prezentowa gorączka zaczyna nabierać rumieńców, a Polacy zgodnie z coroczną tradycją zaczynają drżeć o własny budżet i tak zwaną "twarz przed rodziną". Świąteczny duch: dobry duszek czy nocna mara?
 • Świąteczne wydatki wzrosną o 11,5 procent

  Świąteczne wydatki wzrosną o 11,5 procent

  Przeciętna polska rodzina wyda na święta Bożego Narodzenia ok. 312 euro, co oznacza wzrost o 11,5 proc. wobec roku ubiegłego - wynika z badania firmy Deloitte. Konsumenci przeznaczą na prezenty równowartość 137 euro, na żywność 139 euro, zaś na spędzanie czasu z bliskimi 37 euro.

Filmy - świeta (1)

 • Ten kot najchętniej otworzyłby prezenty za wszystkich

  Buddy co roku nic sobie nie robi ze świątecznej tradycji. Przebiegły kot zawsze dociera do podarunków szybciej niż domownicy i... próbuje je otworzyć! Teraz znów został przyłapany przez właścicielkę na rozrabianiu. W przyszłym roku Mikołaj pewnie przyniesie mu rózgę... (STORYFUL/x-news)