święta

Artykuły - święta (1182)

 • Dni wolne od pracy w 2021 roku. Sprawdzamy kalendarz świąt

  Dni wolne od pracy w 2021 roku. Sprawdzamy kalendarz świąt

  Na początku nowego roku warto sprawdzić, jakie dni będą ustawowo wolne od pracy. Czasem, biorąc dodatkowy dzień urlopu, możemy sobie zapewnić dłuższy czas na odpoczynek. Czy i w 2021 roku będzie ku temu okazja? Sprawdzamy kalendarz dni wolnych od pracy w 2021 roku.
 • Sześć tematów, których lepiej nie poruszać przy świątecznym stole

  Sześć tematów, których lepiej nie poruszać przy świątecznym stole

  W kwestii Świąt Bożego Narodzenia wciąż jesteśmy tradycjonalistami, dlatego większość z nas spędzi ten czas w rodzinnym gronie. I nawet, jeśli rząd narzuci limit gości przy wigilijnym stole – wystarczy kilka osób i jeden newralgiczny temat, by świąteczna atmosfera prysła niczym bańka mydlana. Wszak nie bez powodu mówimy: "Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie". A że wszyscy w tym szczególnym czasie będą uzbrojeni w noże, widelce i talerze, pewne dyskusje lepiej sobie odpuścić.
 • Zoom z nieograniczonym bezpłatnym połączeniem na święta

  Zoom z nieograniczonym bezpłatnym połączeniem na święta

  Jakiś czas temu popularny komunikator ogłosił na Twitterze, że z okazji nadchodzącego święta Dziękczynienia, usunie 40-minutowy limit spotkań dla niezasubskrybowanych użytkowników. Jak się okazuje, firma utrzyma ten stan nieco dłużej.
 • Polacy na świątecznych zakupach - na przekór pandemii!

  Polacy na świątecznych zakupach - na przekór pandemii!

  Pandemia koronawirusa nie przeszkodzi Polakom w świątecznych zakupach prezentów - wynika z badań ankietowych. Ponad 90 proc. ankietowanych zapewnia, że nie zrezygnuje z zakupu upominku dla najbliższych.
 • Nieoficjalnie: Rodzice bez zasiłku opiekuńczego na czas świąt i ferii zimowych

  Nieoficjalnie: Rodzice bez zasiłku opiekuńczego na czas świąt i ferii zimowych

  Na czas przerwy świąteczno-noworocznej, a także ferii zimowych dodatkowy zasiłek opiekuńczy ma zostać zawieszony. Taki jest wstępny plan rządu - dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze RMF FM.
 • Najlepszy prezent dla dziecka? Zdziwisz się!

  Najlepszy prezent dla dziecka? Zdziwisz się!

  Gdy dzieci dorastają, dawanie im czegoś, czego mogą doświadczyć czy przeżyć, zamiast rzeczy materialnych, czyni je szczęśliwszymi. Takie wnioski płyną z najnowszych badań opublikowanych na łamach "International Journal of Research in Marketing".
 • Choinki polskich gwiazd: Jak wyglądają w tym roku?

  Choinki polskich gwiazd: Jak wyglądają w tym roku?

  Polskie gwiazdy pochwaliły się tegorocznymi choinkami na Instagramie. Każde ze świątecznych drzewek jest wyjątkowe i oryginalnie ubrane. Zobaczcie, jakie trendy obowiązują w tym roku!
 • Gdzie stoi najdroższa choinka świata? Jest warta 12 milionów euro

  Gdzie stoi najdroższa choinka świata? Jest warta 12 milionów euro

  Najdroższa choinka na świecie znajduje się w miejscowości Estepona koło Malagi, na południu Hiszpanii. Mierzy trzy i pól metra wysokości i jest udekorowana diamentami, szmaragdami i innymi drogimi kamieniami o łącznej wartości około 12 mln euro.
 • Badanie: Świąteczny prezent dla dziecka kupimy online

  Badanie: Świąteczny prezent dla dziecka kupimy online

  Rodzice nie oszczędzają na swoich pociechach. Jedynie 2 proc. respondentów nie planuje zakupu prezentów, a tylko 3 proc. przeznaczy na jedno dziecko mniej niż 50 zł. Aż 44 proc. ankietowanych deklaruje, że na zakupy świątecznych prezentów dla dzieci (w przeliczeniu na jedno dziecko) przeznaczy w tym roku średnio od 100 do 250 zł - wyliczają eksperci.
 • Najlepsze reklamy świąteczne: Subiektywny ranking

  Najlepsze reklamy świąteczne: Subiektywny ranking

  Od kilku lat motywy związane ze Świętami Bożego Narodzenia pojawiają się w mediach już w listopadzie. Nieodłącznym elementem tego krajobrazu są świąteczne reklamy: zazwyczaj starannie przemyślane, dopracowane i oczywiście wzruszające.

Filmy - święta (154)