Świeradów Zdrój

Synonimy:
Świeradowie Zdroju,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Świeradów Zdrój (3)

 • Trasy rowerowe- Świeradów-Zdrój

  Trasy rowerowe- Świeradów-Zdrój

  Po Górach Izerskich najlepiej podróżuje się rowerem. Właściwie każdy pensjonat i dom zdrojowy w swojej ofercie ma możliwość wypożyczenia tego środka transportu i warto z tego skorzystać, bo jest to najwygodniejsza forma poznawania okolicznych atrakcji. Na cyklistów czekają tutaj, przecinające górskie pasma, utwardzone dukty leśne, którymi w większości prowadzą szlaki rowerowe. Koniecznie trzeba wybrać się na specjalistyczne trasy Single Track, które położone są zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie granicy.
 • Świeradów-Zdrój, wycieczki piesze

  Świeradów-Zdrój, wycieczki piesze

  Na południowo-zachodnim krańcu Polski, w Górach Izerskich, położone jest niewielkie uzdrowisko Świeradów-Zdrój. Malownicza zabudowa miasta rozciąga się w niewielkiej śródgórskiej kotlinie, pomiędzy górskimi grzbietami, przez które od północy przebiega granica z Czeską Republiką. Uzdrowisko położone jest z dala od głównych szlaków komunikacyjnych i dużych miast, a w samym mieście próżno szukać gwarnych deptaków i centrów handlowych. Zwiedzając okolice ma się wręcz wrażenie, że zgiełk wielkich wczasowisk, tak bardzo typowy dla kurortów, ominął Świeradów i otaczające go Góry Izerskie, pozostawiając to miejsce w spokoju. To właśnie spokój i kontakt z otaczającą przyrodą stanowią wielką zaletę miasta. Zapraszamy więc do Świeradowa-Zdroju – miasta, które warte jest poznania o każdej porze roku.
 • W czyje ręce idą polskie uzdrowiska?

  W czyje ręce idą polskie uzdrowiska?

  - Resort skarbu planuje zakończyć prywatyzację uzdrowisk w Świeradowie Zdroju, Jeleniej Górze oraz Szczawnie Zdroju w trzecim kwartale roku - powiedziała w czwartek PAP wiceminister skarbu Joanna Schmid. Dodała, że jest duże zainteresowanie inwestorów tymi spółkami, m.in. ze strony giełdowego EMC Instytut Medyczny.