świece

Artykuły - świece (3)

 • Świece zapłonęły w geście solidarności z Ukrainą

  Świece zapłonęły w geście solidarności z Ukrainą

  Na znak solidarność z Ukraińcami i dla uczczenia pamięci ofiar wydarzeń na Ukrainie w oknach m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Belwederu w piątek wieczorem zapłonęły świece. Symbol płonącej świecy został też wyświetlony na fasadzie Pałacu Prezydenckiego.
 • Wykręć świece i zastąp je drewnianymi kołkami

  Wykręć świece i zastąp je drewnianymi kołkami

  Dziś przygotowanie auta do dłuższego postoju to czysta abstrakcja.
 • Iskra na początek

  Świece zapłonowe to element silnika benzynowego, którego zadanie każdy zapewne zna. Aparat zapłonowy wytwarza iskrę na końcu świecy w odpowiednim momencie tak, aby skutecznie zapalić mieszankę sprężoną w cylindrze. Oczywiście bez dobrze działających świec silnik nie będzie działał lub jego sprawność zmniejszy się, gdyż część prób zapalenia mieszanki się nie powiedzie. Trwałość świec jest ograniczona i należy je wymieniać po określonym przez producenta przebiegu.

Filmy - świece (2)

 • Romantyczna kolacja dla dwojga. Przy stole zasiadły psy

  Peta Simpson zorganizowała dla swoich psów niespodziankę. Była to romantyczna kolacja przy świecach. Pupile z przyjemnością zajadały się smakołykami. (STORYFUL/x-news)
 • Jak efektownie udekorować dom?

  Klimatyczny nastrój ma wyjątkowe znaczenie zwłaszcza podczas długich, zimowych wieczorów. Świece i świeczniki to jeden z głównych elementów wystroju domu, który tworzy niepowtarzalną aurę. Światło świeczek nie tylko dodaje uroku mieszkaniu, ale także wpływa optymistycznie na samopoczucie domowników. - Bardzo modne ostatnio jest wykorzystywanie świec w ciemnych odcieniach np. szarości, ciemnych brązów, czerni, co być może jest inspiracją nowego trendu neo gothic, który pojawia się już w naszych wnętrzach – mówi Barbara Żerdzicka ekspert ds. kolekcji. Świece, świeczniki oraz lampiony sprawdzają się doskonale zarówno w trakcie romantycznej kolacji, jak i rodzinnego obiadu. Drobne elementy, które w niezwykły sposób odmieniają nakrycie stołu, są dopełnieniem całej zastawy. Odpowiednio dobrany design świeczników pozwala stworzyć wysmakowane aranżacje, a oprawa świetlna wydobywająca się z małych promyków kreuje magiczne chwile. W trakcie kolacji doskonale sprawdzą się szklane świeczniki na długich nóżkach – dodadzą nakryciu elegancji, a światło padające przez szkło będzie się mienić wyjątkowym blaskiem. Podczas wspólnych, codziennych obiadów warto ustawić kilka mniejszych, ceramicznych świeczników, które skomponują się z zastawą.