Światowid

Artykuły - Światowid (6)

 • Zdjęcia satelitarne pomogą w zrównoważonym rozwoju Ziemi

  Zdjęcia satelitarne pomogą w zrównoważonym rozwoju Ziemi

  Według raportu Banku Światowego, co dziesiąty człowiek na Ziemi żyje w skrajnym ubóstwie. To właśnie najbiedniejsi mieszkańcy naszej planety są najbardziej narażeni na zagrożenia związane ze zjawiskami pogodowymi typu susze, wichury i ulewy. Naukowcy przewidują, że wkrótce gwałtowne i niebezpieczne zdarzenia pogodowe staną się naszym chlebem powszednim. Te alarmujące dane motywują do poszukiwania sposobów na zaradzenie tym problemom. Czy pomocą mogą okazać się dane z satelitów?
 • ​Polskie satelity gotowe do wysłania na ISS

  ​Polskie satelity gotowe do wysłania na ISS

  Światowid i KRAKsat - nanosatelity zaprojektowane i stworzone przez spółkę SatRevolution - zostały przekazane amerykańskiej firmie NanoRacks, przewoźnikowi NASA. Są gotowe do wyniesienia na Międzynarodową Stację Kosmiczną skąd zostaną wystrzelone już w przestrzeń kosmiczną.
 • Światowid i KRAKsat w kwietniu zostaną wyniesione na orbitę

  Światowid i KRAKsat w kwietniu zostaną wyniesione na orbitę

  Światowid i KRAKsat - nanosatelity zaprojektowane i stworzone przez inżynierów z wrocławskiej spółki SatRevolution - zostaną przekazane amerykańskiej firmie Nanoracks - przewoźnikowi NASA. Tym samym rozpocznie się pierwszy etap prac poprzedzających wyniesienie ich na orbitę. Start bezzałogowego statku zaopatrzeniowego Cygnus NG-11, na pokładzie którego zamontowane zostaną Światowid i KRAKsat, zaplanowany jest na 17 kwietnia 2019 r.
 • Światowid gotowy do testów

  Światowid gotowy do testów

  Spółka SatRevolution jest gotowa do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych testów Światowida - pierwszego polskiego satelity obserwacyjnego.
 • SatRevolution z kontraktem na wyniesienie satelity Światowid na orbitę

  SatRevolution z kontraktem na wyniesienie satelity Światowid na orbitę

  SatRevolution SA podpisała z amerykańską firmą Interorbital Systems umowę dotyczącą wyniesienia na orbitę okołoziemską Światowida oraz dwóch towarzyszących satelitów. Wyniesienie maszyny kosmicznej stworzonej we Wrocławiu przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 r. Nosicielem będzie lekka rakieta nośna Neptune N3, która umieści trzy satelity na wysokości 310 km nad powierzchnią Ziemi. Obiekty zostaną wystrzelone z pływającej platformy na Oceanie Spokojnym.
 • Utworzenie nowego Punktu Obsługi Klienta ( przejęcie BP Światowid ) w CH Auchan w Zielonej Górze

  Zarząd Urlopy.pl S.A. informuje, iż został utworzony kolejny Punkt Obsługi Klienta (przejecie biura). Biuro znajduje się w Centrum Handlowym Auchan w Zielonej Górze. Powyższy POK działa pod nazwą marketingową "Urlopy.pl". Powstanie wyżej wymienionego Punktu Obsługi Klienta jest związane z realizacją strategii Emitenta o której mowa w punkcie 5.12 Dokumentu Informacyjnego polegającej na rozbudowie własnej, nowoczesnej sieci sprzedaży oraz przejmowaniu innych podmiotów turystyczny