światowe forum

Artykuły - światowe forum (18)

 • 18. Światowe Forum Mediów Polonijnych

  Około 140 dziennikarzy mediów polonijnych z 30 krajów, uczestniczących w 18. Światowym Forum Mediów Polonijnych, przebywało w piątek w Kaliszu i pobliskim Opatówku. Celem wizyty jest stworzenie możliwości nawiązywania nowych kontaktów w kraju polonijnym żurnalistom.
 • We wrześniu Światowe Forum Mediów Polonijnych

  XVIII Światowe Forum Mediów Polonijnych, które skupia ok. 150 polskich dziennikarzy z ponad 30 krajów świata, odbędzie się od 8 do 15 września w Poznaniu i Tarnowie - poinformowano na konferencji prasowej w Warszawie.
 • Kraje najbardziej sprzyjające rozwojowi technologii

  Kraje najbardziej sprzyjające rozwojowi technologii

  Wg najnowszych badań, USA tracą grunt pod nogami, ponieważ okazało się, że rozbudowa szerokopasmowych sieci nie stała się rozwiązaniem dobrym na wszystko. Dolina Krzemowa powoli traci dystans do innego centrum nowych technologii - Krzemowych Fiordów...
 • Największe zagrożenie z Chin

  Największe zagrożenie z Chin

  Pogłębianie się kryzysu finansowego, spadek wartości funduszy i akcji, gwałtowne spowolnienie wzrostu gospodarczego w Chinach oraz konsekwencje zmian klimatycznych to według autorów raportu Global Risk największe zagrożenia, które czekają społeczność międzynarodową w roku 2009.
 • Tylko czemu nas tam nie było, panowie politycy?

  Tylko czemu nas tam nie było, panowie politycy?

  W niedzielę po południu zakończyło Światowe Forum Ekonomiczne (World Economic Forum) w Davos (Szwajcaria). Tematem przewodnim Forum była światowa równowaga sił. Spotkanie rozpoczęło się 24 stycznia i trwało 5 dni.
 • Tu gwiazdy rozmawiają z politykami o ekonomii

  Tu gwiazdy rozmawiają z politykami o ekonomii

  Każdego roku pod koniec stycznia politycy, szefowie największych przedsiębiorstw a także gwiazdy filmowe, muzyczne czy medialne udają się do szwajcarskiego kurortu narciarskiego Davos, by spotkać się i porozmawiać na tematy dręczące ówczesny świat.
 • Kobiety, które zmieniają rzeczywistość

  Kobiety, które zmieniają rzeczywistość

  12 znanych kobiet odebrało w sobotę, 14 października, w Nowym Jorku z rąk Michaiła Gorbaczowa nagrody Women's World Awards, przyznawane przez organizację Światowe Forum Kobiet (Women's World Forum). Wśród nagrodzonych są aktorki Susan Sarandon ("Thelma i Luise"), Sharon Stone ("Nagi instynkt 2") i Lucy Liu ("Aniołki Charliego").
 • Światowy Szczyt w Warszawie

  Światowy Szczyt w Warszawie

  Dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczął się w Warszawie Europejski Szczyt Gospodarczy. Miejscem organizacji imprezy jest warszawski Hotel Sofitel Victoria. Szczyt zakończy się pożegnalnym lunchem z udziałem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w piątek 30 kwietnia.
 • Herbatka za 5 mln dolarów w hotelu Waldorf Astoria

  Światowe Forum Gospodarcze od lat odbywa się w szwajcarskim kurorcie Davos. Do tej pory zjeżdżali tam przede wszystkim politycy i biznesmeni, by spokojnie i bez kamer porozmawiać o interesach. W tym roku rozszerzono i grono uczestników gigantycznej herbatki i tematykę, przenosząc ciężar na sprawy społeczne.
 • Annan: pomóżmy najbiedniejszym!

  Apelem sekretarza generalnego ONZ o jak największą pomoc dla najuboższych państw świata zakończyło się w Nowym Jorku Światowe Forum Gospodarcze. - Nie da się ukryć, że władza i bogactwo nie są równo podzielone - mówił Kofii Annnan.