światła dzienne

Artykuły - światła dzienne (11)

 • Koniec z jazdą na światłach? Minister jest za!

  Koniec z jazdą na światłach? Minister jest za!

  Jak bumerang wraca temat obowiązku korzystania ze świateł mijania przez cały rok. Wszystko wskazuje na to, że kontrowersyjny w oczach wielu polskich kierowców przepis może wkrótce zostać zniesiony!
 • Znów wojna o jazdę na światłach w dzień

  Znów wojna o jazdę na światłach w dzień

  Tylko kilka procent pojazdów jeździ z dokładnie ustawionymi światłami, a mniej niż połowa z nich jest w stanie zapewnić minimum oświetlenia wymaganego przepisami. Około 10 proc. badanych pojazdów wymaga natychmiastowej naprawy lub wymiany reflektorów!
 • ​Jazda z włączonymi światłami w dzień. Czy to ma jeszcze sens?

  ​Jazda z włączonymi światłami w dzień. Czy to ma jeszcze sens?

  Moich synów cały czas uczę, że jak jest jasno, to światła się nie świeci. Wpajam im zasadę: "Oszczędzaj energię, świeć przykładem", której kiedyś i mnie uczono. Ale co mam im odpowiedzieć na pytanie, po co w takim razie samochody jeżdżą w biały dzień, w pełnym słońcu, z włączonymi światłami? No właśnie... Posłuchajcie...
 • Jazda na światłach przez całą dobę. Jestem na NIE

  Jazda na światłach przez całą dobę. Jestem na NIE

  Wprowadzenie obowiązku jazdy z włączonymi światłami mijania - przez całą dobę, bez względu na porę roku, pogodę, widoczność - uzasadniano, a jakże, względami bezpieczeństwa. I rzeczywiście, w ciągu kilku lat liczba wypadków drogowych wyraźnie się zmniejszyła. Skąd jednak pewność, że ową korzystną zmianę statystyk zawdzięczamy właśnie wspomnianemu przepisowi?
 • ​Masz światła dzienne? Ale masz też mijania!

  ​Masz światła dzienne? Ale masz też mijania!

  Wszystkie nowe samochody wprowadzane na rynek mają już fabrycznie zamontowane światła do jazdy dziennej (tzw. DRL - Day Running Lights). W Polsce wielu kierowców światła takie - o różnej jakości wykonania - montuje również własnym sumptem do starszych samochodów.
 • Przeciwmgłowe zamiast świateł dziennych? Czy to legalne?

  Przeciwmgłowe zamiast świateł dziennych? Czy to legalne?

  Od czasu, gdy producenci nowych aut masowo zaczęli stosować w swoich pojazdach światła do jazdy dziennej, na polskich ulicach zapanowała moda na obwieszanie starszych samochodów diodowymi lampkami.
 • Światła dzienne? Nie zawsze można ich używać!

  Światła dzienne? Nie zawsze można ich używać!

  Chciałbym prosić o poruszenie tematu, który mocno mnie bulwersuje. (*)
 • Światła dzienne w starym aucie. Czy to legalne?

  Światła dzienne w starym aucie. Czy to legalne?

  Na polskich drogach spotkać można wiele pojazdów wyposażonych w światła do jazdy dziennej. Czy ich samodzielny montaż jest zgodny z prawem?
 • Światła dzienne są już obowiązkowe

  Światła dzienne są już obowiązkowe

  Od 7 lutego wszystkie sprzedawane w UE nowe samochody osobowe muszą być wyposażone w automatyczne światła dzienne.
 • Zakrętowe reflektory A6

  Zakrętowe reflektory A6

  Hella opracowała reflektor główny z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów w oparciu o bi-ksenonowy moduł projektorowy, wyposażony w oszczędzające energię światła dzienne do nowego modelu Audi A6.

Filmy - światła dzienne (1)