świąteczne wydatki Polaków

Artykuły - świąteczne wydatki Polaków (1)

 • Świąteczne wydatki Polaków

  Świąteczne wydatki Polaków

  Ponad 20 miliardów złotych kosztowały Polaków tegoroczne święta Bożego Narodzenia - szacują eksperci. Jedną trzecią tej kwoty stanowiły wydatki na tradycyjne gwiazdkowe prezenty. Większość zakupów sfinansowaliśmy z bieżącej gotówki lub posiadanych oszczędności. Jednak około 5 procent Polaków na świąteczne zakupy postanowiła się zadłużyć.

Filmy - świąteczne wydatki Polaków (6)

 • Ile i na co wydamy przed Świętami?

  Czy już wiesz jak wygląda twój świąteczny budżet? Sprawdź, jak okiełznać wydatki na święta i nie dać się gorączce zakupów. Jaki wpływ na nasze wydatki ma inflacja? Powiedziała o tym Katarzyna Iwanoska, blogerka ekonomiczna. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy święta będą w tym roku droższe?

  Dobra organizacja przed świętami to podstawa. Jak zaplanować wydatki na zakupy spożywcze? Czy w tym roku produkty są droższe? Dziennikarz Paweł Blajer opowiedział o cenach świątecznych produktów. Co w tym roku staniało, a co będzie miało wyższą cenę? – Masło zaczęło tanieć – wyjaśnił. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Z powodu jakich wydatków kieszeń Polaka jest dziurawa?

  Jak pokazują dane zebrane w raporcie MAM „Dziurawa kieszeń Polaków” opłaty czynszowe, za wodę, za nośniki energii, takie jak za prąd i gaz oraz za usługi telekomunikacyjne, to ponad 25,2 proc. budżetu każdego gospodarstwa domowego.
 • Zajączek w cieniu świętego Mikołaja: Polacy wydadzą na Wielkanoc tylko 400 zł

  Średnio ok. 400 zł zamierzają przeznaczyć w tym roku Polacy na organizację świąt wielkanocnych – wynika z badania Barometr Providenta. To kwota o blisko 300 zł większa niż koszty związane ze zwykłym weekendem.