świata

Artykuły - świata (801)

 • Handel przy akompaniamencie mrocznych wiadomości

  Niewątpliwie ze świata napłynęło w ostatnich godzinach trochę nieprzyjemnych informacji. Mieliśmy zamach na ambasadora Rosji w Turcji oraz 'przedświąteczny' atak terrorystyczny w Berlinie.
 • Braster pozyskał 10,5 mln złotych

  Braster pozyskał 10,5 mln złotych

  Producent unikalnego w skali świata urządzenia do samodzielnego badania piersi, z powodzeniem zakończył emisję obligacji serii A, która kierowana była w pierwszej kolejności do inwestorów indywidualnych.
 • Najbardziej niezwykłe budynki na świecie

  Najbardziej niezwykłe budynki na świecie

  Wyobraźnia światowych architektów nie zna granic. Obok szarych, standardowych budynków coraz częściej powstają obiekty o zadziwiających kształtach i niecodziennej barwie. Takie niezwykłe budynki wyróżniają się z otoczenia. Jedne budzą zachwyt, inne wywołują zdziwienie. Serwis Kalkulatory Budowlane przygotował zestawienie najciekawszych, najbardziej niezwykłych budynków na świecie.
 • Podzielona władza supermocarstwa

  Podzielona władza supermocarstwa

  Ameryka wybrała nie tylko prezydenta, ale także Kongres. Amerykański wpływ na gospodarkę i politykę świata może być pozytywny lub negatywny.Globalna Wielka Depresja - nazywana również Wielkim Kryzysem - zaczęła się w Nowym Jorku w 1929 r., a globalna Wielka Recesja w tym samym Nowym Jorku w 2008 r. Kryzys rozpoczęty na Wall Street w 1929 r. zniszczył nie tylko finanse, a potem realną gospodarkę świata - także system społeczny i polityczny wielu krajów i międzynarodowy system bezpieczeństwa, na końcu przyczyniając się do wybuchu drugiej wojny światowej. Również teraz i w przyszłości Ameryka źle rządzona mogłaby wywołać światową katastrofę.
 • LNG zmienia świat

  LNG zmienia świat

  Jako importer skroplonego gazu Polska znalazła się w ekskluzywnym gronie ledwie tuzina krajów o podobnych możliwościach. Weszliśmy na rynek, na którym dochodzi do fundamentalnych zmian.
 • Trump to nie koniec świata

  Rynki finansowe z przytupem wkroczyły w okres zwiększonej zmienności. Jednak powyborczy szok na giełdach był relatywnie mały. Donald Trump został prezydentem USA, a do niedawna wiele banków i ośrodków analitycznych wskazywało, że będzie wiązać się to z ogromną awersją do ryzyka.
 • Najkrótsza międzynarodowa samolotowa trasa świata

  Najkrótsza międzynarodowa samolotowa trasa świata

  Najkrótsza międzynarodowa samolotowa trasa świata ma 20 km i łączy niemieckie miasto Friedrichshafen ze szwajcarskim Altenrhein. Leci się 8 minut. Ważna jest jednak sceneria...
 • Agencja marketingowa w cyfrowym świecie

  Jeszcze kilkanaście lat temu agencje marketingowe koncentrowały się przede wszystkim na dotarciu do klienta poprzez telewizję i prasę. Sytuacja zmieniła się radykalnie wraz z nastaniem ery internetu. Teraz agencje marketingowe proponują nie tylko kampanie online, lecz także kompleksowe usługi związane z obecnością firmy w sieci.
 • Wykorzystanie wizerunku mistrza świata Manny Pacquiao w grze Real Boxing.

  Raport bieżący nr 8/2016Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd Spółki Vivid Games S.A. (dalej jako: "Spółka”, "Emitent”), informuje o zawarciu w dniu 26 października 2016 r. umowy licencyjnej z Gtoken Limited na wykorzystanie w grze Real Boxing wizerunku wielokrotnego mistrza świata bokserskiego w 8 kategoriach wagowych Manny Paquiao. Umowa obowiązywała będzie przez okres trzech lat z możliwością przedłużenia. Real Boxing Manny Pacqui
 • Rekordy w dziedzinie pieniądza należące do... Józefa Piłsudskiego

  Rekordy w dziedzinie pieniądza należące do... Józefa Piłsudskiego

  Najwyższy nominał w historii naszej waluty, monety starsze niż złotówki, najnowocześniejszy banknot kolekcjonerski świata. Wszystkie je łączy postać marszałka Józefa Piłsudskiego.