świadome rodzicielstwo

Artykuły - świadome rodzicielstwo (11)

 • Akceptacja bez oceny

  Akceptacja bez oceny

  - Każdy z nas posiada trzy podstawowe potrzeby - bycia widzianym, bycia słyszanym i bycia docenianym, czy kochanym w zależności od definicji. Kiedy nie ma miłości bezwarunkowej, dzieci swoim życiem próbują zasłużyć na miłość rodziców. Proces świadomego rodzicielstwa to jest danie sobie samemu bezwarunkowej miłości - mówi Magdalena Wiatrowska, założycielka Instytutu Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji.
 • Jak być dobrym rodzicem

  Jak być dobrym rodzicem

  Rewolucja w wychowaniu opracowana przez Dr Shefali Tsabary, ulubioną psycholog rodzinną znanej prezenterki Oprah Winfrey, już w Polsce.
 • Na czym polega rodzicielstwo bliskości?

  Na czym polega rodzicielstwo bliskości?

  Autorzy książki "Księga Dziecka" Martha i William Sears wyjaśnili w studiu "Dzień Dobry TVN", na czym polega ich teoria rodzicielstwa bliskości. - W każdym kraju najcenniejszym zasobem są dzieci - przyznał William Sears. Małżeństwo wytłumaczyło też, czy matka powinna spać w jednym łóżku z dzieckiem.
 • Jacek Rozenek: Umiem poznać kłamcę

  Jacek Rozenek: Umiem poznać kłamcę

  Rozmawiamy po męsku o załamaniu nerwowym oraz blaskach i cieniach show-biznesu. Czy aktor jest w stanie sam oszukać wariograf i czy wie, kiedy ktoś chce go nabić w butelkę?
 • Chcesz wyjątkowych relacji rodzinnych? Przejdź na slow parenting!

  Chcesz wyjątkowych relacji rodzinnych? Przejdź na slow parenting!

  Slow i praca wydają się być z gruntu sprzecznymi pojęciami. Bo jak w codziennej bieganinie dom-praca-dzieci być slow? Czy można być slow, będąc pracującym rodzicem, i to kilkorga dzieci? Co to w ogóle znaczy "slow"?
 • Supertata - ty też możesz nim zostać!

  Supertata - ty też możesz nim zostać!

  Niektórym mężczyznom bycie ojcem przychodzi z łatwością. Inni mają z tym problem. Jak odnaleźć się w nowej roli? Podpowiada nasz ekspert, psycholog Marcin Florkowski.
 • Biedna bogata dziewczynka

  Biedna bogata dziewczynka

  Pracowałam u dziwnych ludzi. Córkę podrzucali obcym ludziom, nie obchodzili świąt...
 • Genetycznie Modyfikowana Miłość

  Genetycznie Modyfikowana Miłość

  Jenny kocha Johna, Ruth kocha Jonathana, a Barbara kocha Mitcha. John jest ojcem Jenny. Jonathan ojcem Ruth, a Mitch - synem Barbary.
 • Pierwsza Dama o wychowaniu dzieci

  Pierwsza Dama o wychowaniu dzieci

  - Dzieci powinny być obdarzone miłością, ale także szacunkiem, uwagą i zrozumieniem, powinny mieć także jasno określone reguły postępowania. Łatwiej ich przestrzegać, gdy rodzice są zgodni, co do priorytetów wychowawczych - mówi o swoim podejściu do macierzyństwa Anna Komorowska, żona prezydenta, matka pięciorga dzieci.
 • Od naszego zachowania zależy ich wychowanie!

  Od naszego zachowania zależy ich wychowanie!

  Brak świadomego podejścia do tworzenia rodziny oraz prawidłowego rozwoju i wychowania dzieci negatywnie wpływa nie tylko na samą rodzinę czy człowieka jako jednostkę, ale również na całe społeczeństwo. Dlatego te fakty musisz poznać!