świadkowie

Artykuły - świadkowie (79)

 • Świadkowie o koszmarze obozów pracy w Korei Płn.

  Tortury, głodzenie i publiczne egzekucje są na porządku dziennym w północnokoreańskich ośrodkach internowania - wynika z relacji świadków zeznających we wtorek przed komisją powołaną przez ONZ do zbadania przypadków łamania praw człowieka przez Pjongjang.
 • Kolejni świadkowie w tajnym procesie dr. G.

  Kolejni świadkowie w tajnym procesie dr. G.

  Kolejni świadkowie zeznawali dziś w tajnym procesie dr. Mirosława G. - byłego ordynatora kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie, oskarżonego o nieumyślne narażenie pacjenta na utratę życia i nieumyślne spowodowanie jego śmierci.
 • Wstrząsające relacje z miejsca katastrofy kolejowej

  Wstrząsające relacje z miejsca katastrofy kolejowej

  Szok, wstrząs, masakra, tragedia - to słowa, które najczęściej pojawiają się w relacjach osób, które przybyły na miejsce katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, by pomóc rannym. Ci, którzy przeżyli wypadek, mówią natomiast o cudzie, nieprawdopodobnym szczęściu. Niektórzy z nich twierdzą: "nic nie pamiętam i nie chcę pamiętać".
 • Na bydgoskich tropach Wunderwaffe

  Na bydgoskich tropach Wunderwaffe

  Największy hitlerowski poligon rakietowy, montownia latających bomb, niewyjaśnione do dzisiaj zdarzenia... Podczas II wojny historie te splotły się w rejonie jednego z większych polskich miast. Dysponując nowymi faktami - choć wciąż nie wiemy wszystkiego - postaramy się uchylić rąbka tajemnicy.
 • Świadkowie katastrofy: Silniki zaryczały, piloci próbowali poderwać tupolewa

  Piloci Tu-154M tuż przed katastrofą w Smoleńsku próbowali poderwać w powietrze samolot. Zdaniem świadków, zrobili wszystko, aby uchronić maszynę przed rozbiciem. Takiej treści zeznania złożyła przed polskimi śledczymi większość przesłuchanych Rosjan ze Smoleńska, którzy byli naocznymi świadkami katastrofy. Dziennikarzom RMF FM udało się dotrzeć do protokołów ich zeznań.
 • Tragedia na stadionie

  Tragedia na stadionie

  Dokładnie 28 lat temu, 20 października 1982 r., kiedy na murawie Stadionu Lenina w Moskwie piłkarze miejscowego Spartaka cieszyli się z drugiego gola strzelonego holenderskiej drużynie HFC Haarlem, na trybunach umierali ludzie. W ciemnym i oblodzonym wyjściu z sektora zginęło oficjalnie 67 osób. Tak naprawdę ofiar mogło być nawet 340...
 • Jemen: Kilku zabitych w atakach na południu

  W skoordynowanych atakach na siedziby służb specjalnych Jemenu, w mieście Zindżibar w prowincji (muhafazie) Abjan, zginęło - według różnych źródeł - od dwóch do pięciu ludzi. Za atakami najprawdopodobniej stoi Al-Kaida - podały źródła policyjne.
 • Mówią świadkowie wybuchów w moskiewskim metrze

  Świadkowie wybuchów w moskiewskim metrze mówią, że początkowo nie wiedzieli, co się stało; niektórzy sądzili, że na wagon runął strop stacji. Do eksplozji na stacji Łubianka doszło tuż po zatrzymaniu się pociągu.
 • Świadkowie: Stan wojenny wprowadzono bezprawnie

  Pracownicy biura prawnego Urzędu Rady Ministrów zwracali uwagę, że Rada Państwa nie miała prawa wprowadzić stanu wojennego, skoro trwała sesja Sejmu - zeznali świadkowie w procesie byłego członka Rady Państwa Emila Kołodzieja.
 • Iran: Policja oddała strzały ostrzegawcze podczas demonstracji

  Irańskie siły bezpieczeństwa, które starły się ze zwolennikami opozycji na kilku placach w centrum Teheranu, oddawały strzały w powietrze w celu rozpędzenia tłumów protestujących - poinformowała strona internetowa Mowjcamp.

Filmy - świadkowie (3)