św. Mikołaj

Artykuły - św. Mikołaj (46)

 • "Rzeczpospolita": Św. Mikołaj szuka pomocy

  "Rzeczpospolita": Św. Mikołaj szuka pomocy

  Przedświąteczny boom na prace sezonowe widać w tym roku w centrach dystrybucyjnych i firmach kurierskich. Przez rozwój e-handlu znacznie mniej pracowników rekrutują tradycyjne sklepy - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".
 • Ile zarabia św. Mikołaj?

  Ile zarabia św. Mikołaj?

  W dzisiejszych czasach przebieranie taty lub wujka w strój Mikołaja jest już passé. Coraz popularniejsze staje się za to korzystanie z usług profesjonalisty, który przyjdzie do naszego domu żeby wręczyć dzieciom prezenty. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej poczuły "magię świąt". Postanowiliśmy przyjrzeć się tej profesji od bardziej pragmatycznej strony i sprawdziliśmy, ile można zarobić wcielając się w rolę brodatego dostarczyciela prezentów.
 • Wynagrodzenie świętego Mikołaja

  Wynagrodzenie świętego Mikołaja

  Grudzień jest miesiącem, w którym łatwo można zarobić dużo pieniędzy. W prasie oraz Internecie pojawia się coraz więcej ogłoszeń pracy tymczasowej. Znaczna część ofert dotyczy wizyt Mikołaja i atrakcji z tym związanych. Klient może korzystać z usług osoby prywatnej, które są tańsze, ale również możliwe jest wynajęcia Mikołaja zatrudnionego w specjalistycznej firmie.
 • Święta rozpoczynają sezon na pracę

  Święta rozpoczynają sezon na pracę

  Wraz z nadejściem grudnia nadchodzi pełnia sezonu na prace tymczasowe w okresie świątecznym. W tym czasie prawdziwy boom przeżywają sektor handlowy, logistyczny i promocyjny. To powoduje, że wzrost zapotrzebowania na pracowników potrafi być nawet o 50 proc. wyższy niż innych miesiącach, a w warunkach rekordowo niskiego bezrobocia oznacza to zwiększone trudności rekrutacyjne.
 • Płyty od św. Mikołaja: Świąteczne nowości na prezent

  Płyty od św. Mikołaja: Świąteczne nowości na prezent

  Szukasz muzyki, która wyczaruje w twoim domu niezwykły, świąteczny nastrój? Masz dość kolęd w "tradycyjnych" aranżacjach? A może potrzebujesz inspiracji związanych z wyborem prezentu na Mikołajki? Zobacz, co wybraliśmy dla ciebie spośród świątecznych nowości płytowych...
 • Święty Mikołaj ma swój styl

  Święty Mikołaj ma swój styl

  Warto wierzyć w świętego Mikołaja. Dlaczego? Bo 6 grudnia możemy stać się bohaterami prawdziwej baśni.
 • Po co dzieciom św. Mikołaj?

  Po co dzieciom św. Mikołaj?

  Czy warto, żeby dzieci wierzyły w św. Mikołaja? Dorośli często zadają sobie to pytanie.
 • Kraków: Motocykliści będą mogli jeździć po buspasach

  Kraków: Motocykliści będą mogli jeździć po buspasach

  Od 1 stycznia 2014 roku w Krakowie motocykliści będą mogli korzystać z pasów przeznaczonych dla autobusów - poinformował prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
 • Mikołajem być - czy to się opłaca?

  Mikołajem być - czy to się opłaca?

  Grudzień kojarzy się nam przede wszystkim z przypadającymi 6. dnia tego miesiąca mikołajkami, świętami Bożego Narodzenia oraz Sylwestrem. Z perspektywy rynku pracy miesiąc ten z poprzedzającym go listopadem to okres, w którym pojawia się większa niż zwykle liczba ofert pracy tymczasowej.
 • Co dziesiąty list do św. Mikołaja pochodzi z Polski

  Co dziesiąty list do św. Mikołaja pochodzi z Polski

  Co dziesiąty list wysłany do świętego Mikołaja pochodzi z Polski. Swoje świąteczne prośby do Laponii przesłało w zeszłym roku 55 tysięcy młodych Polek i Polaków.

Filmy - św. Mikołaj (6)