św. Jana Chrzciciela

Artykuły - św. Jana Chrzciciela (-2)

 • Apel o pomoc w ustaleniu sprawców dewastacji cmentarza

  Mikołowscy policjanci apelują o pomoc w ustaleniu sprawców zniszczenia 29 nagrobków na cmentarzu przy parafii św. Jana Chrzciciela w Orzeszu-Jaśkowicach (woj.śląskie). Był to już drugi akt wandalizmu na tej nekropolii w ostatnich tygodniach.
 • Zbiórka na rzecz odbudowy kościoła w Orzeszu

  Zbiórka na rzecz odbudowy kościoła w Orzeszu

  Do zbiórki na rzecz odbudowy kościoła parafii Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Orzeszu będzie zachęcał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. W nocy z poniedziałku na wtorek spłonął dach tej pochodzącej z 1936 roku świątyni.
 • Nocny pożar w Śląskiem. Spłonął kościół w Orzeszu

  Nocny pożar w Śląskiem. Spłonął kościół w Orzeszu

  Ok. 30 zastępów straży pożarnej opanowało w nocy z poniedziałek na wtorek pożar dachu kościoła św. Jana Chrzciciela w Orzeszu (woj. śląskie). Nikomu nic się stało, spłonęła jednak drewniana konstrukcja dachu świątyni.
 • Angelique Kidjo w Warszawie ze świątecznym programem

  Angelique Kidjo w Warszawie ze świątecznym programem

  28 grudnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie wystąpi Angelique Kidjo, jedna z najbardziej charyzmatycznych i najwybitniejszych wokalistek Afryki.
 • Zabytkowa XVII-wieczna monstrancja z Sadłowa wróciła do kraju

  Zabytkowa monstrancja skradziona 13 lat temu z parafii św. Jana Chrzciciela w Sadłowie wróciła do Polski. Została w poniedziałek przekazana przez właścicieli niemieckiej galerii sztuki wiceminister kultury Monice Smoleń i biskupowi płockiemu Piotrowi Liberze.
 • Cykl koncertów w gotyckich kościołach

  Koncertem w XIV-wiecznym kościele św. Jana Chrzciciela w Ornecie, połączonym z iluminacją świetlną tej świątyni, rozpoczął się w sobotę wieczorem cykl imprez artystycznych "Rebelia w gotyku", promujący historię, kulturę i piękno Warmii.