svenska dagbladet

Artykuły - Svenska dagbladet (14)

 • Umorzone śledztwo w sprawie koniny w klopsikach sieci IKEA

  Umorzone śledztwo w sprawie koniny w klopsikach sieci IKEA

  Szwedzka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie koniny wykrytej wiosną w klopsikach sprzedawanych przez sieć IKEA. Inne przypadki obecności w żywności końskiego mięsa, zamiast wołowiny, nie zostały nawet zgłoszone organom ścigania - pisze gazeta "Svenska Dagbladet".
 • "Svenska Dagbladet": Po Euro 2012 czas na inwestycje w Polsce

  "Svenska Dagbladet": Po Euro 2012 czas na inwestycje w Polsce

  Piłkarska impreza Euro 2012 już się skończyła, ale zainteresowanie entuzjastyczną i dynamiczną Polską rośnie. Większy udział w inwestycjach na polskim rynku chcą mieć szwedzkie firmy - pisze we wtorek gazeta "Svenska Dagbladet".
 • Szwedzi porównują Polskę Tuska i Polskę Kaczyńskiego

  Szwedzki dziennik "Svenska Dagbladet" stwierdza w czwartek w artykule "Od awanturnika do wzorowego ucznia Unii Europejskiej", że Polska jest dobrze przygotowana do objęcia przewodnictwa w Radzie UE.
 • Szwecja: Grób Kaczyńskiego jednoczy Polaków

  Szwecja: Grób Kaczyńskiego jednoczy Polaków

  Tysiące Polaków pielgrzymuje na Wawel, gdzie spoczywa prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Sarkofag odwiedzają emeryci, młodzież, a nawet wycieczki z ministerstw. Oni nie krytykują miejsca pochówku - informuje szwedzka gazeta "Svenska Dagbladet".
 • Szwedzi zabrali 100 kg cukierków na igrzyska

  Szwedzi zabrali 100 kg cukierków na igrzyska

  Szwedzki komitet olimpijski (SOK) wysłuchał próśb członków swojej reprezentacji i zabrał do Vancouver rekordowe ilości ulubionych produktów żywnościowych, w tym 100 kilogramów cukierków tzw. żelków w formie małych samochodzików.
 • Szwecja: UE zawodzi Ukrainę

  Unia Europejska robi za mało, aby przybliżyć Ukrainę do członkostwa - uważa czołowy publicysta szwedzkiego dziennika "Svenska Dagbladet". Według niego, Ukrainie w drodze na Zachód nie pomoże ani Partnerstwo Wschodnie, ani nowy podział stanowisk wynikający z Traktatu Lizbońskiego.
 • Stracili miliony na meczu Caroliny Wozniacki

  Stracili miliony na meczu Caroliny Wozniacki

  Przerwany mecz duńskiej tenisistki Caroline Wozniacki podczas turnieju halowego w Luksemburgu spowodował - według skandynawskich mediów - milionowe straty u obstawiających jej zwycięstwo oraz spory zarobek dla tych, którzy podsłuchali rozmowę z jej ojcem.
 • Afera: 26-letnie mięso trafiło na polskie stoły

  Niemal 200 ton starego, nawet 26-letniego mięsa trafiło do polskich przedszkoli, szkół, domów starców i sklepów spożywczych. Reporterzy TVN i szwedzkiego dziennika "Svenska Dagbladet" natrafili na trop międzynarodowej afery mięsnej.
 • Katolicy chcą bojkotować sieć IKEA

  Katolicy chcą bojkotować sieć IKEA

  Szwedzkie media zajęły się akcją podjętą na stronie internetowej polskiego kwartalnika "Fronda", wzywającego do bojkotu sklepów IKEA. Jako pierwsza doniósł o tym w środę dziennik "Svenska Dagbladet" zamieszczając tekst pt. "Katolicy chcą bojkotować IKEA w Polsce".
 • Nie wolno porzucić Gruzji

  Europa i świat nie powinny przejść obojętnie wobec postępowania Rosji, a tym bardziej nie wolno teraz porzucić osamotnionej Gruzji - komentuje w środę sztokholmski dziennik "Svenska Dagbladet".