susza w Brazylii

Artykuły - Susza w Brazylii (2)

 • COFFEE.US: Ceny kawy mogą zaskoczyć

  COFFEE.US: Ceny kawy mogą zaskoczyć

  Międzynarodowa Organizacja Kawy (MOK) potwierdziła swoje oczekiwania, że przeciągająca się susza w Brazylii będzie mieć nawet większy wpływ na wielkość zbiorów kawy Arabika w przyszłym roku niż ma ona wpływ na zbiory w obecnie kończącym się sezonie 2014.
 • Susza w Brazylii podbije ceny w kawiarniach

  Susza w Brazylii podbije ceny w kawiarniach

  Sieci starają się unikać podwyżek, ale zapowiadają, że w wakacje za filiżankę małej czarnej trzeba będzie zapłacić o złotówkę więcej niż teraz.

Filmy - Susza w Brazylii (1)

 • Szok! Tak wygląda miasto-gospodarz igrzysk 2016...

  Mieszkańcy jednej z faweli (dzielnic nędzy) w Rio de Janeiro codziennie narażają życie, by zdobyć wodę pitną, której niedobór – spowodowany suszą – jest w Brazylii coraz mocniej odczuwalny. Pozyskują ją nielegalnie z rury wodociągowej znajdującej się tuż nad kanałem zamieszkiwanym przez kajmany. Kiedy rzuci się im jedzenie, drapieżne gady przestają skupiać swoją uwagę na ludziach. Kajmany przybyły do miasta z pobliskiego rezerwatu. Pławią się w mętnych wodach kanału, atakując regularnie małe zwierzęta domowe. – Ludzie muszą żyć obok gadów, w dodatku w niehigienicznych warunkach. Oto rzeczywistość miasta-gospodarza igrzysk w 2016 r.! – denerwują się mieszkańcy Rio.