survival

Artykuły - Survival (65)

 • Męskie wyprawy. Jak zrobić namiot?

  Męskie wyprawy. Jak zrobić namiot?

  Jura Krakowsko-Częstochowska jest świetnym miejscem dla osób, które chcą się zmierzyć z naturą. Kilka znanych marek zorganizowało kurs, który miał pokazać, jak można sobie radzić w głuszy. Oto pierwsza część poradnika, jak zrobić coś z niczego.
 • Jak zachować się podczas ataku terrorystycznego?

  Jak zachować się podczas ataku terrorystycznego?

  Wiecie, jak się zachować, gdy grozi wam niebezpieczeństwo? Jak sobie poradzić w ekstremalnej sytuacji? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na niektóre wasze pytania. Przygotowali je Paweł Frankowski i Witold Rajchert, specjaliści od survivalu.
 • Wyniki konkursu: Przetrwam wszystko

  Wyniki konkursu: Przetrwam wszystko

  Fascynuje cię survival? Chciałbyś wiedzieć wszystko na temat przetrwania w ekstremalnych warunkach? Możemy cię wyposażyć w niezbędną literaturę. Weź udział w konkursie i wygraj książki specjalistów ds. szkoły życia.
 • Jak przeżyć na odludziu

  Jak przeżyć na odludziu

  Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów survivalu. Jest podstawowa książka dla każdego, kto interesuje się sposobami przeżycia w trudnych warunkach terenowych.
 • Muse z olimpijskim hymnem

  Muse z olimpijskim hymnem

  "Survival" - nowy utwór brytyjskiego tria Muse - został wybrany na oficjalny hymn zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
 • Sacrilegium: Survival horror prosto z Krakowa

  Sacrilegium: Survival horror prosto z Krakowa

  Na targach E3 są też polscy developerzy, w tym krakowskie Reality Pump. Twórcy niezłej serii RPG-ów Two Worlds zapowiedzieli swój nowy projekt.
 • Twórca Resident Evil pracuje nad nowym horrorem

  Twórca Resident Evil pracuje nad nowym horrorem

  To kolejna gra, która ma nas solidnie nastraszyć. Tym razem obietnice są o tyle wiarygodne, że za całym projektem stoi ojciec najpopularniejszego, obok Silent Hill, cyklu survival horrorów.
 • Resistance: BS - atak Chimer w trybie Survival

  Resistance: BS - atak Chimer w trybie Survival

  Sony wraz ze studiem Nihilistic ujawniło ostatni multiplayerowy tryb, jaki pojawi się - obok zwykłego deathmatchu i jego wariantu zespołowego - w Resistance: Burning Skies.
 • Cabela's Survival: Shadows of Katmai

  Cabela's Survival: Shadows of Katmai

  Jesteśmy przyzwyczajeni do ratowania ludzkości przed inwazją obcych, plagą żywych trupów czy innych mutantów, tymczasem świat wokół nas pełen jest rzeczywistych niebezpieczeństw...
 • Resident Evil 6 już nie będzie horrorem?

  Resident Evil 6 już nie będzie horrorem?

  Wydawać by się mogło, że gatunek gier spod znaku survival/horror skazany został na wymarcie... A może jednak cały czas istnieje, tylko po prostu poddany został małemu liftingowi, polegającemu na prostej modyfikacji nazwy?

Filmy - Survival (3)

 • Zdumiewający trening amerykańskich żołnierzy

  Amerykańscy i tajscy żołnierze odbyli ostatnio niecodzienne warsztaty. W ich trakcie Amerykanie jedli jaszczurki, uczyli się pozyskiwać wodę z drzewa, a nawet próbowali krwi węża. Uczyli się w ten sposób sztuki przetrwania w warunkach dżungli. Zdumiewające!
 • Survival, czyli jak zaprzyjaźnić się z lasem

  Podróżnik Łukasz Długowski wybrał się do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Jaką przygodę tam przeżył? Kogo spotkał? I jak mu smakował świerk? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Piją krew kobry i jedzą insekty, by przeżyć!

  Cobra Gold to coroczne ekstremalne manewry dla komandosów. W ramach ćwiczeń odbywają oni trening przetrwania w dżungli, podczas którego uczą się przezwyciężać wstręt i radzić sobie w każdych warunkach. Zjadają insekty i jaszczurki; zaspokajają pragnienie krwią kobry; przegryzają szyje kogutom... Odrażające? Może, ale stawką jest przetrwanie!