suplementy diety

Artykuły - Suplementy diety (79)

 • Ryzykowne połączenia składników

  Ryzykowne połączenia składników

  Zależy nam, by nasza dieta była jak najbardziej wartościowa i staramy się tak komponować posiłki, by dostarczały nam najwięcej zdrowych składników. Dodatkowo wspomagamy organizm różnymi suplementami. Jednak takie bogactwo nie zawsze nam służy.
 • Dziki rynek suplementów diety

  Dziki rynek suplementów diety

  W czasie epidemii wzrosło spożycie suplementów diety. To poważny problem, ponieważ wiele osób myli je z lekami, spożywa w nadmiernej ilości, niszcząc tym samym swoje zdrowie - alarmuje portal Prawo.pl.
 • Suplementy bez ustawy. Ministerstwo obiecywało i nic

  Suplementy bez ustawy. Ministerstwo obiecywało i nic

  Gotowe projekty ustaw, powołany zespół fachowców, liczne spotkania i obietnice. Efekt? Jak paraleki wymykały się polskiemu ustawodawstwu, tak wymykają się nadal.
 • Suplementy diety nie wyleczą depresji

  Suplementy diety nie wyleczą depresji

  Najnowsze odkrycia jednoznacznie stwierdzają, że dieta bogata w suplementy diety nie jest w stanie pomóc uwolnić się od depresji.
 • Jak dbać o siebie w ciąży?

  Jak dbać o siebie w ciąży?

  Zdrowa dieta, odpowiednie suplementy i kosmetyki. Sprawdź, jak najlepiej dbać o siebie przez dziewięć miesięcy.
 • Niebezpieczne suplementy diety z zielonej herbaty

  Niebezpieczne suplementy diety z zielonej herbaty

  Miliony ludzi na całym świecie piją zieloną herbatę ze względu na jej smak, a także potencjalne korzyści zdrowotne. Pojawiły się nawet suplementy diety zawierające zieloną herbatę. I mimo że są one nieszkodliwe dla większości populacji, u niektórych mogą uszkadzać wątrobę i nerki.
 • Uważaj na suplementy z zielonej herbaty

  Uważaj na suplementy z zielonej herbaty

  Reklamowane są jako remedium na wiele dolegliwości. Ale niektórym mogą bardzo zaszkodzić. Boleśnie przekonał się o tym pewien Amerykanin, którego uratowała transplantacja wątroby.
 • Suplementy diety zawierają substancje zagrażające życiu

  Suplementy diety zawierają substancje zagrażające życiu

  Analiza danych zebranych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) w latach 2007-2016 wykazała, że ponad 700 suplementów diety dostępnych bez recepty zawiera nieoznakowane leki, które mogą potencjalnie zagrażać życiu.
 • Cochrane: Suplementy diety z kwasami omega-3 nic nie dają

  Cochrane: Suplementy diety z kwasami omega-3 nic nie dają

  Zażywanie suplementów diety z kwasami omega-3 jest często reklamowane jako właściwy sposób ochrony serca. Najnowsze badania naukowe przeprowadzone przez Cochrane Collaboration, międzynarodową organizację specjalizującą się w badaniu takich przypadków, wykazały, że substancje te mają niewielki wpływ na nasze życie.
 • GIS: Przybywa niebezpiecznych suplementów diety

  GIS: Przybywa niebezpiecznych suplementów diety

  Ponad 6 proc. suplementów diety skontrolowanych w ubiegłym roku przez Państwową Inspekcję Sanitarną zostało zdyskwalifikowanych ze względu na jakość zdrowotną - wynika z danych przekazanych PAP przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Filmy - Suplementy diety (16)

 • Jak stosować suplementy diety?

  Ostatnio głośno zrobiło się o suplementach diety, które na naszym rynku są bardzo popularne. Jakie witaminy warto suplementować? Jak wybrać odpowiednie dla siebie suplementy. Na to pytanie odpowiada pierwszy w Polsce skin coach Bożena Społowicz. (Agencja TVN/x-news) Wykorzystano ujęcia z bazy x-bank gallery.
 • Czy kupować suplementy diety na odchudzanie? Dietetyk Urszula Somow radzi

  Co roku na rynku przybywa suplementów diety na odchudzanie. Polacy masowo wręcz stosują preparaty, które według producentów wspomagają pozbycie się zbędnych kilogramów. Ale czy takie środki rzeczywiście są skuteczne?. O substancjach wspomagających odchudzanie opowiedziała w studiu "Dzień Dobry TVN" dietetyk Urszula Somow. - Są takie preparaty, ale jest ich mało. Nie jest tak, że wystarczy tylko przyjąć tabletkę. Na przykład popularna substancja L-karnityna wymaga podania dużej dawki węglowodanów - zaznaczyła specjalistka. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Suplementacja w diecie

  Suplementacja na własną rękę, bez dobrania składu preparatu do rzeczywistych potrzeb naszego organizmu, może nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. W skrajnych przypadkach może przyczynić się także do zgonu.
 • Nadmiar tej witaminy może zaszkodzić

  Witamina A jest niezbędna dla zdrowia skóry, włosów, paznokci, wzroku i odporności. Jest rozpuszczalna w tłuszczach, a więc odkłada się w tkance tłuszczowej i w wątrobie. Trzeba uważać, żeby jej nie przedawkować, ponieważ nadmiar jest równie groźny jak niedobór.