suplementy

Artykuły - Suplementy (45)

 • Polska chemiczka poluje na metale ciężkie w suplementach diety

  Polska chemiczka poluje na metale ciężkie w suplementach diety

  Suplementy diety mogą zawierać śladowe ilości metali ciężkich. Jeśli są przyjmowane w ilościach większych niż zalecane, mogą szkodzić zdrowiu. Problem ten podejmuje w swoich badaniach dr Karolina Sipa z Uniwersytetu Łódzkiego. Chemiczka opracowuje tanie i proste w obsłudze czujniki elektrochemiczne do śladowej analizy obecności metali ciężkich w wybranych produktach żywnościowych.
 • Nootropy: W pogoni za tabletką, która uczyni cię bogiem

  Nootropy: W pogoni za tabletką, która uczyni cię bogiem

  Skoro potrafimy kształtować i modyfikować otaczającą nas naturę do naszych potrzeb i zachcianek, to dlaczego nie mielibyśmy spróbować pokonać ograniczeń naszego ciała? Z takiego założenia wychodzą zwolennicy substancji nootropowych - leków i suplementów, które mają poprawiać funkcjonowanie naszego mózgu. Część lekarzy ostrzega jednak, że specyfiki mające dać nam superinteligencję to tylko science fiction, a zażywanie ich może być wręcz niebezpieczne. Tajemnice nootropów odkrywają autorzy dokumentu "Nootropy - pigułki geniuszu", który będzie można obejrzeć na kanale Polsat Doku w sobotę, 27 lutego, o 22:00.
 • Blisko 60 proc. Polaków widzi problem w sprzedaży tzw. energetyków osobom nieletnim

  Blisko 60 proc. Polaków widzi problem w sprzedaży tzw. energetyków osobom nieletnim

  Wyniki najnowszego badania opinii społecznej jasno pokazują, że prawie 60 proc. Polaków chce wprowadzenia ustawowego zakazu sprzedaży napojów energetycznych nieletniej młodzieży. Zaledwie co trzecia ankietowana osoba jest temu przeciwna.
 • Różeniec górski - roślina idealna na jesień

  Różeniec górski - roślina idealna na jesień

  Różeniec górski to roślina o wyjątkowych prozdrowotnych właściwościach. Od jakiegoś czasu wykorzystywana jest ona nie tylko w suplementacji diety, ale i pielęgnacji skóry. Wyjaśniamy, dlaczego warto poszukać preparatów wzbogaconych o ten cenny składnik, który zaliczany jest do grupy roślinnych adaptogenów.
 • Ryzykowne połączenia składników

  Ryzykowne połączenia składników

  Zależy nam, by nasza dieta była jak najbardziej wartościowa i staramy się tak komponować posiłki, by dostarczały nam najwięcej zdrowych składników. Dodatkowo wspomagamy organizm różnymi suplementami. Jednak takie bogactwo nie zawsze nam służy.
 • Dziki rynek suplementów diety

  Dziki rynek suplementów diety

  W czasie epidemii wzrosło spożycie suplementów diety. To poważny problem, ponieważ wiele osób myli je z lekami, spożywa w nadmiernej ilości, niszcząc tym samym swoje zdrowie - alarmuje portal Prawo.pl.
 • Panaceum, którego ludzie szukają w suplementach diety, nie istnieje

  Brutalna prawda o suplementach diety
 • Wydajemy miliardy na suplementy, które nie działają. NIL przebadał ich składy

  Wydajemy miliardy na suplementy, które nie działają. NIL przebadał ich składy

  Jedna czwarta tego typu produktów ma skład niezgodny z deklaracjami producentów - wynika z badań Narodowego Instytutu Leków. W efekcie są w zasadzie bezużyteczne.
 • RenoPuren Zatoki - decyzja UOKiK

  RenoPuren Zatoki - decyzja UOKiK

  " Reklamy RenoPuren Zatoki Hot i RenoPuren Zatoki Junior wprowadzały konsumentów w błąd. * Suplementy diety były prezentowane tak, aby sprawiały wrażenie, że mają właściwości lecznicze. * Na producenta - Aflofarm Farmacja Polska - prezes UOKiK nałożył karę prawie 26 mln zł.
 • Suplementy? Tak, ale pod kontrolą specjalisty!

  Suplementy? Tak, ale pod kontrolą specjalisty!

  Mądrze dobrane suplementy mogą wspomóc leczenie wielu chorób. Ale nie należy ich zażywać na własną rękę – konieczne jest wsparcie specjalisty: lekarza lub dietetyka. W przeciwnym razie można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Filmy - Suplementy (1)