suplemanty diety

Artykuły - Suplemanty diety (5)

 • Co jeść w ciąży?

  Co jeść w ciąży?

  Jadłospis w czasie ciąży powinien być dobrze zbilansowany i bogaty w minerały oraz witaminy. Sprawdź, co jeść, aby wspierać prawidłowy rozwój maluszka.
 • Zapowiedź kontroli i drakońskich kar

  Zapowiedź kontroli i drakońskich kar

  Środowisko medyczne chce większego nadzoru nad rynkiem suplementów diety, kontroli ich jakości i w razie nieprawidłowości - drakońskich kar. Postuluje te działania w momencie, gdy media są zalane reklamami suplementów diety, a ich sprzedaż rośnie dynamicznie z roku na rok.
 • Rynek suplementów diety pod dodatkową kontrolą, będą duże zmiany

  Rynek suplementów diety pod dodatkową kontrolą, będą duże zmiany

  Wartość polskiego rynku suplementów diety to 3,8 mld zł rocznie. Resort zdrowia chce uporządkować sposób reklamowania tych produktów. W reklamach nie będą już występować lekarze czy farmaceuci.
 • Będą surowe normy etyczne w reklamach suplementów. Branża sama wprowadza zakazy

  Będą surowe normy etyczne w reklamach suplementów. Branża sama wprowadza zakazy

  Cztery branżowe organizacje zrzeszające producentów i dystrybutorów suplementów diety wypracowały Kodeks Dobrych Praktyk. Zakazuje on wykorzystywania w reklamach suplementów wizerunku lekarzy i farmaceutów oraz wprowadzania konsumentów w błąd. Do końca lutego producenci mają czas, aby zobowiązać się do przestrzegania nowych zasad. Branża farmaceutyczna pozostaje jednym z największych reklamodawców w polskich mediach.
 • Niesmaczne reklamy wieczorem

  Niesmaczne reklamy wieczorem

  Stowarzyszenie Twoja Sprawa domaga się, by rozgłośnie radiowe nie emitowały w ciągu dnia reklam suplementów diety, które poprawiają potencję - pisze "Rzeczpospolita".

Filmy - Suplemanty diety (1)

 • Drakońskie kary za nieuczciwą reklamę suplementów diety

  Kary za nieuczciwą i nierzetelną reklamę suplementów diety mają wynosić 20 mln zł. Takie suplementy produkują zwykle małe firmy, taka kara doprowadzi je do bankructwa. Takie kary zawiera projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. W projekcie zaproponowano także wprowadzenie opłat za wprowadzenie do obrotu nowych suplementów diety. - Kara została ustalona na poziomie 20 mln zł i jest to kwota bez precedensu, nawet jeżeli uwzględni się produkty lecznicze - mówi w rozmowie z MarketNews24. Witold Błaszczyński z kancelarii prawniczej Kochański Zięba i Partnerzy (KZP). -Ta kwota będzie niemożliwa do egzekucji, na co zwracają uwagę prawnicy.