superbohaterowie

Artykuły - Superbohaterowie (38)

 • ​Mucha Deadpool i inni: Nowe gatunki nazwano na cześć bohaterów Marvela

  ​Mucha Deadpool i inni: Nowe gatunki nazwano na cześć bohaterów Marvela

  Kto powiedział, że bycie naukowcem zawsze musi być śmiertelnie poważne? Najlepszy przykład dali temu uczeni z Australii. Postanowili oni, że nowo odkryte gatunki owadów otrzymają nazwy po... bohaterach komiksów i filmów Marvela.
 • Implanty w mózgach zamienią nas w superbohaterów

  Implanty w mózgach zamienią nas w superbohaterów

  ​Naukowcy rozpoczęli eksperymenty, które mają na celu nadanie normalnym osobom nadludzkich mocy. Czy wykorzystując zdobycze nowoczesnej techniki można stworzyć superbohatera?
 • Bajki dla dorosłych chłopców

  Bajki dla dorosłych chłopców

  Który z dzisiejszych dwudziestoparo- lub trzydziestolatków nie pamięta "Wojowniczych żółwi Ninja", "G.I. Joe" albo "ThunderCats"? Te oraz kilka innych kultowych seriali animowanych dla dzieci powróciło niedawno w nowych odsłonach. I - co najlepsze - nie są one adresowane do najmłodszych.
 • Trening Supermana, czyli 4 minuty i ciało jak z filmu

  Trening Supermana, czyli 4 minuty i ciało jak z filmu

  Nic na tej planecie nie sprawi, że nabierzemy nadludzkiej siły i zaczniemy skądś czerpać supermoce. Niemniej podzielimy się z wami sztuczkami, które choć trochę przybliżą waszą siłę i sylwetkę do tych, którymi mogą pochwalić się superherosi.
 • "Comic-Con": Drużyna superbohaterów kina

  "Comic-Con": Drużyna superbohaterów kina

  Kiedy pisze się o filmach dokumentalnych, w których nie występują gwiazdy i celebryci współczesnego kina, uwaga najczęściej skupia się na temacie i reżyserze. Nie inaczej jest w przypadku "Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują".
 • Batman: Superbohater mimo woli

  Batman: Superbohater mimo woli

  Bogaty sierota, który z powodu traumy z dzieciństwa postanawia walczyć ze złem - taki punkt wyjścia mają wszystkie ekranizacje komiksu o Batmanie. Tim Burton, Joel Schumacher i Christopher Nolan postarali się jednak, żeby ich filmy o człowieku-nietoperzu były diametralnie różne.
 • Chris Evans w drużynie superbohaterów

  Chris Evans w drużynie superbohaterów

  - Nerwy? O, mój Boże - mówi Chris Evans. - Zeszłego lata, kiedy "Kapitan Ameryka" miał swoją premierę, bardzo się denerwowałem. To musi być hit - powtarzałem sobie. I był - a Evans, który zagrał tytułowego superbohatera w filmie zrealizowanym na podstawie kultowego dziś komiksu wydawnictwa Marvel Comics, zorientował się, że jego akcje na aktorskim rynku szybują w górę.
 • Superbohaterowie czy zwykli ludzie?

  Superbohaterowie czy zwykli ludzie?

  Megaprodukcja o superbohaterach - "Avengers 3D", "Nad życie" - obraz przypominający losy polskiej siatkarki Agaty Mróz i "Projekt X" - szalona komedia o urodzinowym przyjęciu, które wymknęło się spod kontroli wchodzą w piątek, 11 maja, na ekrany polskich kin.

Filmy - Superbohaterowie (1)

 • Szok! Zamienili się w superbohaterów

  Utalentowana artystka maluje na ciałach niezwykłe dzieła. Najnowszy projekt 21-latki przenosi do świata superbohaterów. Na ciałach modeli możemy zobaczyć między innymi Batmana, Supermana czy Iron Mana. Artystka, która pochodzi z Los Angeles w Kalifornii swoją przygodę ze sztuką zaczęła w szkole średniej. Obecnie Jody ma ponad 450 tysięcy fanów na Facebooku, a jej ostatnie wideo odsłaniające pod skórą kostium Batmana, zyskało ponad 17 milionów odsłon. Wykonanie każdego projektu zajmuje artystce od 45 minut do godziny.