superbohater

Artykuły - Superbohater (39)

 • Dziewczynka ze znamieniem superbohaterki. Wygląda jak Batman

  Dziewczynka ze znamieniem superbohaterki. Wygląda jak Batman

  Czteromiesięczna Natalie Jackson urodziła się z wyjątkowo charakterystycznym znamieniem poporodowym. Okrzyknięta przez media "małą superbohaterką" dziewczynka ma na połowie twarzy znak przypominający nietoperza. Rodzice nie zdecydowali się jednak na jego usunięcie, co wywołało zrozumiałe kontrowersje.
 • USA: Samozwańczy superbohater patroluje miasto

  USA: Samozwańczy superbohater patroluje miasto

  Za dnia chodzi do pracy, wieczorami zmienia się w superbohatera. Samozwańczy strażnik Beaverton w stanie Oregon od miesięcy regularnie i z oddaniem patroluje nocą ulice swojego miasta w stroju jak z komiksu.
 • "Antboy" [recenzja]: Superbohater z kompleksami

  "Antboy" [recenzja]: Superbohater z kompleksami

  Popkultura nie jest sprawiedliwa. No, bo jakim prawem pająki i nietoperze stały się bohaterami dużej liczby komiksowych zeszytów i ich adaptacji, podczas gdy mrówki czy inne żyjątka nie doczekały się należytej uwagi w przemyśle filmowym?
 • "Strażnicy Galaktyki": Superbohaterowie w kosmosie

  "Strażnicy Galaktyki": Superbohaterowie w kosmosie

  "Strażnicy Galaktyki", czyli pięciu herosów ratuje świat. Duża dawka humoru i najbardziej zakręceni superbohaterowie, jakich kiedykolwiek widzieliście.
 • Bohaterowie i superbohaterowie

  Bohaterowie i superbohaterowie

  Polska imigrantka w USA, superbohater w masce, zdradzana kobieta, rzeźbiarka z problemami i... małpka - oto bohaterowie ponad połowy z aż 9 filmów, które zadebiutują na ekranach polskich kin w piątek, 25 kwietnia.
 • Biblijny prorok jak superbohater?

  Biblijny prorok jak superbohater?

  Zakazany w kilku krajach "Noe: Wybrany przez Boga" Darrena Aronofsky'ego, z Russellem Crowe'em w roli biblijnego proroka, oraz "Grand Budapest Hotel" - nowe dzieło Wesa Andersona z gwiazdorska obsadą - trafiają w piątek na ekrany polskich kin. Już od środy oglądać możemy też superprodukcję "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz".
 • "Comic-Con": Drużyna superbohaterów kina

  "Comic-Con": Drużyna superbohaterów kina

  Kiedy pisze się o filmach dokumentalnych, w których nie występują gwiazdy i celebryci współczesnego kina, uwaga najczęściej skupia się na temacie i reżyserze. Nie inaczej jest w przypadku "Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują".
 • Batman: Superbohater mimo woli

  Batman: Superbohater mimo woli

  Bogaty sierota, który z powodu traumy z dzieciństwa postanawia walczyć ze złem - taki punkt wyjścia mają wszystkie ekranizacje komiksu o Batmanie. Tim Burton, Joel Schumacher i Christopher Nolan postarali się jednak, żeby ich filmy o człowieku-nietoperzu były diametralnie różne.
 • Chris Evans w drużynie superbohaterów

  Chris Evans w drużynie superbohaterów

  - Nerwy? O, mój Boże - mówi Chris Evans. - Zeszłego lata, kiedy "Kapitan Ameryka" miał swoją premierę, bardzo się denerwowałem. To musi być hit - powtarzałem sobie. I był - a Evans, który zagrał tytułowego superbohatera w filmie zrealizowanym na podstawie kultowego dziś komiksu wydawnictwa Marvel Comics, zorientował się, że jego akcje na aktorskim rynku szybują w górę.
 • Superbohaterowie czy zwykli ludzie?

  Superbohaterowie czy zwykli ludzie?

  Megaprodukcja o superbohaterach - "Avengers 3D", "Nad życie" - obraz przypominający losy polskiej siatkarki Agaty Mróz i "Projekt X" - szalona komedia o urodzinowym przyjęciu, które wymknęło się spod kontroli wchodzą w piątek, 11 maja, na ekrany polskich kin.

Filmy - Superbohater (3)