sunnici

Artykuły - Sunnici (9)

 • Iran: Dokonano egzekucji 20 sunnitów skazanych za terroryzm

  Iran: Dokonano egzekucji 20 sunnitów skazanych za terroryzm

  W Iranie, który rządzony jest przez szyitów, przeprowadzono egzekucję 20 sunnitów skazanych za przynależność do ugrupowania terrorystycznego. Władza oskarża te osoby o liczne zabójstwa i zagrażanie bezpieczeństwu narodowemu - podała państwowa telewizja IRIB.
 • Irak: Znaleziono ciała 10 zabitych młodych ludzi

  W Bagdadzie znaleziono ciała 10 młodych ludzi zabitych strzałami w głowę lub pierś - poinformowało irackie wojsko. Ofiary w wieku 17-25 lat nie żyły od jednego lub dwóch dni.
 • ​Jaka byłaby najgroźniejsza wojna współczesnego świata?

  ​Jaka byłaby najgroźniejsza wojna współczesnego świata?

  "Jaka byłaby najgroźniejsza wojna współczesnego świata?" - zastanawia się znany publicysta "New York Timesa" David Brooks. Nie walki z użyciem broni chemicznej w Syrii, lecz konflikt na tle religijnym, który ogarnąłby Bliski Wschód - ostrzega.
 • Pakistan: 11 osób zginęło w ataku sunnitów na minibus

  Co najmniej 11 szyitów zginęło w sobotę w sunnickim ataku na minibus w mieście Kweta na południowym zachodzie Pakistanu - podała policja.
 • Sunnici atakują szyitów. Kto winny? Iran: Żydzi i USA

  Sunnici atakują szyitów. Kto winny? Iran: Żydzi i USA

  Do podwójnego zamachu przed meczetem imama Husajna w mieście Czachbahar w pobliżu granicy z Pakistanem przyznało się ugrupowanie sunnickich rebeliantów Dżundallah (Żołnierze Allaha) - podała w środę arabska telewizja Al-Arabija.
 • USA chcą by sunnici wzięli udział w rządzeniu Irakiem

  USA chce, aby wszystkie bloki polityczne, które zyskały poparcie w wyborach parlamentarnych, włącznie z koalicją sunnicką uczestniczyły w nowym rządzie koalicyjnym - powiedział w piątek wysokiej rangi przedstawiciel administracji prezydenta Barcka Obamy.
 • Sunnici nie wrócą do irackiego rządu

  Sunnici nie wrócą do irackiego rządu

  Ugrupowania sunnickie nie wrócą do rządu irackiego dopóki nie zostaną spełnione ich żądania - oświadczył w piątek przedstawiciel sunnitów, wiceprezydent Iraku Tarik al-Haszimi.
 • Iran wspiera teraz irackich sunnitów

  Iran wspiera teraz irackich sunnitów

  - Irański wywiad wspiera obecnie w Iraku nie tylko szyitów, lecz także rebeliantów sunnickich, aby zdestabilizować ten kraj i związać siły USA - powiedział w czwartek amerykański generał Michael Barbero, wicedyrektor ds. operacji regionalnych w Kolegium Szefów Sztabów sił USA.
 • Historyczne wybory w Iraku

  Historyczne wybory w Iraku

  Historyczne wybory irackie, w których uczestniczyli także niezadowoleni arabscy sunnici pragnący odzyskać część dawnej władzy, zakończyły się w czwartek przed wieczorem, zakłócone tylko przez sporadyczne ataki ekstremistów.